• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
stan73 - майстор
Ох, явно си от доцентите. :(
Само за пример - моята Трамонтина е със скос Конвекс, направен лично от мен, освен това бръсне и реже брилянтно храсталаци, лозини и т.н. Ти като искаш си ги остри както си искаш. Ок ? Щял да и смени скоса с кече и паста ?! Моля ръси си глупостите другаде ! Аз моята я препрофилирах внимателно с 900 ватов лентов шлайф за около 2 часа. Казваш с кече и паста ?! Те са накрая за полирането Доценте ! Моля не ми цапай темата повече !
ZEDYCUS - майстор
Ти погледна ли на "доцента" сайта в подписа, ако не си погледни. :wink: В случая ще се окаже, че продаваш краставици на краставичаря. :cool:
stan73 - майстор
Този явно се опитва така да прави реклама на сайтчето си, но дотук е написал абсолютни глупости, което предполага, че не той прави ножовете, а вероятно е направил само сайтчето, та ето ги и глупостите му :
TANIK написа:
При дебелина на острието от 2мм и вече същесвуваш прав скос не виждам как ще се направи конвекс.
В най добрия случай може да се направи вторичен режещ ръб на около 35 градуса.
А в действителност с твърдост от 52-54 hrc, (може да няма и толкова) трамонтината може да се наточи и конвексира само с киче и паста.
В един и същи пост първо твърди, че конвекс не може да се направи на мачете Трамонтина (според мен най-доброто бюджетно мачете), а малко след това твърди, че е такава мекица, че може да го препрофилира до Конвекс само с полир паста и кече (даже е написал "киче" ) ? Култов краставичар... Само за сведение - може, аз съм го правил няколко пъти, става перфектно, но след близо 2 часа работа и полир пастата е само за накрая. Трамонтинките са от високовъглеродна (карбонова) стомана, обикновено са добре закалени, определено не са меки, но са с отвратителна заточка, да не говорим са скоса, така, че по тях има доста работа преди да станат както трябва. Предполагам бразилците ги правят така с идеята всеки да си го завърши така, както го радва, а и за да докарат ниска себестойност... (от друга страна при мен са идвали и други далеч по-скъпи мачетета, които пак са с кошмарни заточка и скос)
profesionalist_wood - майстор
Абе хора,защо не отидете до ТИР паркинга на Траянови Врата при ножаря да ви продаде ножове,за какво си играете да ги правите :lol:
stan73 - майстор
Ти си гледай дърветата ! ;) :-D :axe: :partyman: (още си чакам бирата стипцо ! (майтапя се...))
profesionalist_wood - майстор
Гледам си ги дърветата :razz:
Абе чудя се кой ще си купи ръчно изработен нож при положение че има такива чалнати да си купят нож за 1 лв от китайския магазин и после да го носят за заточване за 3 лева :weedman: :irre2:
iivanov - майстор
Се'а , имам си глава на раменете и мисля , че мога да отсявам информация. :? Бихте ли ме насочили към информация за видовете заточки. За трамонтините , което научих е, че се правят от DIN 1044 / AISI 440 A , с твърдост 55-56 , мисля. Т'ва , последното го научих от някаква таблица за стоманите , с различните му проценти въглерод и легиращи компоненти.
Allan - специалист
Пробвах се да направя дръжка на нож БЪК лайтмакс 679 защото оригиналната оранжева не ми хареса.
Изображение
Първата ми дръжка от текстолит (микарта) не е хубава като оригинала но стана по здрава и функционална от нея, както казват направо ми залепна за ръката :-D
amesa - специалист
iivanov написа:
...Бихте ли ме насочили към информация за видовете заточки...
http://knivesbg.com/index.php/en/inmenu-29/14-4
iivanov - майстор
Благодаря! Това ми трябваше.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20

Тема "Самоделни ножове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: