• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Stefan2000 - специалист
Според мене, най-големият проблем ще е как да не изметне П-образното тяло, при такива дълги шевове.
За да станат надеждни, всички заварки ще трябва да се изпълнят и с достатъчен провар. Абе, с 2 думи, материала бая ще се загрее, та не знам какви деформации могат да се очакват при охлаждането?
gogo7777 - майстор
Не е нужно шева да е непрекъснат. Без фрезист менгеме няма да стане, освен ако не правите дърводелско :-D
Капка - тон.......две - половин. Това е 100% вярно :-D
nikolson - майстор
gogo7777 написа:
Капка - тон.......две - половин. Това е 100% вярно :-D
Цял шев нищо... :-D Стара приказка, издържала проверката на времето.
gogo7777 - майстор
Мдааа :? ако знаеш колко такива цели шевове съм видял :-D .
mitko64 - майстор
Сега огледах по- задълбочено конструкцията, която ми препоръчвате- еми тя си е на тип шлосерско, а такива си имам три, все читави- българско, руско и гедерейско. Визирах нещо с по -плосък профил за колонна бормашина, с V жлебове на челюстите- да го ползвам предимно за пробиване. Абе тип машинно( поне аз така го именувам). Коя е по- удачната схема за стягане- винта да е подложен на натиск или отън? Извинявам се, ако не съм конкретизирал добре питането си.
mitko64 - майстор
Последно като се замислих, явно съм недооценил предложената ми концепция- напълно е приложима и за тип машинно, за което поднасям извинения. Благодаря много за идеята!
sek.1 - специалист
Машинно менгеме от големите счупено от претягане няма . Там на дръжката се стяга с поне 1.5 кила чук . Не се занимавайте с глупости такова машинно менгеме се намира още по битаците за под сто лева .
sek.1 написа:
higsound написа:
Здравейте,пиша във връзка с поредната счупена гайка от прочутите китайски мемгемета http://www.ua.all.biz/img/ua/catalog/1447523.jpeg.Обръщам се към съфорумеца sek.1 искам да попитам правите ли гайки на хора от форума?Eвентуално ако ДА каква е цената и какво се изисква от мен.Благодаря за вниманието,пожелавам приятен неделен следобед на всички.
За правене съм направил доста гайки само че гледам си от Карлово а аз от София и разхождането на тежки детайли по куриери не е евтино и за това менгеме няма много смисъл . По принцип за да стане нещо ми трябва винта но самата гайка трябва да се пасне към тялото на менгемето и да и се пробие отвора за болта . Тия менгемета не са никак лоши като концепция аз имам на село такова само че немско матричарско от преди втората световна гайката му е бронзова насадена в стоманен държател челюстите не знам от каква стомана са но са като нови и няма никакви луфтове . Там из Карлово нямате ли стругари ?
mitko64 написа:
За ковашкото не знем кзакъв зор трябва да види, за да се счупи. Имам едно такова, сигурно ми е набор и яко го налагам, понякога и с 5 килограмовия, и не мърда. Е, налагам детаили де, нямам намерение просто да го пробвам колко е здраво.
Има една съществена разлика ковашките менгемета са стоманени в повечето случаи ковани а не чугунени така че много зор трябва да счупиш такова .

Имаме стругари но аз не познавам такива хора :) благодаря все пак
sun_17 - помощник
Здравейте,
Отдавна съм мераклия да си взема едно запазено старо българско менгеме на прилична цена. Преди няколко дни си поръчах едно много запазено ( прясно боядисано) по olx, човека ме увери, че е в отлично състояние, единствения лек дефект бил разлика в челюстите - при разтваряне тези на подвижната част били по ниски, но при стягане се издигали и "захапката" се изправяла.
Прилагам няколко снимки от обявата с молба по-запознатите колеги от форума да споделят мнение. Интересува ме дали има някакъв скрит дефект менгемето, най-вече на първата снимка като се загледах наистина се вижда някакъв луфт между подвижната част и неподвижната, според вас приемлив ли е? Менгемето ще го използвам за любителски ремонти, но ми се иска да не се излъжа по лъскавия външен вид и да взема нещо, което ще се счупи бързо. Благодаря ви предварително!

Прикачен файл

Screenshot_2017-02-13-21-57-26.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2017-02-13-21-57-16.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2017-02-13-21-56-16.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2017-02-13-21-55-55.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2017-02-13-21-57-31.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема ""Шлосерско" Менгеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: