Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Andri01 - майстор
Това разстояние между водачите ще е достатъчно да държи вратата при отворено положение. Все пак тя лежи /тежи/ на колелетата. Но ако е плътна и има вятър,при отваряне и при крайно положение става по-нестабилна. Моята е 3,20 м. но е "рехава" / от кух профил/ и е само с една двойка ролки. Нямам проблеми ,въпреки силния вятър зимъска ,от време на време.
djendov - специалист
Лека ще е, ама...това са почти още 2 метра на твпите 3,20.
Прерових нета за информация, ама не намирам такава....май на проба -грешка ще е работата...
Andri01 - майстор
Въпросът е не за теглото на вратата/ то се носи от ролките/, а за ветровата площ при отворено положение..
preslav - майстор
djendov написа:
Ще задам въпроса си и в тази тема, че другата се оказа в някаква "статии" и май не ми се получи...
Мога ли да направя 5 метра плъзгаща портална врата на този принцип? Долна страна се плъзгат ролерите по винкел или тръба, а от горна страна само един водач на колоната? В крайно затворено положение, другата колона ще има накрайник да държи, но при крайно отворено нямам къде да сложа горен водач....
Височината искам да е поне 1,80. Искам да е от лека рамка, облечена с нещо плътно. Примерно пвц ламели,панели,ламперия или нещо си...не е измислено още. Ето снимка, по тоя принцип мога да я направя, но дължината е сериозна....
Освен това, колоната е много здрава, от бетонните блокчета за ограда, вътре с арматура и пълна с бетон. Мога да сложа два водача там, единия 20-тина см от едната страна, другия 20см от другата страна. Така между двата горни водача ще има 60-70 см. Пак ми се струва малко...
ето онагледен въпроса ми...Тоя вариант с 5м дължина?
Прикачен файл:
hardware_layout.jpg
От лявата колона как продължава оградата, там не може ли да се сложи водач, по който да ходи горния ляв ъгъл на портата - примерно П образен профил с плъзгач?
djendov - специалист
Пресо, трудна работа...
Следващата колона е много здрава бетонна колона до 60см от земята. От там нагоре е профил 50/50/2. Освен да го напълня с бетон и да сложа ролки на него, ама...не ми се иска...
Прикачен файл:
IMG-071ed4e0eaf97e8bd630e45e317b3f30-V.jpg
IMG-071ed4e0eaf97e8bd630e45e317b3f30-V.jpg (38.79 KиБ) Видяна 1830 пъти
preslav - майстор
djendov написа:
Пресо, трудна работа...
Следващата колона е много здрава бетонна колона до 60см от земята. От там нагоре е профил 50/50/2. Освен да го напълня с бетон и да сложа ролки на него, ама...не ми се иска...
Прикачен файл:
IMG-071ed4e0eaf97e8bd630e45e317b3f30-V.jpg
Дори и само на железния кол да остане е по-добре от това да разчиташ единствено на ролките в бетонната колона. Да не говорим, че ако искаш да усилиш кола без да променяш визията на оградата можеш да пъхнеш в него друг подходящ профил или тръба. После се качваш на един автобус и гледаш по какво се движи горната част на вратите му - копи-пейст.
djendov - специалист
preslav написа:
.
Друг профил, тръба, или до го напълня с цимент и пясък? Струва ми се, че напълнен с цимент и пясък ще е най-здрав, ама само предполагам...
Значи да сложа и на него ролка, и като тръгне вратата да минава през нея...
preslav - майстор
djendov написа:
preslav написа:
.
Друг профил, тръба, или до го напълня с цимент и пясък? Струва ми се, че напълнен с цимент и пясък ще е най-здрав, ама само предполагам...
Значи да сложа и на него ролка, и като тръгне вратата да минава през нея...
Имах предвид между него и бетонната греда да сложиш хоризонтален профил (обърнат надолу с отвора - също като при автобусните врати). Така вратата ти през цялото време ще се крепи от профила. Отделен беше въпросът да укрепиш съществувашия "кол" с профил, шина, пълнеж и каквото ти дойде на ума.
djendov - специалист
разбрах....ама и майка ми винаги ми е казвала "ползвай градски транспорт, да можеш да си направиш портата един ден"...
Аз ще взема да направя портата първо и ще видя колко се огъва.
Колоните ги лях малко по-дебели и дълбоки от стъпките на къщата, тъй че мога да разчитам на тях. Мерси за идеята!
preslav - майстор
djendov написа:
разбрах....ама и майка ми винаги ми е казвала "ползвай градски транспорт, да можеш да си направиш портата един ден"...
Аз ще взема да направя портата първо и ще видя колко се огъва.
Колоните ги лях малко по-дебели и дълбоки от стъпките на къщата, тъй че мога да разчитам на тях. Мерси за идеята!
Няма проблем, спомни си колко е ветрилната площ на Ял-10, как прави 10 възла на "пеперуда" и как се правят същите възли на гребла - сега съпостави усилието върху твоята планка с усилието върху един "ключ". Съвсем груба съпоставка, но знаеш предварително, че ключът ще издържи един сезон, греблото пак толкова, а еднодневките като n_a, plamen6703 и др. по-малко.

Тема "Плъзгаща се гаражна врата от железен профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: