Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Ето е още една версия на комбиниран уред LOG HOLDER+ LOG SPLITER измислена и изпълнена от тъста ми !Казва че му върши много добра работа . В пенсионна възраст цепенето на дърва си става проблем. И всеки измисля свои варианти

Прикачен файл

IMG_001.1.JPG

Прикачен файл

IMG_0007,1.JPG
MamaMy - майстор
Направо съм забравил за тази тема и за обещаното. Аз холдера съм го преправил и го ползвах няколко пъти вече сериозно и съм много доволен от него. Даже е боядисан с изпилени заварки (специално за Младен) и го снимах, но не помня къде съм свалил снимките :? . Сега ще ги потърся и ще ги пусна.

А колега agj, интересно е как работи холдера на тъст ти. Ако може нещо нагледно да пуснеш може някой да се запали и да го направи.
agj - майстор
Ми извнявай че в твоята тема ги поствам тия снимки :sad: ,но като направя моя холдер , предполагам че ще е скоро ,ще пусна своя тема!
MamaMy - майстор
Не се притеснявай. Тя темата не е моя, а е на всички. Ще е полезно даже всички подобни държачи да са на едно място. Ето и финалната версия на холдера ми след нарязването на тези греди и дъски. Искам да отбележа, че изкарах с тях почти цяла зима. Сами сметнете колко са :)

ПП Тръбата която е основата и най-важното на цялата стойка е дебелостенна безшевна. Дадох за нея около 25 лв. Струва повече от всичко останало, но няма начин. Не и помня точните размери, но ако някой го интересуват размери, ще измеря всичко и ще го постна тук. Устройството няма забележки или поне аз не открих. Издържа на учудващо големи натоварвания. На снимката с дървата може да видите дебелината на някои греди. Две от тях бяха с поне метър по-дълги от стълбата. Двама човека ги дигахме само от едната страна. Нямат носене.

Прикачен файл

N1038.jpg
N1038.jpg (72.42 KиБ) Видяна 4559 пъти

Прикачен файл

N1037.jpg
N1037.jpg (68.53 KиБ) Видяна 4559 пъти

Прикачен файл

N1039.jpg
N1039.jpg (43.93 KиБ) Видяна 4559 пъти

Прикачен файл

N1036.jpg
N1036.jpg (83.92 KиБ) Видяна 4559 пъти
agj - майстор
MamaMy написа:

А колега agj, интересно е как работи холдера на тъст ти. Ако може нещо нагледно да пуснеш може някой да се запали и да го направи.
В триъглния „джоб” на холдера се нареждат куп дърва и си режат наведнъж ...а цепачката рaботи ,като дървото което ще се цепи се слага под рамото с клина и с един голям чук се удря върху клина …горе долу това е технологията .Може би утре ще пусна и клип .
Последна промяна от agj на нед сеп 30, 2012 10:26 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
А на мен ми стана интересно че си махнал зъбите на вратичката ,така по стабилно ли е захващането !?
MamaMy - майстор
Не, не съм ги махнал. Не се виждат на снимките защото им намалих височината и им удвоих броя. Няма нужда от големи зъби, а от сравнително нагъсто за да не се търкалят дърветата между тях.
batkotony - специалист
Eкстра е станала,няма грешка.
А какво ще кажете за този,гледам никой не го е удостоил с внимание- http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Ny02k&NR=1
MamaMy - майстор
Някъде ги коментирахме. Нямам спомен дали не беше в Офроуд форума. Недостатък на тази е, че е за правилни метровки. Ако имаш клон отрязан на криво или пък летва, или пък пале закрепването е доста трудно. За метровки си харесах идеята с 4 греди забити в земята на квадрат.Между тях редиш метровките на височина и режеш на 3 или на 2 сряза в зависимост колко дълги ги искаш. Недостатък е само стационара. Иначе е евтино, лесно и няма нито едно желязо.
agj - майстор
MamaMy написа:
Някъде ги коментирахме. Нямам спомен дали не беше в Офроуд форума. Недостатък на тази е, че е за правилни метровки. Ако имаш клон отрязан на криво или пък летва, или пък пале закрепването е доста трудно. .
Пале наистина няма как да се закрепи но за криви дървета ще става !Ето : http://www.youtube.com/watch?v=U7Kewf2n ... re=related
Имаше някъде и клип с малко по различен модел от този вид на който се закрепват и летви но не мога да го открия! :sad:

Тема "Моята версия на Холдер за рязане на дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: