Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
bdimov - специалист
Здравейте колеги,
Издирвам от няколко дни без успех "кукурузна фреза". Проблема е че ми трябва да е за 6мм. цанга и самата режеща част също да е 6мм. диаметър. В Пловдив в Микро-АСУ намерих и си взех една но е с къса за нуждите ми режеща част ( само 22мм. ) , а на мен ми трябва нещо 40-45мм.
Доколкото знам ги ползват често за металообработване но аз режа с нея твърда дървесина и ПДЧ и съм доволен, защото на рутера ми върви като по масло :) Обаче ми се налага тези дни да режа едни крака от 40мм. букова дъска и просто поне засега няма как.
Пробвах с палцова с 2-3-4 режещи спираловидни ръба, палцова с 2 прави режещи ръба...... царевицата в конкретния случай си е царевица :lol:
Та ако някой може да даде насоки откъде може да се намери такова чудо..... :?
sek.1 - специалист
Точното име на фрезата е фреза челно - цилиндрична високопроизводителна за груба обработка . Толкова малка и аз нямам моите "царевици" почват от 8мм . Виж в Полимета http://www.polymeta.bg/?page=newmach&id=40 имат такъв размер .
CARRION - специалист
на Руския пазар пробва ли? Там обикновенно изкарват много ценни инструменти и то от старите
bdimov - специалист
Ами няма как да пробвам, защото съм от Пазарджик.
Днес се обаждах в посочената фирма от колегата но се оказа че имат само комплекти ( в които има 6-ца ) но всичките фрези са с дължина 20-22мм. така че все още търся :?
idealist - специалист
Колега, пробвай на "палцовата" да направиш по-голяма затиловка. Демек, на шмиргела освобождаваш повече зад режещия ръб. Иначе "палцовата" фреза се води канална.
bdimov - специалист
Ами аз засега си реших проблема по друг начин. Обаче като остане време мисля да си направя нещо друго да го имам за зор-заман.
Идеята ми е да си взема една 8-ца примерно, тя е с по-дълга режеща част и ще може да режа детайли и до 40мм. Опашката и е също осмица.Те са твърдосплавни и на струг доколкото знам е невъзможно да се престърже. Обаче ще говоря с хората от бившия завод "Металик" в града, там имат един шлайф, на който ми правиха някога опашките на винтовете за цнц-то. Винтовете и гайките към тях са съчмени със сериозна циментация ( мой приятел стругар някога ги кара точно в Металик на този шлайф, защото като ги видя в началото ми каза че можел да реже на струга и лагерни черупки но винтовете били по-твърди ). Тогава ги носихме там и ги направиха, та мисля че няма да е проблем да престържат и опашката на фрезата. :)
novgradski - специалист
В инструменталните заводи твърде често се налага обработка след закаляване на инструментални сомани.Та там имат шлайф (плосък,кръгъл,оптически ,координат-става за цилиндрови блокове,резвоби-от по-голям метчик сме си правили по-малък......),а "sandvik" , "seco"....предлагат и твърдосплавни пластини за обработка и на закалени стомани (на струг или фреза).
Сега са времена ,че ако нямаш доствчик - търсиш в интернет
http://www.sourcingmap.com/6mm-6mm-flut ... 79309.html

Тема "кукурузна фреза - откъде" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: