Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sek.1 - специалист
Lautrec написа:
Ако използвам правоъгалена тръба и на посочените места се направят отвори, а в тях се постави и завари необходимия детайл... Какво мислите, дали ще се получи. Аз вярвам, че ще стане и все пак какво мислите, обективно!? Ако искате мога да направя един чертеж да видите какво имам предвид. От тук нататък коментираме само новото хрумване.

Благодаря.

п.п.
Човече, нямах идея колко ще тежи само единият детайл. УЖАС!
През кариерата ми на машинен инженер (вече повече от 20 години) съм проектирал ; изчислил и произвел много детайли и цели машини . Няма как да ти помогнем като тръгнем от обратната страна на проектирането и конструирането . Не казваш каква е машината и в каква среда ще работи за да подберем оптималния материал за изработка . Квадратния ламаринен профил е решение за детайли със сравнително нисък клас на точност защото при заваряването на вложките от температурата няма начин да не се усуче на някъде дори и минимално а на твоите чертежи никъде няма размери с допуски . Всичко това води след себе си и до компромис с външния вид а доколкото разбирам изделията трябва да са с перфектен такъв .Има много лек и здрав химически устойчив метал но там пък цената няма да ти хареса това е титан от него се правят части за машини работещи в силно агресивна среда защото е химически неутрален .
mitko64 - майстор
Без да разбирам почти нищо от металообработка и металознание, ще се осмеля да дам една идея. В оръжейната промишленост широко се използва една сплав за изработка на цевни кутии и рамки на пистолети с добри механични свойства и износоустойчивост. Мисля, че добре се и отливаше. Сплавта беше Ergal.
dadko - майстор
Какви оръжейни сплави, какъв титан, автора не е и загатнал за предназначението на изделието. Може и от карбон да го изработи, ако реши- той си знае за какво ще го използва това.
След като си гони някакви дизайнерски приумици, без да се съобразява с технологичността и без да взима в предвид как, от какво и може ли, аджеба да се изработи това нещо.
Явно е, че автора няма никакъв конструктивен опит ( дизайнерски- може и да има), след като и масата на детайла не може да си пресметне ( предполагам, че няма да се обиди, че го казвам- той самият по- горе написа, че не се обижда лесно), затова- нека не мисли, че от петте варианта, които е направил и е избрал най-удачния според него- този вариант е най- добрия. Почти със сигурност може да се намери и друг вариант.
Но - явно ще си го търси сам.
angelfilev - специалист
dadko написа:
Какви оръжейни сплави, какъв титан, автора не е и загатнал за предназначението на изделието. Може и от карбон да го изработи, ако реши- той си знае за какво ще го използва това.
След като си гони някакви дизайнерски приумици, без да се съобразява с технологичността и без да взима в предвид как, от какво и може ли, аджеба да се изработи това нещо.
Явно е, че автора няма никакъв конструктивен опит ( дизайнерски- може и да има), след като и масата на детайла не може да си пресметне ( предполагам, че няма да се обиди, че го казвам- той самият по- горе написа, че не се обижда лесно), затова- нека не мисли, че от петте варианта, които е направил и е избрал най-удачния според него- този вариант е най- добрия. Почти със сигурност може да се намери и друг вариант.
Но - явно ще си го търси сам.
Щом автора е съгласен да говорим за детайла преди да търси фирми нека и аз кажа някои съображения.
dadko, ти илюстрира как детайла може да се направи по-удобен за изработка и надявам се Lautrec поне частично те е разбрал.
Тъй като очевидно се търси и естетическо въздействия бих казал, че за мен детайла в първоначалния му вид е грозен. Асоциирам го с парче трамвайна релса. :) С това сечение 60х60 от неръждаема стомана ще издържи на опън над 50 тона. Закръглението отгоре не кореспондира по никакъв начин със страничните остри ръбове. Силно е усещането за непропорционалност в елементите.
Като че ли най-напред в случая трябва да си изясним критериите за естетичност. За мен красив е детайл, в който напреженията са разпределени равномерно, състои се от прости елементи в еднакъв стил, лесен за изработка без ненужни изисквания за точност, лесен за монтаж и подмяна като затвор на пушка :) и много още условия, но всички обединени от думата "простота". Тази дума създава усещане за стабилност, сигурност, а това за мен прави детайла красив.
Lautrec, ако искаш работата с детайла да потръгне трябва най-напред схематично да ни посочиш къде, какви сили очакваш да се появят. Други изисквания към детайла можем за изясняваме в движение (по-добре в началото, но от теб зависи).
Lautrec - специалист
Благодаря на всеки от вас за участието. Много ми помогнахте – просто не го знаете.
Вече говорих с две фирми, единствено което остана, е да реша в коя да дам поръчката.

Успешна седмица на всички.
angelfilev - специалист
Lautrec написа:
Благодаря на всеки от вас за участието. Много ми помогнахте – просто не го знаете.
Вече говорих с две фирми, единствено което остана, е да реша в коя да дам поръчката.

Успешна седмица на всички.
Браво, това да се чува! Когато искаш, можеш. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lautrec написа:
Благодаря на всеки от вас за участието. Много ми помогнахте – просто не го знаете.
Вече говорих с две фирми, единствено което остана, е да реша в коя да дам поръчката.

Успешна седмица на всички.
Ще покажеш ли какво се получи ?
Lautrec - специалист
Мечтите са безплатни. :)

Тема "ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН: Фирма за металообработка – надеждна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: