Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Svetoslavoff1 - майстор
Здраeйте,
В темата за избор на моторна коса бях споменал, че имам стара такава с проблеми. Но в нея тема иде реч за избор на нова коса. А за старата имам въпрос, който е по-скоро за раздел металообработване.
Един от проблемите на старата коса, по-скоро тример Викинг те600 е, че е с повишено ниво на вибрации, което е дразнещо и натоварващо.
От любов към спорта онзи ден разглобих уреда и установих следното - луфтове във възела. който е в долната част и предава въртенето на гъвкавия вал към главата с кордата. Този възел се състои от втулка стоманена, която е набита в долната част на тръбата, а в нея се върти преходен вал около 10-ина см дължина. Този вал лагерува на втулки от фосфорен бронз???,набити от двете страни на стоманената втулка, сиреч класически плъзгащ лагер.
Та молбата ми за помощ е, ако може да ме насочите към читав стругар от Варна, който да смени тези бронзови втулки с нови от подходящ износоустойчив материал.
Също така, вариант е ако някой съфорумец има желание и възможност да помогне и разполага със съответните материали, машини и тн, естествено срещу съответното заплащане за услугата и куриерски разходи.
preslav - майстор
http://koorteh.com/metali/ тези питал ли си ги какво могат да направят по въпроса?
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря за линка! Портфолиото им дава надежда, че могат да помогнат.
Ще отида да ги питам.
емовлаха - специалист
Викинг се сервизира от Щил
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря, ще проверя и там, може би да предлагат целия модул - втулка и валче.
емовлаха - специалист
ср мар 06, 2024 9:47 amSvetoslavoff1 написа:
Благодаря, ще проверя и там, може би да предлагат целия модул - втулка и валче.


https://bashmaistora.bg/shpindel-za-mot ... 53562.html
Може и да е това но не съм сигорен! Шпиндела се смазва да си знаеш за напред. Добре е да си я видят в сервиз какво е за подмяна още
Svetoslavoff1 - майстор
Анджак, казано на литературен български :))) Принципно е същото, може би размерите..., ще проверя и там.
Като каза за мазането ми идва наум, че може би периодично трябва да се развива винтчето, личи си отвора с резбата на снимката и с такаламит да се вкарва грес. Жалко, че в книжката, която ми дадоха с тримера навремето не се споменаваше нищо за мазане.
Харесвам максимата - купи и забрави, затова и минах на ток с фрезата, тримера и косачката. но в случая ми е изиграла лоша шега.
Благодаря за насочващата информация!
емовлаха - специалист
Проблемен възел е това изпълнение. На мен ще ми омръзне да я гледам 20 и косур години тази коса :)

Това ще ти е полезно
Svetoslavoff1 - майстор
Редно е човек като споделя проблем и търси помощ за решението му, да сподели как го е решил и евентуално инфото да е полезно и на други съфорумци.
Та в този дух, много съм благодарен на Емо за насочващата информация. С питане стигнах до магазин и сервиз за Щил и Хуск, по Хр Смирненски, над затвора, по-точно малко над бензиностанцията Бенита. Още докато покажа тн шпиндел на човека от магазина и той бръкна под рафта и извади нов такъв. Както сподели и Емо, явно му знаят кусура и имат в наличност. Та се разминах с търсене на стругар. Е, ще ми е обеца на ухото периодично да смазвам този възел.
Благодаря и на preslav за линка. Посетих фирмата и ще ми свършат работа по-натам за решаване на друг проблем.
hidrazin - майстор
ср мар 06, 2024 3:11 pmемовлаха написа:
Проблемен възел е това изпълнение. На мен ще ми омръзне да я гледам 20 и косур години тази коса
Аз се опитвам да убия един FS-44 ама той не ще. На колко години е не знам.
Ама е с прав "прът" а како има в пръта, не знам... :?
Всяка година напролет паля, върша си работата и прибирам. Нищо не точа. После пак така...
След години експлоатация реших да му видя филтъра. Извадих го и отидох в местния магазин за косачи/резачки.
Гледаха го като голям камък и казаха - такова нещо няма.
Поисках да видя каталога в който гледаха, е веднага им го показах - първо мълчание.
После - ами дайте точния модел и може да ви го доставим ... евентуално и на неизвестна цена.
А филтъра е парче дунапренена тръба с диаметър около 8 санта.
Изпрах го с Меглио, изсуших го и в боя.
Обещал съм си и някоя година да развия свещта и да я погледна...
:partyman:

Тема "помощ за ремонт на част от ел тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: