• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pansim - майстор
Не съм заварявал с точно този модел инвертор, но по принцип базичните електтроди си лепят и иска доста тренировка докато започнеш комфортно да работиш с тях.
Ако имаш възможност, тествай с друг вид инвертор и същите електроди.
idunno - специалист
Тези електроди се палят с драскане.Нито електроженът е виновен, нито електродите. :)
gogo7777 - майстор
Електродите дето са ти "пробутали" са си екстра. Те си палят добре, но си иска малко опит. Щом запали трябва да отдалечиш електрода от детайла. Ръкохватката я сложи на +. Премери напрежението на апарата на празен ход да не е по-малко от 60 волта.
gogo7777 - майстор
Това от клипа не е базичен електрод...... :-D .
ZEDYCUS - майстор
idunno
Аз ползвам доста 2мм електроди,мога да ти пратя една кутия да се забавляваш.Разбира се безплатно. :partyman:
:prayer: Големи благодарности на колегата. Получих кутията, която ми обеща. :partyman:
НАПРАВИ СИ САМ :supz:
idunno - специалист
Колега ZEDYCUS пробва ли ги вече?
Към колегата гого 7777- видеото е само за да покаже как се пали електрод и това,че ако свикне човек с драскане няма да има проблем с електродите, независимо дали базични или рутилови.
agj - майстор
Mitbull написа:
Ами я и аз да попитам.
Купих тоя електрожен; http://elektrik90.com/index.php?item=375&group=28, и с него ми пробутаха ей тия електроди; http://shop.welding.bg/productv/5665/el ... -nord.html. Като им исках електроди, единия се рови в склада, след малко се върна и каза че нямало такива. Тогава другия му каза да ми даде тия, били аналог. Е да ама те лепнат като за световно, изобщо не можеш ги запали. В тях ли е проблема, или в мене?
Електродите Норд са си такива палят трудно,иска се известен опит при работа с тях!Може да искат и малко подсушаване.
И с най марковия инвертор от този тип да ги пробваш все ще си лепнат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Вчера май купих последния си пакет Вежен (вече румънско производство, нашия завод в Ихтиман го закриха). Отдавна не бях заварявал с рутилов електрод и нещо не си харесах заварките, та пак обърнах на базични и поне засега не мисля да купувам друг пакет Вежен :)
gogo7777 - майстор
Винаги държа да имам в наличност рутилки, защото когато се налага да се стиковат повече железа :-D са за предпочитане. Аз си взимам Емона, но и старото Вежен-че си беше арно :-D . За базичните и паленето,....... просто отчупете "нокътя" при повторно палене.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какви електроди за заваряне на желязо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: