Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте,
Дали някой се е занимавал с изработка на плъзгаща се дворна врата?
Идеята ми е да направя рамка от железни профили, а на основата да заваря
колело, което да се движи по винкел. За целта съм се спрял на профил с размер
30х20х2 за рамката и 15х15х1.5 за оребрение. Понеже трябва да се вкарват два автомобила
смятам да изработя две платна, които да се препокриват.

Давайте идеи!!! :partyman:
jorro67 - напреднал
пусни някаква скица-така ще може да сме ти от полза.по принцип този вид врата си има както преимущества ,така и недостатъци,но "+" са повече стига мястото да ти позволява такава конструкция.
batkotony - специалист
Привет!Хубаво си го намислил,но лично мойто мнение е,че под 40/40/2 не трябва да ползваш.Това ще придаде устойчивост на вратата на усукване,а то е много важно при конзолното водене по време на отварянето и затварянето.Всъщност има вариант да ползваш и по-малки профили,но тогава оребряването трябва да е по-сериозно и със сигурност ще излезе по-скъпо,че и по тежко...
Преди две години направих подобна врата,пак за два автомобила,дворна,с размери 4м дължина и 2м височина.Рамката я направих от 40/40,а вътрешните пречки от 20/40...Долната част на около 50см височина е плътна ламарина,тавички,които съм заварил в получилите се отвори,а нагоре използвах пластмасови профили ,които имах готови и после боядисах с цвета на вратата (всичко бяло всъщност).Заключващия механизъм е готов,има брави специално за такива врати.Колелата са всъщност готови ролки,които също се продават по магазините.Те се движат по винкел 50/50,фиксиран с шишове към бетонната площадка,а отстрани,където свършва бетона и почва градината има изляти бетонни пети в кофраж от тенекии от сирене...Горните ролки може да се купят,може да се направят от доста стари лагерни механизми.Аз лично имах някакви ролки с тефлонови рингове,от тъкачен стан мисля че бяха.Може да се ползват ролки от ангренаж на автомобил примерно...Хубаво е ролките да са облечени,тогава вратата е по-тиха.Също така е хубаво да са с лагери ,тогава е по-лесна експлоатацията...(продават готови,кито са без лагери,само на втулки,на мен лично не ми харесаха)
Снимки нямам на вратата,но ако нещо не съм успял да обясня както трябва казвай,ще снимам (нищо,че има сняг :-D )
ПП.Имай предвид,че долната част на вратата е подложена на голямо натоварване и ако ползваш по-слаб профил след време ще се огъне и най-малкото ще те дразни ...Говоря за най-долната хоризонтала на вратата,на която са монтирани колелата.
Успех в начинанието!
ППП.Ако мястото ти позволява пробвай с едно платно,много по-лесно е за изработка и експлоатация.Също така е и по-стабилно...
jorro67 - напреднал
послушай batkotony :supz: -точно така стоят нещата,а и с двукрилката ще се набуташ почти двойно
Не е най професионалната скица, но мисля, че се схваща идеята.
Дължината смятам да е 3м, мисля че е достатъчно за женско паркиране, а височината около 1.5м.

Прикачен файл

ograda.JPG
ograda.JPG (42.87 KиБ) Видяна 15484 пъти
в главата ми се върти нещо по-простичко и семпло, бункер няма да правя.
Говоря за лека конструкция, две платна от по 2.5-3м.
Andri01 - майстор
dhitrov написа:
в главата ми се върти нещо по-простичко и семпло, бункер няма да правя.
Говоря за лека конструкция, две платна от по 2.5-3м.
Утре ,като се прибера от работа,ще направя снимки на моята врата:3м. с две ходови колелета и две водещи ролки в единия край. Проект и направа на врата и автоматиката-мои.:)
Andri01 - майстор
dhitrov написа:
Давай, че нямаме търпение. :prayer:
Уфф,как да "давам"/снимки де/ ,като в момента аз не я виждам от снега.Мога да снема около 50см. от горната част само:). Айде,като понамалее снега ЩЕ!!.

Тема "Плъзгаща се гаражна врата от железен профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: