• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
themechanic - специалист
dragozow написа:
@dragozow не се сърди
Не се сърдя, чудя се на ентусиазма. Ако е за евтино, при мен на черния Петък имаше маски на 35 лв с две години гаранция. Някои продават картонени за толкова.
Е то дет се вика за 5лв петел за 5лв пее, ама нали пазарния принцип е заложен навсякъде според цена и качество...
zmiori - специалист
Едно въпросче ако може!
Три дни ползвах шлема и вчера след около 3-4 часа работа на няколко пъти "джама" остана затъмнен на около 40-50% след като го насоча към небето /светло петно/ и се оправя по време на работа не ме е "светкал" .
Това частично затъмнение признак на какво е ?
6-7 пъти вятъра ми го издухва от главата на земята че беше отвратно времето
Благодаря предварително.
fore - майстор
Не мога да ти разбера писаното- насочваш го към небето и затъмнявали се или не ?
zmiori - специалист
Остава затъмнен /частично/ след спиране на заваряването.
Като я насоча към светлина /например небето работех на открито/ и това затъмнение се оправя тоест става напълно прозрачна отново.
Не се затъмнява даже и като гледам към слънцето.
fore - майстор
Нищо и няма ! Така прави и моята. Важното е като работиш да реагира коректно.

А като се насочва към Слънцето- затъмнява се и пак се изсветлява- мига и некви такива.

------

Кажи колко време ще ти изкара батерията след време като се скапе. Че моята повече от половин година и заминава.

Докато имам една стотинка/батерия която стой в една оптика за подцветка на въздушна пушка и не е мръднала- все работи, а нея и ползвам.

Та ми се струва че тия дисплей скапват бързо батериите. Особено ако не се ползват.
koveslav - майстор
Драгозов е прав за развитието на технологиите.Реално много по-нови и модерни неща вече се купуват по-евтино.При електрожените има и класически модели,които си заслужават,макар и да са по-старички модели,но и новостите са от значение.
При маските определено нещата вървят напред.Маска,която преди две-три години е обсъждана и тук във форума като много добра,със сменяема батерия и всички регулировки и тогавашна цена около 150лв има куп недостатъци.Но работи и е здрава,наистина.Греши на тъмно,греши и преуморява при работа в контражур с някаква насрещна светлина,дори и тя да е слаба и отдалечена лампа и т.н.
Сега маска за около 80лв,бие гореописаната по всички показатели..... такива ми ти работи.Но ако бачкате повече(споменавате часове работа) не си рискувайте здравето със суперевтини модели.Или поне правете прихватките с някое такова чудо от 20-на лв,а после при по-продължителното заваряване ползвайте гарантираното старо стъкълце.То със сигурност няма да ви излъже при никакви обстоятелства.
dragozow - майстор
Аз продавам и Кракра и все още си ги купуват.
zmiori - специалист
fore написа:
Нищо и няма ! Така прави и моята. Важното е като работиш да реагира коректно.

А като се насочва към Слънцето- затъмнява се и пак се изсветлява- мига и некви такива.

------

Кажи колко време ще ти изкара батерията след време като се скапе. Че моята повече от половин година и заминава.

Докато имам една стотинка/батерия която стой в една оптика за подцветка на въздушна пушка и не е мръднала- все работи, а нея и ползвам.

Та ми се струва че тия дисплей скапват бързо батериите. Особено ако не се ползват.



Ами седя в гаража поне година с инцидентни "прикапвания" лятото я вадих няколко пъти на слънце.
тия 2-3 дни по интензивна работа не е вадена на светло да "зареди".
Може ли да е от "разредена" батерия?
themechanic - специалист
@ zmiori ама той шлема само със соларна ли е или има и сменяема?
agj - майстор
zmiori написа:
Остава затъмнен /частично/ след спиране на заваряването.
Като я насоча към светлина /например небето работех на открито/ и това затъмнение се оправя тоест става напълно прозрачна отново.
Не се затъмнява даже и като гледам към слънцето.
Подозирам че потенциометъра -Delay е на макс.Врътни го на минимум.Така ще намалиш времето за изсветляване.
Последна промяна от agj на вт ное 15, 2016 12:20 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: