• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
profesionalist_wood - майстор
Pgv64 написа:
Прикачен файл:
IMG_20170305_190156-з.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170305_190238-з.jpg
Ето това е моето менгеме ,което се ползува без прекъсване вече 15 г. и беше с луфт около 1,2мм при лястовичата опашка.Аз взех месингова лента и подложих на основата като я огънах и застопорих с винт към основата отпред и отзад.В резултат на което луфта стана десети от милиметъра ,което за дърто шлосерско менгеме си е екстра.Така че не се притеснявай от луфтове ,гледай да няма нещо спукано .Апропо менгемето ми бе завещано в окаян вид от предишните ползватели.Сега работи и пее, и аз си пея покрай него :mrgreen: .
Земи да го боядисаш :lol: :-D Майстора се познава по инструмента. Тъкмо да запалиш някое дете покрай теб като види че хем се работи хем е чистичко.... :roll:
Pgv64 - специалист
profesionalist_wood написа:
Pgv64 написа:
Прикачен файл:
Прикаченият файл IMG_20170305_190156-з.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
Прикаченият файл IMG_20170305_190238-з.jpg вече не е достъпен
Ето това е моето менгеме ,което се ползува без прекъсване вече 15 г. и беше с луфт около 1,2мм при лястовичата опашка.Аз взех месингова лента и подложих на основата като я огънах и застопорих с винт към основата отпред и отзад.В резултат на което луфта стана десети от милиметъра ,което за дърто шлосерско менгеме си е екстра.Така че не се притеснявай от луфтове ,гледай да няма нещо спукано .Апропо менгемето ми бе завещано в окаян вид от предишните ползватели.Сега работи и пее, и аз си пея покрай него :mrgreen: .
Земи да го боядисаш :lol: :-D Майстора се познава по инструмента. Тъкмо да запалиш някое дете покрай теб като види че хем се работи хем е чистичко.... :roll:
Не съди за майсторлъка по боята на менгемето! :wink: За майстора се съди по работата му ,а не по лъскавите инструменти!
Това е частта от работилничката в която се помещава менгемето.
Прикачен файл:
0-02-05-153bb2eb6a6bfb80c753bf10850af471e19045461545b87aac36d509eda2859a-q_full.jpg
koveslav - майстор
Pgv64 написа:
Това е частта от работилничката в която се помещава менгемето......
Браво,колега.Работилницата ти е добре организирана,макар и малка.
Достатъчно беше да видя дървените скари,за да разбера,че на тези работни места се работи сериозно!!! :partyman:
vencil - специалист
Някой има ли впечатления от това менгеме :?: . Дали ще става да срежа или изшлайфам нещо с ракетка за в къщи, дават му даста голяма сила на стягане а изгледа читаво. Харесва ми това че мога до го монтирам на различни места а реално може да се използва и като стяга, фактически на мен ми прилича повече на стяга ама :-D . Знам че няма да мога да блъскам с чука по него но все пак, какво ви е мнението.


Първоначално се бях насочил към това но първото ми се вижда доста по надеждно а и доста по големи детайли мога да хващам с него.
plamen6703 - майстор
Това не е менгеме и не виждам нищо читаво в него.
Виж това менгеме http://zedycus.snimka.bg/hobby/d-rvodel ... 7.34945394 колегата е регистриран в сайта. Преди време имаше и подробни чертежи за изработка, направил съм си същото менгеме по чертежите. Колегата след това пусна в продажба такива менгемета и като видях цената ме хвана яд, че си го правих сам и изгубих една седмица по стругари :)
Избери нещо, което не е само да дадеш едни пари, а да може да е здраво и да ти върши работа! :partyman:
cat - специалист
Пластмасово е ъглошлайфа ще го стопи ,а и много слабо се гледа. Из продавалниците се намират руски със стяга https://bazar.bg/obiava-26785402/mengeme от този тип ,мисля че е по добе такова.
vencil - специалист
Е как пластмасово бре, пишат че е алуминий + стоманени челюсти дават му сила на стягане до 180кг. Това което ми харесва при него е че може да захваща доста по-големи детайли от малките менгемета и по този начин ще е доста по-функционално за домашни цели. Отделно опцията да го поставям на различни места хич не е за подценяване, аз нямам тезгях използвам лидълска работна маса и така. Ето едно по-подробно клипче какво представлява.

Разглеждах и менгеметата ама читавите са хем по-големи и скъпи пък и няма къде да го монтирам, не знам ще продължавам да разглеждам и мисля. Накрая ще потърся от някой приятел един електрожен и ще си издялкам нещо, имам един винкел в мазето 40*40 или нещо подобно беше. В крайна сметка 10-тина максимум 20 пъти да ми се наложи в годината аз и за това исках да е нещо по-универсално да е.
vencil - специалист
Ииии човек това два пъти по-скъпо от това което се чудя + състоянието му + че трябва да мисля него пък как да го закрепям + че дори няма стоманени челюсти, това ако го купя ще ме обявят за идиот :wink: . В тия продавалници какво се изродиха нещата повечето неща вехти и очукани даже съсипани пък по-скъпи от магазина :? .
Ще помисля още малко кое ще ми е по-полезно като цяло това или това и взимам едното квот такова.
vencil - специалист
Някакво мнение имате ли за Mannesmann M73100
утре ще има черен петък в onlinemashini.bg и ако не е символично намалението съм си го набелязал, дали ще е читаво според вас. Харесва ми че е леко а пък не е с най-малките челюсти, има прилична наковалня и е по нестандартна изработка спрямо другите. Харесах си и Holzmann MU100 определено е по функционално но пък е по тежко, като че ли идва в повече за любителски цели. Като че ли бих взел това което е с по-голямата отстъпка ама....
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема ""Шлосерско" Менгеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: