Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Ето и още снимки на дедовия :-D уред !Сложихме само едно дърво поради липса на време …..но могат да се нарядът дървета на височина и да се режат на две или три части и т.н.части .

Ето и цепачката :[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GfoemyFJSUY[/youtube]

Прикачен файл

DSC_6107.1.JPG

Прикачен файл

DSC_6108.1.JPG

Прикачен файл

DSC_6109.1.JPG

Прикачен файл

DSC_6111.1.JPG
MamaMy - майстор
Браво. Като държач е супер. Като цепач малко ми е неясно. Освен, че замества клин, каква е разликата с брадва, но това е друга тема. :)
bulhomes2 - майстор
Момчета! Съмнява ме, че само си усложнявате живота излишно.

2-3 пъти съм си рязал дървата с резачка, ама ги рязах направо както са наредени на купА. Обяснете ми каква е ползата да вдигаш дървото, да го въртиш и нагаждаш! И това всяко дърво.

За цепенето. Неудобно е да се снимам сам, но се се каня, най-вече заради прехваления конус. Редя си дървата за цепене на "пътечка" едно след друго. За минутка, ако ми е дстатъчно дълга "пътечката", сцепвам 20-30 дървета. Бащицата хептен няма как да го снимам, че напоследък се изайлячи (може би остаря), но той даже не ги и редеше, а ги цепеше направо на купА. Тая зелена джаджа (да ме прощава собственика) изисква повече време и усилия за нагаждане и махане на сцепените дърва от колкото самото цепене. Е, къде е улеснението тогава?

ПП. От друга страна пък гледам, че повечето клипове за холдерите не са български. Като гледам филми по дискавъри за разни заводи ми прави впечатление, че като работят бързат сериозно (за разлика от повечето от работещите у нас). Та съм останал с впечатлението, че там гледат да си свършат работата колкото се може по-бързо, което с такива държачи не виждам как ще стане.
bulhomes2 - майстор
Ха. Сам си отговарям. Днес рязах дърва в гората. Не бяха дебели (чистих една ливада). Оценявам, че ако имах холдер много по-лесно щях да ги окастрям.
agj - майстор
За в гората може да се използва някаква такава версия : http://www.thegreenreaper.co.uk/Chainsa ... ps%29.html
agj - майстор
Ето я и моята версия на Холдер ,естествено заимствана от многото такива които разглеждах из интернет пространството.Държача е съобразен с моята височина и условия на използване.Ето и малко снимки на завършения преди броени часове проект който ще си остане и като краен вариант , може би ще променя само заключващото устройство.

Прикачен файл

IMG_0001,1.JPG

Прикачен файл

IMG_0002.JPG

Прикачен файл

IMG_0004.JPG

Прикачен файл

IMG_0005,1.JPG

Прикачен файл

IMG_0006,1.JPG
Последна промяна от agj на нед окт 07, 2012 8:06 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
В един пост явно не може да има повече от 5 снимки !Ето и още снимки:

Прикачен файл

IMG_0007.JPG

Прикачен файл

IMG_00008.JPG

Прикачен файл

IMG_0030,1.JPG
bulhomes2 - майстор
Знаеш си недостатъка, нали? Че за по-дълги дървета (цели, току що отрязани) ще ти трябва още един човек.
agj - майстор
bulhomes2 написа:
Знаеш си недостатъка, нали? Че за по-дълги дървета (цели, току що отрязани) ще ти трябва още един човек.
Ами за сега по дълги дървета отметровки няма режа ,а за тях нужда от втори човек няма!
MamaMy - майстор
Браво. Добро изпълнение. Някъде по клиповете гледах подобен и там заключващия механизъм падаше след като дървото натиска някакъв лост в дъното.

Тема "Моята версия на Холдер за рязане на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: