Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
съб окт 17, 2020 3:54 pmИлиянчоо написа:
Честито колега да го ползваш много,много години.Колко метра са кабелите и имали дражка отгоре за пренасане.Би ли качил някоя снимка,че никъде няма от зад как изглежда.
Изображение
Изображение

Дръжката е платнена - на мен много повече би ми харесало да е твърда дръжка. Кабелите са 25 квадрата по 6 метра за маса и 6 метра за ръкохватка - аз си ги поръчах срещу повече пари. Стандартно е с по 2 метра кабел за маса и 4 метра кабел за ръкохватка, 16 квадрата, но аз съм се убедил, че дългите кабели са голямо предимство и исках по-дебели от 16 квадрата.
koveslav - майстор
Честита машина,много да те слуша,колега!Панайот определено е ПИЧ,а по филибарски това звание не го даваме току-така и при нас в Пловдив означава много.Доказал се е поне към мен не веднъж.А аз все още не съм му клиент,но въпреки това...
Последна промяна от koveslav на съб окт 17, 2020 11:36 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
Моята ИЗА 190 е с метална дръжка и стандартните при продажбата кабели. Далеч съм от възможността да го нося на рамо, а кабелите са достатъчни машината да е далече от пръски и стружки от флекс, примерно.
Илиянчоо - помощник
Колега качи една снимка на твоята ИЗА да видим дръжката и на мен ми се струва,че ще е по одобно.Ще попитаме колегата има ли опция да се добави тази дръжка.
янко - специалист
Ти с дръжката ли ще заваряш?Гледай данните и отзивите,за този лоши отзиви не намерих.Кабелите можеш да ги удължиш
Pansim1 - специалист
Не съм влизал много отдавна тук. Ако някой има въпроси, независимо какви, по отношение на заваряване или конкретно за заваръчните апарати ИЗА 150 и ИЗА 190, смело да пита. Снимки на машината ако някой иска на ЛС. Включително и в разглобен вид.
:partyman:

Виждам че все още има недоверчиви хора към моделите ИЗА. И правилно!!! Трябва да се пита и да се търси информация.
Нескромно ще кажа, че имам доста клиенти които заменят китайските си заваръчни техники с ИЗА 190 предимно. Съзнателно не споменавам имена и марки, да няма обидени :partyman:
Здравейте. Аз също се интересувам какъв инверторен електрожен да си закупя.Четох доста и тук и в другите сайтве, но така и не можах да се насоча към конкретен модел. Разглеждах DEL MMA160 и 200, MINI160 на Делтех и ИЗА150 и 190. Ще го ползвам предимно в домашни условия, а не профи. Обаче ми се иска да мога да заварявам и с електроди 4мм(което ще е рядкост) без това да затормозява машината и да налага честото й изключване за да се охлади. Също така ми се иска да мога както с ''обикновени'' така и със ''стоманени'' електроди да заварява без да прекъсва, плюва и става на капки шева, а и да мога да отрежа някое по-дебело желязо ако ми се наложи. Бих обърнал внимание и на други модели стига да не са китайчета.
Последна промяна от solun на пет окт 30, 2020 2:12 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
ИЗА 190 "гори" 3,25 електроди на 100А. Ако искам по-дълбок провар вдигам до 120А. Като я гледам как се държи имам чувството, че и на 5 мм електрод няма да се озори.
Ползвам Емона, FOX SPE, "бели" електроди за постоянен ток и такива за променлив /не помня маркировката/. Всъщност, каквото намеря от запасите.
Определено съм доволен от машината, само ръкохватката се оказа слаба. Много серт пружина, къде захваща електрода, и слаба бакелитова дръжка.
Това от мен.
gogo7777 - майстор
пет окт 30, 2020 1:35 pmkuger написа:
ИЗА 190 "гори" 3,25 електроди на 100А. Ако искам по-дълбок провар вдигам до 120А..........
Когато искаш да проваряваш на дълбоко се ползва по-тънък електрод подходящ за права полярност. :wink:
АБВ потребител - специалист
Ето го, и на картинка :)
Прикачен файл:
00099999.JPG
00099999.JPG (52.3 KиБ) Видяна 2025 пъти

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: