• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fore - майстор
Значи аз има и железна ръкохватка, като търсих точната за моите кабели. Та ще си я пазя за интензивна работа- като скапя Есабската от месинг и слагам Железната. Но тежи много да я ...... :lol: :prayer:
Avas_co - майстор
agj написа:
Avas_co написа:
Както казва Гогата добре е да можеш и с едното и с другото.
Като си взех соларната и в началото голям зор, бе тая лявата ръка сега какво да я правя ?
Гогата вероятно е имал впредвид работа с класически шлем.Щото там нещата понякога са доста трагични .......доста трудно се свиква с работа от соларен шлем към класически!
Предполагам, че ти Гогата си го разбрал по-правилно от мен ( че аз и още двеста години да бачкам, няма как да добия твоя опит, с моята работа), имам наум, че е добре да можеш да работиш и с шлем и с ръчна маска.Аз никога не съм работил с шлем с класическо стъкло, но в дадени моменти със соларна маска на шибани места, на които има какво да ми блещи си нагласям нещата и си кимам със солара, както съм чувал, че се прави с шлем с класическо стъкло.
Та те така.
Нали някой да не помисли нещо, нямам никаква идея от създаване на конфликти, напротив, ще съм благодарен на и най-малкото нещо, което ще ми улесни живота.
:partyman:
agj - майстор
Има шибани места на които със соларна маска не може да се работи!Тогава на помощ идва класическия шлем , това имах впредвид!
А според мен най добре е класическия шлем да е с отварящ се визьор,дава доста по добри възможности и комфорт при работа.
themechanic - специалист
agj написа:
Avas_co написа:
Аз лично си държа под ръка и една пластмаса с класическо стъкло единайска, че ми е добре с нея, ей така за резерв, а и при мен не навсякъде става с шлема...
.
Точна така е -класиката си е класика :) Всеки, независимо професионалист или любител трябва да си има класическа маска под ръка за резерв :thumbs: !Та и затова му се чудя на Механикът защо от класическа маска е тръгнал да прави соларна?!Ама то си е негова работа, сигурно му е по кеф да работи с две соларни :-D
@agj ти като слушам тука се имаш за голям майстор а пък си с една маска за зиме и лете, че дай го малко по ларж, между другото имам и трета маска дето му викат щит, така че маски дал бог...
agj - майстор
themechanic написа:
agj написа:
Avas_co написа:
Аз лично си държа под ръка и една пластмаса с класическо стъкло единайска, че ми е добре с нея, ей така за резерв, а и при мен не навсякъде става с шлема...
.
Точна така е -класиката си е класика :) Всеки, независимо професионалист или любител трябва да си има класическа маска под ръка за резерв :thumbs: !Та и затова му се чудя на Механикът защо от класическа маска е тръгнал да прави соларна?!Ама то си е негова работа, сигурно му е по кеф да работи с две соларни :-D
@agj ти като слушам тука се имаш за голям майстор а пък си с една маска за зиме и лете, .
Къде съм писал че съм само с една :?: ?Ако това ще те успокои- и при мен маски дал бог !
themechanic - специалист
Никъде не си писал ама логически следваше да е така. Не съм и предполагал че някой тук във форума е останал с една маска, така че иронията ти беше излишна, ама щом ти се говорят несъществени работи, говори си не ми пречиш!
Златин - помощник
Колеги, не съм майстор, имам обикновен шлем, стъкло DIN 11
Моля за съвет, при заваряне с електрожен, при какъв ампераж, какво стъкло се ползва. Виждал съм различни стойности, а се притеснявам да експериментирам. И има ли практическо предимсво стъкло със златно покритие? В началото на форума има препратки към таблици за въпроса ми, но не ми се отварят.
Златин - помощник
Много благодаря за информацията, аз заварям рядко и с токове до 120 А и ми се струва, че стъклото 11 ми е малко тъмно. По таблицата е така.
dragozow - майстор
То до някъде е и въпрос на усет, въпроса е, че като заваряваш рядко този усет по-скоро го нямаш.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: