• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Mitkoasd - специалист
Здравейте! Днес Докато затягах един профил на китайското менгеме и му се взриви частта където влиза червякът:
Изображение
Та въпросът ми е: има ли някакъв начин да бъде изработен нов такъв елемент или някакъв алтернативен, или трябва да се търси ново менгеме? :? :? :?
joro39 - специалист
обикновенно е от чугун , по добре ново.
Последна промяна от joro39 на чет мар 29, 2012 11:31 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
"чогун" или "шогун"? :-D
Mitkoasd - специалист
Да. То и цялото менгеме е от някакъв третокласен чугун.
ZEDYCUS - майстор
С "червяка" или винта все тая, отиваш при стругар и ще ти направи нова гайка. За Пловдив мога да ти кажа къде има стругари, които ще ти свършат работа. Поздрави.
sspoko - специалист
не се занимавай с китайчета виж тук http://sim-99.com/products.htm
Mitkoasd - специалист
Много скъпи са новите. Цената на най големите от по 36 кг е 300 лв. Тук попитах един стругар за такъв елемент на като ми каза 30 лв. и се разубедих. Цялото менгеме е купувано за 36 лв. от битака.
Stefan2000 - специалист
Ако си в София, отиваш в магазина на ъгъла за крепежни елементи на бул. Сливница и Раковски. Там има и доста ходови гайки и валове. Продават се и отделно само гайки. Вярно че не са много евтини, цената е според размера. Но ако го отремонтираш с нещо такова ще стане вечно. Е, ще трябва и малко импровизация при ремонта, гайките са цилиндрични, но май са стоманени... ;)
http://www.euroboltbg.com/index.php?o=c ... tacts_list
Но с по-малко от 30лв. няма да се мине!
професионал - специалист
Абе я направо се разходи из пунктовете за изкупуване на метал - там има страхотни екземпляри - вчера видях едно страхотно, защото и аз си търся, но го нямаше собственика, а той продава тези неща според търсенето.Говорих с работника и той ми каза да минавам редовно и ако излезе някое на момента без да го види собственика ще го взема за символична сума 10-15лв.,иначе оня ще ме изръси 50-60лв. :yawinkle:
MamaMy - майстор
За 30 лв си купих машинно менгеме от най големите от колега от форума (mraveca) . Страхотно е и съм сигурен, че никога няма да се счупи чугуна щото няма такъв. Всичко е стомана
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема ""Шлосерско" Менгеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: