• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
SongBird - специалист
Здравейте,

Искам да пробвам този DIY проект: How To Make Synthetic Ruby In The Workshop. Уви, нямам на разположение графитен електрод, както е във видеото, но пък имам един стар волфрамов електрод. Електрожена ми е стандартен, инверторен, без подаване на някакъв газ.

Според вас какво ще стане с волфрамов електрод ако пусна искра в атмосферен въздух? Другия вариант е да търся графитен електрод, но в интернет намирам само за количества, а по големите магазини нямат.

Мерси!
bigdragon - майстор
Използвай плюсовия електрод от батирия 1.5V...
Andri01 - майстор
Печелиш. Въгленов електрод с медна обмаска 300/8мм. Подарък за Св.Трифон зарезан. Дай адрес за "Еконт" /може и на ЛС/.
hidrazin - майстор
Графитни електроди колкото си искаш на дребно.
Графитни електроди 6мм - 1 лев
Графитни електроди и по-дебели - 2 лева
Има още много предложения. Потърси. Аз си държа няколко кутии (непълни) с различни размери.
Имай едно на ум че с един електрод няма да минеш. И графитните си изгарят.
чет фев 08, 2024 3:59 pmSongBird написа:
Според вас какво ще стане с волфрамов електрод ако пусна искра в атмосферен въздух?
Ще изгаря бързо и волфрама който се отделя ще ти замърси сместа и то доста.
За това което искаш да получиш в стопилката трябва да има само алуминиев окис и хром.
Изобщо не зная какво ще се получи с толкова много волфрам вътре.
Това дето ще топиш започва да се топи при 2050⁰C - демек ще ти трябва по-висока температура.
Ето какво става с волфрама изложен на въздух при такива температури - изгаря.
И газовете които се отделят ВЪОБЩЕ не те съветвам да ги дишаш!!!



чет фев 08, 2024 3:59 pmSongBird написа:
Искам да пробвам този DIY проект: How To Make Synthetic Ruby In The Workshop.
И какво мислиш ще получиш накрая, рубин ли?
[-X Ще получиш червен корунд или по друго му - шмиргел.
Ей това което може направо да купиш от магазина и да стопиш парче от него.

Прикачен файл:
Червен корунд.jpg
Червен корунд.jpg (81.05 KиБ) Видяна 719 пъти

Успех! И пиши какво е станало.
:partyman:
Andri01 - майстор
хИтро, момчето просто иска да опита нещо!! Дали ще стане,какво ще стане...няма значение!! Остави "уроците" от Google!!! Имал си кутии с такива електрода/ да,ама на дали?!/ ,защо не му предложи поне един?? Или си стиснат или...ги има ,ама виртуално?! И друго-ако можеш отговори НОРМАЛНО ,без обиди!! Ако не можеш - здраве да е,форума ще го преживее! :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
чет фев 08, 2024 9:38 pmAndri01 написа:
Остави "уроците" от Google!!!
Ти и толкова не можеш.
Чиба бе. Намери и си купи от някъде акъл. После се научи да го използваш. И чак тогава ми коментирай постовете.
За сега си намери някой с твоето ниво и му коментирай постовете.
Аман от безполезни тролове...
:partyman:
P.S. Щял да му подари ЕДИН електрод дето е левче. Абе я си продухай запушения шнорхел и мисли (което не можеш) преди да пишеш нещо.
Що да му предлагам нещо дето е почти безплатно? Както ти. За да плати още 5-6 кинта за куриерски ли?
При условие че може да намери от продавалниците в неговия град или наблизо и да спести кинти за куриерски.
Ако напише за кой град става дума или попита на лични - няма грижа ама няма да го набутвам насила.
То мисленето не се отдава на всеки...
Andri01 - майстор
"...Аз си държа няколко кутии (непълни) с различни размери...." Лъжец!!! Хайде дай му ти? Просто пак се изхвърляш ,над възможностите си на крадлив фатмак!!Предложението ми е валидно, ако той реши! :lol: :lol:
hidrazin - майстор
Айде памперса и в леглото, че да не те бият между ушите дето няма нищо.
Колко пъти да ти обяснявам? Намери си някой с твоето ниво...
Душко, още едно столетие няма да ти стигне да се научиш да си връзваш обувките. Това не е като да нахлузваш плавниците.
Образование - нямаш никакво. Едва ли и 8-ми клас, по милост.
Курсове/обучение/специализация - никакви. Две уши и плувки... :lol: Е, + запушен шнорхел и уши за плавници.
:partyman:
Andri01 - майстор
:lol: :lol: :lol: Само толкова ли можеш, ФАТМАЧЕ? Поне дай една снимка на "кутиите с електроди"!! То не че ще дадеш на човека нещо?! :lol:
hidrazin - майстор
чет фев 08, 2024 10:44 pmhidrazin написа:
Намери си някой с твоето ниво...
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Волфрамов електрод без защитен газ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: