Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
film - специалист
Аз искам да попитам дали е добра идея там където ламарината се допира до комина, а също и отдолу на циглите и не е прилепнала плътно да се фугира с някакъв силикон или подходящо лепило? Тук на снимката ще се види

Изображение

Този комин е измазан, но моя още не е и си има малко празно място между комина и ламарината.
VLADO66 - майстор
Може, но с полиуретанов уплътнител.
film - специалист
Разгледах по сайтовете, но видях, че има и битумни уплътнители. Те дали ще се по-добър вариант от полиуретановия?
VLADO66 - майстор
film написа:
Разгледах по сайтовете, но видях, че има и битумни уплътнители. Те дали ще се по-добър вариант от полиуретановия?
Не са по-добри.
film - специалист
Благодаря, значи ще е полиуретанов.
chapara - майстор
film написа:
Аз искам да попитам.......

Този комин е измазан, но моя още не е и си има малко празно място между комина и ламарината.
Полиуретановия уплътнител е добър, имам комин на три години - не е мръднал, а вчера направих при препокриването и другият. При теб обаче като не е измазан комина, а трябва да се измаже, мазилката ще се качи върху обшивката-там където е подвита в горния край, така се правеше когато нямаше полиуретани. На снимката-не знам твоя комин ли е, но по наклона не виждам да е обърната ламарината и ще влиза вода. :wink:
film - специалист
Снимката я намерих в интернет, не е на моя комин. Иначе за моя исках да закърпя положението с полиуретановата пяна и по-натам да го измазваме, но ще видим как ще дойдат нещата.
VLADO66 - майстор
Не е пяна бе човек-като силикон е и се продава в същите опаковки. :)
Здравейте,

Имам нужда от обшивка на комин с. Герман (София) Може ли да ме насочите към майстор който да се заеме с проекта

Предварително благодаря.

Тема "Тенекеджийско обшиване на комин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: