• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Djack - специалист
ср юли 17, 2019 11:53 amnpace написа:
Някой може ли да каже защо не се произвеждат маски с камера и LCD монитор вместо директен поглед върху дъгата?
Защото най-вероятно не може да се постигне такава висока скорост на реакция на видеото и на предаването!
aig_welding - специалист
ср юли 17, 2019 11:53 amnpace написа:
Някой може ли да каже защо не се произвеждат маски с камера и LCD монитор вместо директен поглед върху дъгата?
Как ще фокусираш на по-малко от 5 см?
npace - специалист
ср юли 17, 2019 12:13 pmaig_welding написа:
ср юли 17, 2019 11:53 amnpace написа:
Някой може ли да каже защо не се произвеждат маски с камера и LCD монитор вместо директен поглед върху дъгата?
Как ще фокусираш на по-малко от 5 см?
https://ardes.bg/product/samsung-sm-r32 ... abgl-76570
(не е препоръка за покупка или магазин, само пример за технология и място, където може да се пробва)

Скоростта не мисля, че е проблем дори за евтини чипове. Все пак става въпрос само за извеждане на образа от камерата към монитор, не за запис на видео или някакви сложни ефекти.
agj - майстор
ср юли 17, 2019 12:47 pmnpace написа:
ср юли 17, 2019 12:13 pmaig_welding написа:
ср юли 17, 2019 11:53 amnpace написа:
Някой може ли да каже защо не се произвеждат маски с камера и LCD монитор вместо директен поглед върху дъгата?
Как ще фокусираш на по-малко от 5 см?
https://ardes.bg/product/samsung-sm-r32 ... abgl-76570
(не е препоръка за покупка или магазин, само пример за технология и място, където може да се пробва)
Ми пробвай! И докладва за резултата.
nikolson - майстор
Бих искал разяснение за разликите между два модела:
-------------------------------------------------------------------------------------
........модел А.........................--- ......................модел Б .......................

време за реакция 1/30000 сек --- ................1/35000 сек........................
с два оптични сензора.............--- ...............с 4 оптични сензора.............
визьор видимост 100х83мм .....--- ................100х93мм...........................
Разликата в цената е около 25 лева. И двете са клас 1/1/1/1. И двете са с торба за съхранение и пренос. Какво предимство, или нужда е това? По-скъпата (модел Б) е по избор между лъскава или матова. Само естетичен избор ли е?
Lutchezar - майстор
ср юли 17, 2019 12:47 pmnpace написа:

.....
Все пак става въпрос само за извеждане на образа от камерата към монитор
.....
Е те тук е разковничето. При аналоговите системи закъснението е минимално.
Но при цифровите имаш дискретизация, четене, буфериране, предаване, някаква обработка на данните, просто няма как да се мине без нея, и извеждане в цифров вид на екран.

Процесът е доста по бавен и при евтините и не само евтините винаги имаш закъснение, поне част от секундата, понякога няколко секунди, може да не е важно в някои случаи, но се усеща.
nikolson - майстор
пет сеп 20, 2019 9:20 pmnikolson написа:
Бих искал разяснение за разликите между два модела:
В грешна тема ли зададох въпроса, или няма мнение?
kuger - майстор
нед сеп 22, 2019 9:53 pmnikolson написа:
пет сеп 20, 2019 9:20 pmnikolson написа:
Бих искал разяснение за разликите между два модела:
В грешна тема ли зададох въпроса, или няма мнение?
До колкото съм чел, тази с 4 датчика трябва да е по-добрата.
Имам такава с 4 датчика и въпреки лаишките настройки, които съм направил, до сега не ми се е налагало да спя с отворени очи, или с резен картоф на тях :-D
Гледай да е със солар + сменяема батерия.
agj - майстор
нед сеп 22, 2019 9:53 pmnikolson написа:
пет сеп 20, 2019 9:20 pmnikolson написа:
Бих искал разяснение за разликите между два модела:
В грешна тема ли зададох въпроса, или няма мнение?
Мненията и посещенията в този форум явно ще намаляват. Напълно не понятно за мен е защо форума остана само с новата визия, а Old версията вече не достъпна за активиране?! Лично за мен тази новаверсия е твърде не удобна за работа. И най вероятно участието ми в тоя форум ще приключи. Нямам намерение да се лутам и търся теми в които съм участвал и са ми интересни в безумна тъпата версия на новата визия..... Извинявам се за офтипика но така и не успях да намеря подходяща тема, раздел и подраздел за да публикувам мнение свързан с организацията на форума. Преди всичко беше подредено и прегледно и човек можеше лесно у до но да оперира с интерфейса сега е.... :x
EDI - майстор
При мен старата версия си работи.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: