• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
P88-Verona - специалист
Аз си купих Andeli Pro. С тази маска най-сетне видях заваръчната вана. Оказа се, че мога да заварявам далеч по-добре отколкото си мислех. Примерно 1мм черна ламарина с електрожен и електрод "ОК 1,6мм", без дупки.
agj - майстор
К'во пък е това Andeli? В чичко Гугъл ми излизат само зав. апарати с тая измислена марка.! :-D
Trakehner1 - специалист
Здравейте,

начинаещ като имам желанието по-скоро да се науча за да мога да си правя някакви дребни поправки вкъщи. Баща ми е добър заварчик (професионалист с над 40г опит) и ще ме понаучи. Ползва стандартни маски със златно стъкло, аз искам да взема една соларна.

https://www.gys.fr/prod-040755-S081/SCH ... E_COLOR/de - това става ли като за рядка употреба? Един магазин в ebay.de ги продава в момента на 30 евро, като доставката до БГ ще ми е макс 6 лева.
aig_welding - специалист
ср дек 01, 2021 5:28 amTrakehner1 написа:

https://www.gys.fr/prod-040755-S081/SCH ... E_COLOR/de - това става ли като за рядка употреба? Един магазин в ebay.de ги продава в момента на 30 евро, като доставката до БГ ще ми е макс 6 лева.
Тази маска няма възможност за промяна на степента на затъмнение. Фиксирана е на DIN 11. Не е много удобно при работа на различни амперажи. Оглавника е от стария дизайн, който също не е много комфортен за работа.

Не се вижда снимка на панела отвътре, не е ясно има ли функции за настройка, напр. чувствителност, закъснение при просветляване и т.н. Не е ясно и дали батерията е сменяема.

Изброил съм само недостатъците - явни и предполагаеми, останалите параметри на маската са ОК. Цената за маска с тези възможности е висока.


Поздрави,
Георги
Trakehner1 - специалист
Здравей Жоро,

благодаря за мнението, явно като за веднъж в годината ще върши работа. Това, което мога да добавя за моделите на GYS е, че се оказва, че предпазните стъкла са малко странен модел и аз поне в БГ не успях да намеря, вероятно ще трябва да режа...Ако го знаех по-рано вероятно щях да взема друга.

Sacit P850 ребрандирана ли е също? Май до към 250-на лева всичките са с горе долу еднакъв произход и различна щампа :D
aig_welding - специалист
съб дек 04, 2021 9:23 amTrakehner1 написа:

Sacit P850 ребрандирана ли е също? Май до към 250-на лева всичките са с горе долу еднакъв произход и различна щампа :D
Да, произхода на всички от този диапазон, включително и нашите е един и същ - китайски. Качество, дизайн и защитни свойства също са много сходни. Разлика има в цените, и това е таксата "марка". :cool:
dido uzunov - специалист
вт дек 07, 2021 12:19 pmaig_welding написа:
съб дек 04, 2021 9:23 amTrakehner1 написа:

Sacit P850 ребрандирана ли е също? Май до към 250-на лева всичките са с горе долу еднакъв произход и различна щампа :D
Да, произхода на всички от този диапазон, включително и нашите е един и същ - китайски. Качество, дизайн и защитни свойства също са много сходни. Разлика има в цените, и това е таксата "марка". :cool:
Незнам какъв е произхода на маските които продавате, но тази която ми изпратихте вчера е страхотна. Дори да не си изкарва хляба човек със заваряване си заслужава да се инвестира в добра маска, не само заради собственото си здраве, но и за да се свърши качествено работата и да си удовлетворен. Впечатлен съм много, напрово прогледнах. Сега разбирам как съм се мъчил със старата. Отново момчетата тот АИГ оправдаха доверието ми.
Здравейте, имам следната дилема: Искам да купя автоматична маска (хамелеон), като важно за мен е да няма скрити (кумулативни) ефекти/увреждания за очите. 
Изисквания: голям визьор, около 100x100, настройки на затъмнение (+ TIG), и висок клас (1/1/1/1). Начинаещ съм, и не ми се дават твърде много пари, но НЕ ми е идеята да мина тънко - до 200 лв съм ОК, освен ако не ме разубедите предвид критериите ми, та може би бих дал и повече.

На този етап съм се спрял на: 
Арго X58E PLUS: (https://www.argo-market.com/Products/Details/1169) и по критерии ми пасва идеално. 

Остава важния за мен въпрос: Доколко такива не-маркови филтри могат да крият кумулативни негативни ефекти за очите? Това което няма да усетя/разбера днес или след година, но да може да се появи след време?!? Марковите пазят ли по-добре в дългосрочен аспект? Какво прави един филтър - само затъмнява ли? Намалява интензивността на светлината, или и спира определени лъчения? Да не се окаже като с евтините слънчеви очила, които затъмнявайки отварят зениците за да влезе още повече UV, примерно? 

Нямам за идея да поставям под съмнение или критикувам определени продукти. Бих искал да чуя не просто мнения, а становища с основание/компетенция/източници. Нямам против да отделя време за четене на статии, ако посочите такива. Считам че темата е  важна и вероятно недоосъзната/подценена.

Поздрави на всички!
fvaleryev - специалист
Прикачен файл:
C4E601B8-6F4D-451C-91F2-F33B25E31015.jpeg
Взех това днес цял ден работя с нея идеална маска от сайта profishop 219лв модел esab savage .
на всякъде е по 300лв само там е 219 идеално роби бърза лека има батеря има всичко каквото ти трябва за тия пари съм ужасно доволен
valdim - специалист
Здравейте,
Имам тази маска, която е била с много качествена касета но очевидно и доколкото виждам касетата е заминала...
Моля дайте мнение дали да търся друга касета (и въобще мога ли да намеря с добри параметри и размери за тази маска) или направо да се насочвам към някаква маска която може да ми препоръчате.
Самата маска е много удобна което не е изненадващо предвид че е швейцарска. това е и причината да търся касета.
Благодаря за мненията

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_20230112_185517_copy_920x689_copy_911x682.jpg

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_20230112_185358_copy_689x919_copy_681x908.jpg

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_20230113_193314_copy_1046x784_copy_1035x776.jpg

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_20230113_193358_copy_751x1001_copy_743x990.jpg
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: