Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Стефко - специалист
Фло написа:
gavrail написа:
Това Flolan в аптеката ли да го търся или в железарията?
Няма го още в мрежата.Имам го на склад.
Фло, пусни си отделна тема, че го имаш на склад. Обяви количество и цена.
VLADO66 - майстор
Фло ще монополизира пазара на антиръждата.
Фло - специалист
VLADO66 написа:
Фло ще монополизира пазара на антиръждата.
:-D То има много и различни препарати против ръжда,пиниза на този е, че освен за всички метали най-добре от всички инхибира желязото и е натурален по състав.Отделно,че е отличен импрегнант за дърво или импрегнира ли се дървото,например дървена конструкция ,защитава от ръжда и металните шурупи по нея като планки,болтове ,винтове,цигански скоби и т.н.Абе натуралното си е the best!
Тепърва му организирам дистрибуцията и разбира се проблема е в липсата на осведоменост,хората у нас в по-голямата си част не са чували за ланолин.
stiv1961 - майстор
За Стара Загора се кандидатирам за дистрибутор :-D . Пък и на мен ми трябват трийсетина килца/ литра/ ама като не знам цената и предимствата как да си поръчам :?
Стефко - специалист
Фло написа:
...,хората у нас в по-голямата си част не са чували за ланолин.
Няма ли пряко отношение към вълната от овца?
Фло - специалист
Стефко написа:
Фло написа:
...,хората у нас в по-голямата си част не са чували за ланолин.
Няма ли пряко отношение към вълната от овца?
Абсолютно! Това е при мен е рафиниран извлек от овча вълна,пречистен без никаква миризма ,фармацевтична чистота.Ланолина се използва се от хилядолетия ,още от древните араби за импрегниране на корабите,от древните гърци и римляни за импрегниране на палатките на войската и за смазка на оръжията. Рицарските брони и оръжия са ги обмазвали с ланолин и затова по музеите на Запад още лъщят и не ръждясват.Течният ланолин по същество е восък ,не гранясва и не оставя мазни петна,изключително капилярно проводим и без конкуренция за защита на стоманени проволки защото прониква в дълбочина в предките и нитките.В дървесината прониква в дълбочина особено топъл и превъзхожда безира като водоустойчивост.
Фло - специалист
stiv1961 написа:
За Стара Загора се кандидатирам за дистрибутор :-D . Пък и на мен ми трябват трийсетина килца/ литра/ ама като не знам цената и предимствата как да си поръчам :?
Стиви,направо си одобрен за дистрибутор за Стара Загора :partyman: .В момента се прецизира един документ наречен Информационен лист за безопастност,който е задължителен при професионална употреба на продукта.За предимствата писах една част, има и още много,но ще спомена още само две: течния ланолин помага да не се износват свредлата при пробиване на метал и стругарските ножове,използва се като cuting oil /масло за рязане/ и нещо много интересно некондуктивен е до 70 кW.Цената на това чудо на природата е 24 лв. за литър с ДДС,за краен клиент,дистрибуторите имат отстъпка.
colyo - специалист
Заинтригува ме. Може да се цаня за дистрибутор за Бургас :-D . Дай още малко информация. Каква консистенция е? Рядък, гъст, разрежда ли се? Трябва ли след време пак да се повтаря? До каква температура издържа? MSDS-можеш да го препишеш от подобен продукт, само не знам дали трябва да се завери от лаборатория. При нас ползваме доста антикорозионни инхибитори (предимно на NALCO и JURBY), но са все на базата на нефтопродукти.

Направи една партида "тестери" и раздай на хората от форума по едно шише. Ако народа е доволен, от дума на дума ще ти "хукне" дистрибуцията.
Фло - специалист
colyo написа:
Заинтригува ме. Може да се цаня за дистрибутор за Бургас :-D . Дай още малко информация. Каква консистенция е? Рядък, гъст, разрежда ли се? Трябва ли след време пак да се повтаря? До каква температура издържа? MSDS-можеш да го препишеш от подобен продукт, само не знам дали трябва да се завери от лаборатория. При нас ползваме доста антикорозионни инхибитори (предимно на NALCO и JURBY), но са все на базата на нефтопродукти.

Направи една партида "тестери" и раздай на хората от форума по едно шише. Ако народа е доволен, от дума на дума ще ти "хукне" дистрибуцията.
При 20 градуса е слабовискозна течност с относително тегло 0,865-0,870 кг./литър,при затопляне над 25 градуса.е лесно подвижна течност с кехлибарен цвят. Точката му на кипене е 425 градуса . Резистентен е към морска вода,соли и киселини,това е за Бургас и морето.Може да се разтваря и разрежда с керосин , терпентин и D-лимонен.Почиства се от същите разтворители. Няколко велики мореплаватели-самотници,обиколили света с дървени лодки са ги импрегнирали с ланолин.Твърди се,че е най-добрия инхибитор на ръжда при желязото,предполагам,че прави реакция с образуване на алкокдсид по повърхността на желязото и в дълбочина.Нямам точна представа,но това са го забелязали овчарите от много време,че там където се търкат овцете по оградите и портите ,където има желязо то не ръждясва.
Който съфорумец има интерес ще му пратя тестер,ако даде на лични адрес .
torbalan - Дървен философ
Ако го използвам за импегриране на дърво - каква е разходната норма?

Тема "Защита от корозия на металите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: