Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Илиянчоо - помощник
ср окт 14, 2020 5:41 amdragozow написа:
Да, пробвал съм го на 6 - 7 електрода рутилови 4 мм един след друг, не успявам да го прегрея. Параметрите са му съвсем истински и няма да имаш проблем с това.
Здравей отново колега dragozow.Понеже имаш опит с това електроженче Agro Mini160 и ги подържаш как са цените на резервните части.
ZEDYCUS - майстор
Aбре "колега" какви резервни части ти трябват(сигур" кондензатори, диоди или "нам си "ко), работя със същият електрожен вече няколко години без проблем(благодарен съм на Драгозов, щото и отстъпка направи тогава :partyman: ), чисто любителски към няколко кг електроди 2,5мм. Все на удължител и при слабо напрежение на уважаемата фирма ЕВН. Е не ми затрябваха "резервни части", още повече че вече и щипката е сменена и кабелите са по дълги, пък цената е горе долу същата. Аз тогава сам си смених щипката и добавих по дълъг кабел за ръкохватката.
Илиянчоо - помощник
ср окт 14, 2020 7:11 pmZEDYCUS написа:
Aбре "колега" какви резервни части ти трябват(сигур" кондензатори, диоди или "нам си "ко), работя със същият електрожен вече няколко години без проблем(благодарен съм на Драгозов, щото и отстъпка направи тогава :partyman: ), чисто любителски към няколко кг електроди 2,5мм. Все на удължител и при слабо напрежение на уважаемата фирма ЕВН. Е не ми затрябваха "резервни части", още повече че вече и щипката е сменена и кабелите са по дълги, пък цената е горе долу същата. Аз тогава сам си смених щипката и добавих по дълъг кабел за ръкохватката.
За Agro Mini 160 ли става дума.От както е имаш изключвало ти е електроженчето от защита
Djack - специалист
Няма да можеш да му насмогнеш, не бой се!
ZEDYCUS - майстор
Не е тоя за който ти говориш-Agro Mini 160, аз пиша за Argo Mini 160.
Не е спирала защитата, защото съм заварявал основно само с 2,5мм електрод и не мога да го натоваря за да сработи същата. Въпреки, че не е сработвала и когато изгорих към 20-30 електрода останали 3,2 и 4мм електроди, че ми бяха свършили другите.
А щом и самия Драгозов ти пише, какво е пробвал....... Вземи си на Райдър, че са яки и профи. :rock:
dragozow - майстор
ср окт 14, 2020 6:08 pmИлиянчоо написа:
ср окт 14, 2020 5:41 amdragozow написа:
Да, пробвал съм го на 6 - 7 електрода рутилови 4 мм един след друг, не успявам да го прегрея. Параметрите са му съвсем истински и няма да имаш проблем с това.
Здравей отново колега dragozow.Понеже имаш опит с това електроженче Agro Mini160 и ги подържаш как са цените на резервните части.
Ми те са разни елементи, не са болка. Имаш 4 години гаранция, която не покрива само кабели, ръкохватка и щипка, останалото евентуално ще е наша грижа за този период.
Илиянчоо - помощник
Към колегата pansim.Предлагаш ли някаква отстъпка на твоята ИЗА 150.
kuger - майстор
пет окт 16, 2020 10:55 amИлиянчоо написа:
Към колегата pansim.Предлагаш ли някаква отстъпка на твоята ИЗА 150.
Тия работи се решават на "лични"!
Пансим е сериозен мъж!
:axe: :axe: От днес съм собственик на електрожен ИЗА190. Направих избор след четене на много страници по форумите - тук и във форума офроуд. Бях се спрял на ИЗА190 и Argo MMA 200PI, в крайна сметка избора отиде към въпросния електрожен след прочитането на доста негативни мнения за другия - аз поне за ИЗА190 негативно мнение не видях. Та пробвах електрожена в спиди - с електрод бьолер фокс спе 3,25 мм, после го дадох на един заварчик с много опит за проба като се прибрах - пробва го с каквито електроди се сети - гледа каква заварка се получава, как работи и каза добър ти е електрожена. За сега това мога да кажа. Доволен съм. Ще видим след време като заварявам още какво ще е, но за сега съм доволен. За скептиците дето ще говорят, че се познавам с Панайот ще има кажа едни думи на Любо Пенев за супата - нямам идея от Русе до Сандански колко км са, но не са малко. :lol: Изображение

За информация на другите - отстъпка няма :) но това е положението. Интересното е, че питах и в групи за заварчци във фб - и там получих положителни мнения, обаче на лични съобщения ми писа един търговец, дето произвеждали електрожени 30 години, предлага ми неговия електрожен, мноого хубав бил - да ама на сайта му първо пише 540 лв, второ пише изчерпан бил модела, трето аз бях решил вече. Но той и колегата му се смеели като били гледали ИЗА190 - не можело да бъде на тая цена, че и 5 години гаранция - нямало как да стане. Да се смееят.
Илиянчоо - помощник
Честито колега да го ползваш много,много години.Колко метра са кабелите и имали дражка отгоре за пренасане.Би ли качил някоя снимка,че никъде няма от зад как изглежда.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: