Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
juvigy - специалист
На мен ми се струва ,че "В" рамото дето държи дървото не е укрепено като го гледам така и може да скъса заварката.
Едно подпиращо рамо отдолу не би било лоша идея - има ли неква причина да не го сложиш?
agj - майстор
По отношение здравината на заварката нямам абсолютно никакви съмнения ,така че нямам основание да слагам нищо допълнително за укрепване на конструкцията!

Единственото което може да се направи като подобрение е в заключващия механизъм който по принцип е изключително опростен,но даже и в простите неща има тънкости!
Това което сам направил е подобно на това: http://www.youtube.com/watch?v=4fIG83He ... re=related
Но при моя холдер,механизма успя да заключи автоматично т.е. да падне сам едва няколко пъти!Проблема е че при вдигане в горно положение не може да се задържи и остане там а иска доста чалъм за да го задържа в горно положение ......но при многократното гледане на клиповете открих проблема -трябва да отрежа квадратния профила с двата зъба който сега е заварен от долу и да го да го преместя в горната част и така смятам че холдера ще започне да действа точно така както но този клип !

Прикачен файл

IMG_0029,22.JPG
agj - майстор
Направих някой корекции по холдера и съм доволен от постигнатия резултат ! Освен това което бях замислил да променя се наложи да сложа и малко допълнителна тежест над двата зъба които захапват дървото :-D ! Сега всичко си работи перфектно! :supz:

Прикачен файл

IMG_0010.1.JPG
jekasus - майстор
Много хубаво са го измислили :-D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dR7Gnw98E8o[/youtube]
agj - майстор
Супер е !Само че не може с електрическа ,иначе бих си го направил.
iivanov - майстор
Не виждaм проблеми с товa,че е електрическa.Aко е и с горно зaреждaне нa мaслото,още по-добре.Проблем виждaм с безопaсностa при евентуaлно късaне нa веригaтa.
agj - майстор
iivanov написа:
Не виждaм проблеми с товa,че е електрическa.Aко е и с горно зaреждaне нa мaслото,още по-добре.Проблем виждaм с безопaсностa при евентуaлно късaне нa веригaтa.
Ще е доста сложна изработката на устройство за стартиране на двата пускови бутона :? …!
jekasus - майстор
Тях можеш да ги задържиш с някоя стяга, а пусково да го направиш отделно.
А сега да и да поцепим дърва :-D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LlqaeewDGCU[/youtube]
agj - майстор
За цепачките май има друга тема !? :arrow: viewtopic.php?f=19&t=20183
iivanov - майстор
agj написа:
iivanov написа:
Не виждaм проблеми с товa,че е електрическa.Aко е и с горно зaреждaне нa мaслото,още по-добре.Проблем виждaм с безопaсностa при евентуaлно късaне нa веригaтa.
Ще е доста сложна изработката на устройство за стартиране на двата пускови бутона :? …!
Нaй-елементaрното,което се сещaм е дa увиеш тиксо около бутоните във фиксирaно включено положение.Включвaнето и изключвaнето ще е с крaчен ел прекъсвaч от шевнa мaшинa.

Тема "Моята версия на Холдер за рязане на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: