Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
enigma79 - напреднал
съб май 09, 2020 2:25 pmkoveslav написа:
съб май 09, 2020 11:40 amenigma79 написа:
Да ми е честит,ама голям туч и тежи си доволно :finga: :lol:
Честито! Това ли ти излезе 700лв? Не се учудвам,няколко пъти техни машини от по 1200-1300лв ги виждам да падат на по 500-600лв на промоции,а малки електрожени примерно на 140-160А на 160-170-180лв.Трябва да се дебнат промоцийте,понякога се попада на много изгодни оферти. Да ти е на късмет! По принцип ТИГ машините работят с дълги шлангове и на закрито на маса се заваряват свалени детайли,та разнасянето не е чак толкова важно,а и 20кг не са 40-50.Освен ако не правиш парапети,или не заваряваш алуминий или неръждавейка по конструкции.Много ме кефи машината,дори и включването от предния панел.На рафта до моята машина остават поне 10-15см неизползваеми,за да мога да бъркам с ръка зад машината да включа разположения на гърба ключ....
700лв беше отстъпката,апарата легна 1150лв с 36 месеца гаранция.Окомплетакцията всичко налично,даже си стояха лепенките на Jasic,само щепсела беше за английският стандарт и го смених :mrgreen:

Това ако го бях отмъкнал за 700лв направо да бях пуснал и тото :lol: :partyman:

Прикачен файл:
SmartSelect_20200509-145737_Chrome.jpg
agj - майстор
пет май 08, 2020 5:24 pmenigma79 написа:
пет май 08, 2020 4:40 pmkoveslav написа:
пет май 08, 2020 11:48 amenigma79 написа:
Май темата е позамряла та чак май и умряла :axe:
Е поръчах си този Jasic на промоция и с 36 месеца гаранция,да се надявам че ще се напаснем :lol: :weedman:
Сори,че не ти отговорихме,не е пренебрегване на въпроса ти.По-нагоре и аз бях попитал някой има ли мнение зда JASIC и дали е работил,защото съм чувал ласкави приказки за марката от тук от там,но не и аргументирани мнения.

Благодаря вече е поръчан и пътува към мен :axe: :partyman: Важното е че няма CPU и е чисто аналогово а това значи ремонтно пригодно за след гаранцията :supz: :finga:
Честито!Успешна е безпроблемна работа!
Това че не е с CPU а аналогово не мисля че влия на ремонтопригодността.Преди време Делтех предлагаха машини на тази марка, така че би трябвало да няма никакви проблеми с ремонтите.
agj - майстор
съб май 09, 2020 12:39 pmPassa написа:
Имало е една машина която Емаг са взели да проучат пазара и ти си я купил..... Честито !

Хубава машина, но е тежка- 20 кила. Не може да работи като телчарка, а само като обикновен електрожен или в режим ТИГ. Трябва да си купиш бутилка с газ. Машината е добра да заваряваш алуимин по метода с волфрамов електрод и Аргон.

Мене ме сърбят ръцете да си купя шланг за ТИГ и да пробвам в този режим дали ще заварява Алуминий телчарката ми. :?
Уж ставало и без АС режима.....
Може би е нужно да уточниш точно какво искаш да направиш?Но ако e това- да сложиш ТИГ шланг на телчарка която не е пригодена за такъв режим ,нямаш шанс да заваряваш не само алуминий но и всичко останало по метод TIG!Телчарките нямат АС режим!Те са правотокови.
enigma79 - напреднал
ср май 13, 2020 7:19 pmagj написа:


Честито!Успешна е безпроблемна работа!
Това че не е с CPU а аналогово не мисля че влия на ремонтопригодността.Преди време Делтех предлагаха машини на тази марка, така че би трябвало да няма никакви проблеми с ремонтите.
Благодаря проблема при дигиталното е софтуера и плаката.
Покрай работата ми се случвало да се бъгне софтуер и само ъпдейт с флашка възстановява уреда(или централната платка е чао),а ако няма възможност(usb) се налага смяна на централната платка.За плаката е ясно,ако се протърка или скъса в областа на контактната част иии става красота,при нас за уредите имаме резерви за клиентите,но за този апарат дали ще има части.....
Passa - специалист
ср май 13, 2020 8:01 pmagj написа:
съб май 09, 2020 12:39 pmPassa написа:
Имало е една машина която Емаг са взели да проучат пазара и ти си я купил..... Честито !

Хубава машина, но е тежка- 20 кила. Не може да работи като телчарка, а само като обикновен електрожен или в режим ТИГ. Трябва да си купиш бутилка с газ. Машината е добра да заваряваш алуимин по метода с волфрамов електрод и Аргон.

Мене ме сърбят ръцете да си купя шланг за ТИГ и да пробвам в този режим дали ще заварява Алуминий телчарката ми. :?
Уж ставало и без АС режима.....
Може би е нужно да уточниш точно какво искаш да направиш?Но ако e това- да сложиш ТИГ шланг на телчарка която не е пригодена за такъв режим ,нямаш шанс да заваряваш не само алуминий но и всичко останало по метод TIG!Телчарките нямат АС режим!Те са правотокови.
Телчарката има копче за ТИГ режим. Аз мисля че написах че съм наясно че машината няма АС режим и е правотокова.
И съм написал какво искам да направя много ясно.

Някой каза че с телчарка можело да се заварява алумин в ТИГ режим, когато аз питах дали може да се заварява с алуминиева тел в режим МИГ. Продавача каза че ще заварява зле в този ртежим заради липсата на АС режима.
Колегата koveslav пък смята че така ще стане, а не в ТИГ режим.

Явно без АС режим няма да стане въобще или ще е наплюто. Само с проба може да се установи.
agj - майстор
ср май 13, 2020 10:09 pmPassa написа:
ср май 13, 2020 8:01 pmagj написа:
съб май 09, 2020 12:39 pmPassa написа:
Имало е една машина която Емаг са взели да проучат пазара и ти си я купил..... Честито !

Хубава машина, но е тежка- 20 кила. Не може да работи като телчарка, а само като обикновен електрожен или в режим ТИГ. Трябва да си купиш бутилка с газ. Машината е добра да заваряваш алуимин по метода с волфрамов електрод и Аргон.

Мене ме сърбят ръцете да си купя шланг за ТИГ и да пробвам в този режим дали ще заварява Алуминий телчарката ми. :?
Уж ставало и без АС режима.....
Може би е нужно да уточниш точно какво искаш да направиш?Но ако e това- да сложиш ТИГ шланг на телчарка която не е пригодена за такъв режим ,нямаш шанс да заваряваш не само алуминий но и всичко останало по метод TIG!Телчарките нямат АС режим!Те са правотокови.
Телчарката има копче за ТИГ режим. Аз мисля че написах че съм наясно че машината няма АС режим и е правотокова.
И съм написал какво искам да направя много ясно.

Някой каза че с телчарка можело да се заварява алумин в ТИГ режим, когато аз питах дали може да се заварява с алуминиева тел в режим МИГ. Продавача каза че ще заварява зле в този ртежим заради липсата на АС режима.
Колегата koveslav пък смята че така ще стане, а не в ТИГ режим.

Явно без АС режим няма да стане въобще или ще е наплюто. Само с проба може да се установи.
Нито беше много ясно какво искаш да правиш ,нито пък си наясно с машината!Още повече пък, че и продавача те е объркал допълнително!Има такива невежи продавачи,които не знаят какво говорят!!
Та , пак повтарям -телчарките са само правотокови, нямат и не могат да имат АС режим!! АС режим имат само ВИГ машите,и с тях се заварява само алуминий ,магнезий и сплавите им.
Щом твоята машина е комбинирана с ВИГ .С нея, в този режим ще можеш да заваряваш черни и неръждаеми метали,мед и сплавите му,дори и чугун, но не и алуминий.
А с телчарката ,в МИГ режим ,може да се заварява алуминий, точно както колегата koveslav обясни!
Последна промяна от agj на чет май 14, 2020 1:05 am, променено общо 2 пъти.
agj - майстор
ср май 13, 2020 8:33 pmenigma79 написа:
ср май 13, 2020 7:19 pmagj написа:


Честито!Успешна е безпроблемна работа!
Това че не е с CPU а аналогово не мисля че влия на ремонтопригодността.Преди време Делтех предлагаха машини на тази марка, така че би трябвало да няма никакви проблеми с ремонтите.
Благодаря проблема при дигиталното е софтуера и плаката.
Покрай работата ми се случвало да се бъгне софтуер и само ъпдейт с флашка възстановява уреда(или централната платка е чао),а ако няма възможност(usb) се налага смяна на централната платка.За плаката е ясно,ако се протърка или скъса в областа на контактната част иии става красота,при нас за уредите имаме резерви за клиентите,но за този апарат дали ще има части.....
Ако сервиза поддържа тази марка,би трябвало да има всякакви части независимо от какъв вид е машината.Затова най добрия вариант е да се купуват машини с осигурен сервиз.
Passa - специалист
чет май 14, 2020 12:51 amagj написа:
ср май 13, 2020 10:09 pmPassa написа:
ср май 13, 2020 8:01 pmagj написа:


Може би е нужно да уточниш точно какво искаш да направиш?Но ако e това- да сложиш ТИГ шланг на телчарка която не е пригодена за такъв режим ,нямаш шанс да заваряваш не само алуминий но и всичко останало по метод TIG!Телчарките нямат АС режим!Те са правотокови.
Телчарката има копче за ТИГ режим. Аз мисля че написах че съм наясно че машината няма АС режим и е правотокова.
И съм написал какво искам да направя много ясно.

Някой каза че с телчарка можело да се заварява алумин в ТИГ режим, когато аз питах дали може да се заварява с алуминиева тел в режим МИГ. Продавача каза че ще заварява зле в този ртежим заради липсата на АС режима.
Колегата koveslav пък смята че така ще стане, а не в ТИГ режим.

Явно без АС режим няма да стане въобще или ще е наплюто. Само с проба може да се установи.
Нито беше много ясно какво искаш да правиш ,нито пък си наясно с машината!Още повече пък, че и продавача те е объркал допълнително!Има такива невежи продавачи,които не знаят какво говорят!!
Та , пак повтарям -телчарките са само правотокови, нямат и не могат да имат АС режим!! АС режим имат само ВИГ машите,и с тях се заварява само алуминий ,магнезий и сплавите им.
Щом твоята машина е комбинирана с ВИГ .С нея, в този режим ще можеш да заваряваш черни и неръждаеми метали,мед и сплавите му,дори и чугун, но не и алуминий.
А с телчарката ,в МИГ режим ,може да се заварява алуминий, точно както колегата koveslav обясни!
Значи сменям с Аргон + ролка алумин и тефлонов шланг за водач и съм аз.

А защо без АС режим може да се заварява в МИГ режима ? Какво е обяснението и какво е качеството на този шев ?
koveslav - майстор
чет май 14, 2020 7:14 pmPassa написа:


А защо без АС режим може да се заварява в МИГ режима ? Какво е обяснението и какво е качеството на този шев ?
Обяснено по лаишки,по принцип МИГ режима е поредица от къси съединения,което води до определени колебания в тока и напрежението,"почти" като променливия ток.Това парви възможен процеса с МИГ и макар и да не е идеалния вариант се постигат резултати.
А алуминия "изисква" тези специфики,заради склонноста му бързо да образува окиси,които са с висока точка на топене и т.н. Физико-химичните процеси да ги обясняват спецовете,важното е да се знае принципа и начина на заваряване на различните метали,за да не се търси напразно и отново топлата вода....
Passa - специалист
пет май 15, 2020 8:42 amkoveslav написа:
чет май 14, 2020 7:14 pmPassa написа:


А защо без АС режим може да се заварява в МИГ режима ? Какво е обяснението и какво е качеството на този шев ?
Обяснено по лаишки,по принцип МИГ режима е поредица от къси съединения,което води до определени колебания в тока и напрежението,"почти" като променливия ток.Това парви възможен процеса с МИГ и макар и да не е идеалния вариант се постигат резултати.
А алуминия "изисква" тези специфики,заради склонноста му бързо да образува окиси,които са с висока точка на топене и т.н. Физико-химичните процеси да ги обясняват спецовете,важното е да се знае принципа и начина на заваряване на различните метали,за да не се търси напразно и отново топлата вода....
От това обяснение стигам до извода че трябва постоянно да заварявам с поредица от накъсани (включване/изключване) натискания на бутона на пистолета. Ако почна да правя непрекъснат шев би следвало да не се получи заварка с алумин.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: