• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
danaec - специалист
То се палят с драскане, но когато елимента е 10х6мм-къде да драскаш :sad:
idunno - специалист
Ще си вземеш отделна малко по голяма планка и на нея драскай. :)
joe007 - специалист
danaec написа:
То се палят с драскане, но когато елимента е 10х6мм-къде да драскаш :sad:
Ами то драскането се прави долу-горе с дължина 5мм. Така че дори там има място. Трябва си просто тренировка.
gogo7777 - майстор
То хубаво драскате, ама това става само първия път, до като електрода е нов. После си трябва драЩене, чукане, псуване, хвърляне на ръкохватката и т.н..... :-D . Като е малък детайла и трябва по-бутикова заварка, се прикрепя планка (или парче желязо) към детайла и на нея се пали електрода. След това с рязко движение се премества дъгата на същинската заварка. Ако залепиш електрода 3-4 пъти, го остави да изтине. С повече практика ще придобиеш и опит.
danaec - специалист
gogo7777 разбрах на теория :-D , за бутикови заварки-не аз :-D л Но ме притеснява че няма да мога да разделя планката от детаила. :lol:
gogo7777 - майстор
Не е нужно да точковаш планката към детайла, а само да закачиш (опроводиш) масата и към двете.
nv952 - майстор
ZMeyGorianin написа:
Сакън-не разваляй хубавия уред:http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 45#p364013
Сега случайно намерих тия брани ако някой има желание да се пробва да си направи туй от темата по горе да цъкне на линкчето :) http://prodavalnik.com/9-br-diskove-za- ... -i27783891
fox_vt - майстор
След едно търсене на инфо какви са тия електроди Fox Spe и попаднах на тая тема.И да си кажа и аз мъката :lol: значи монтирах нов парапет на терасата и ползвах тия електроди,харесаха ми и парапета се получи добре.Аз като абсолютен начинаещ който се е учил сам самин по метода опит грешка и гледане къде сбърках,се научих да работя със телоподаващо-то там е лесно де ,но с електрожена най ми е лесно да работя със базични електроди особенно норд са ми любимите-разбира се с инвертор.Обаче вежена например нещо не мога да нагодя дали трябва да работя на минимума ампераж все ми се разлива шлаката особенно на вертикални заварки-или той не е много подходящ за такива?Норда 3,25 го карам на 90 най много а днес тоя фокс 2,5 на малко под 80 със същия апарат що така се получи нз но на по малко не иска да работи стабилно.
pansim - майстор
3.2мм базичен електрод на максимум 90 ампера - нещо не се връзва. Малко е.
Поне аз като любител заварчик, 3.2мм базични ги карам на около 110А. Ама все пак зависи и какво заварявам. Но 90 си е малко според мен. А за 2.5 80А трябва да работи много стабилно.
Пробва ли на различна полярност на електрода?
Какъв е инвертора? Ако не е добре сметнат изходния дросел, е възможно да се получи нестабилна работа при малки токове, даже клип бях снимал по въпроса...
fox_vt - майстор
Ами в смисъл такъв аз ми най удобно да ги работя на 90А на 110А ги отървам.А малкия на 80 работи но по надолу започва да гасне.За в момента ръкохватката е на + а апарата е Фрониус.А норда съм го пробвал и на Есаб той като че ли го лепи с една идея по добре.Иначе това ми наблюдение за норда и 90А е от заваряване на едни стъпала-арматурно желязо фи20 и на него е нанизана поцинкована шайба която се заварява но вътрешния и диаметър е фи 25.Може заради цинка докато изгори и голямата разлика във дебелините и просто на 110А шайбата ще се изпари :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какви електроди за заваряне на желязо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: