• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Stefan2000 - специалист
Ако цената според тебе е разумна, вземи го.
Това са този тип менгемета. Има луфт в лястовичата опашка.
И в китайските има луфтове, но там и гайката е слабо място.
koveslav - майстор
На последната снимка с №.....31 ясно се вижда,че има огромен луфт на лястовичата опашка/паралелите.Виж процепа/луфта в предния и задния край между горната и долната част.На това се дължи пропадането на едната челюст спрямо другата като се отворят.Захвата на това менгеме ще е нестабилен.Вероятно са намалили/фрезовали горния край на едната челюст,за да не надстърча над другата при затворено положение.А е започнала да надстърча в резултата на голямото износване на паралелите.Затова челюстите са различно широки-менгемето е нагласено за продажба.
profesionalist_wood - майстор
Масово от този тип са все ръждясали...и почистени с телена камбанка,боядисани и готови да продажба. Ама ти си знаеш. Но луфта е огромен и не бих рискувал.
Потърси от старите на Петко Денев,здрави са и трудно се скапват
gogo7777 - майстор
Какво като има луфт? Това е шлосерско менгеме и няма какво да му умуваме. Ако цената е добра да го взима. :)
sun_17 - помощник
Благодаря ви за бързите отговори колеги ще потърся друго! Външния вид не е от значение, важно е да е технически в добро състояние.
Stefan2000 - специалист
Ами какво да ти кажа?
От години съм с китайско менгеме от по-големичките, с въртяща се основа.
Още държи.
Не че няма луфтове, но конструктивно е по-стабилно.
Единствено гайката ме страхува, но гледам да не го използвам като преса. :)
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
Какво като има луфт? Това е шлосерско менгеме и няма какво да му умуваме. Ако цената е добра да го взима. :)
Точно защото е шлосерско,трябва да бъде с малък луфт.Сега ако опиташ да стегнеш детайл в това на снимката,ще разбереш че трябва зверски да натегнеш винта за да е стабилен детайла.Ако въобще детайла стане стабилен. Причината е,че вследствие на луфта,при стягането двете челюсти отдавна не застават успоредно,а се допират с долните си ръбове.С тези ръбове контактуват и с детайла-ако не вярвате,пробвайте.Става за дърводелство и въобще за пластични материали,но не и за железарски неща,ще ви скъса нервите.
gogo7777 - майстор
Челюстите се оставят хлабави поради този ефект. Не смятам, че има проблем. Аз съм си направил за моето няколко чифта различни челюсти медни, алуминиеви, дървени и профилирани стоманени с различни квадрати, шестостени и дупки, както и едни само за тръби.
miro_800 - специалист
sek.1 е прав.Не се занимавайте с оелекси.Обикаляйте битаците.Днес имах ходене до Мездра, и по стара традиция се отбих до пазара, който е днес.Набързо обиколих и мернах няколко стари менгемета различни модели.Доста железария имаше по земята.
Pgv64 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20170305_190156-з.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170305_190238-з.jpg
Ето това е моето менгеме ,което се ползува без прекъсване вече 15 г. и беше с луфт около 1,2мм при лястовичата опашка.Аз взех месингова лента и подложих на основата като я огънах и застопорих с винт към основата отпред и отзад.В резултат на което луфта стана десети от милиметъра ,което за дърто шлосерско менгеме си е екстра.Така че не се притеснявай от луфтове ,гледай да няма нещо спукано .Апропо менгемето ми бе завещано в окаян вид от предишните ползватели.Сега работи и пее, и аз си пея покрай него :mrgreen: .
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема ""Шлосерско" Менгеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: