• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
zmiori - специалист
Само соларче е. Ефтиния.

Ще пробам с врътката.

Трябя да се обадя на тъщата да я изкара утре на слънце ако не духа дзверски като вчера и днес.

Благодаря ви за съветите. Ако някой се сети за друго да пише.
fore - майстор
Тогава какво сравняваме времето за разреждане на батерията. Като твоята е несменяема. Сигурно има батерия, но за да се смени трябва да се реже корпуса на касетата. Вероятно и батерията е по трайна и електрониката е по различна.
dragozow - майстор
Някои корпуси позволяват да се отворят без да се счупят, но ако работи не я пипай да не се окоти.
zmiori - специалист
Докато не умре никакви "аутопси".
А после квот ножа покаже.
Успех на всички.
fore - майстор
Моята касета е като ламя -работи не работи за половин година скапва батерията. За това я вадя от нея. Направих така че да става лесно ваденето и.
Според едни други майстори вътре имало някакъв проблем и трябвало да се среже и отвори касетата за да се отстрани този дефект. Но за сега не искам да се реже и да се пипа.
Първо защото вадя батерията и второ защото си купих презареждаема Литиева клетка. Която като я сложа в маската и постои близо до Лед нощната лампа се зарежда до край за 2 часа. А панела работи много стабилно и точно. Не ме осветява и реагира супер добре.

---------

Като избирах в Магазина имаше две маски. Аз избрах тази понеже беше с по добро окачване за главата и затягащият механизъм беше по добър, както и заключването на касетата също. Но пък скапва батериите лесно. Другата маска като я пробвах на другият ден понеже ходих за друга батерия си работеше добре. Или другата Маска е била на няколко дена от производството си или наистина моята има лек проблем.

Така и не разбирам как успява да скапе батерията при положение че няма никакво късо на клемите където се поставя батерията. Явно като стой се получава някакво късо.
kuger - майстор
fore написа:

Първо защото вадя батерията и второ защото си купих презареждаема Литиева клетка. Която като я сложа в маската и постои близо до Лед нощната лампа се зарежда до край за 2 часа.
Дали? LED не дава нужния спектър за зареждане!
---------
Така и не разбирам как успява да скапе батерията при положение че няма никакво късо на клемите където се поставя батерията. Явно като стой се получава някакво късо.
Не ги р..си!
Стои, стои и спира :) Върви, върви и тръгва, а?
Хапва ги доста ток явно! Не става, както си го описал, или има късо, или няма! Или схемата е калпава, или батериите.
fore - майстор
Ами зарежда я 6 ватова ЛЕД лампа, но от много близо. Тя не пече, така че може да стои близко. Спектъра на диодна лампа е близък до този на обикновената, е по орязан, но това не е лазер с кохерентни вълни. Така че има в този спектър и под и над видимият спектър. Но в крайна сметка зареждането става с вълни от видимият спектър.

Ами явно като постои и прави късо. Батериите са хубави- Максуел, Сони и тнт. Даже и годината на производството им гледах да са пресни. 3 години им е срока на годност.

Както и да е- намерил съм му цаката.

И нищо не ръся ! Казвам каквото виждам !
Последна промяна от fore на вт ное 15, 2016 4:46 pm, променено общо 2 пъти.
dragozow - майстор
Абе стоЙ и стоИ са различни неща...да знаеш.
fore - майстор
Абе аз го оправих, ама това не мисля че е по същественото, а това че маската я купувах от твоят магазин както знаеш !

Ако беше голям хипермаркет като Лидл или Практикер, изобщо нямаше да го мисля- сменям 5 и накрая има работеща 100% маска.

За това вече гледам да пазарувам от Практикер и големите магазини. В Практикер има доста добри неща на доста добри цени !!! А и познати Управители има, но и до тях не прибягвам вече с тези промоции !!! Само ги питам кога ще има еди какво си на промо и съм АЗ !!! :cool:
koveslav - майстор
fore написа:
Моята касета е като ламя -работи не работи за половин година скапва батерията.

Така и не разбирам как успява да скапе батерията при положение че няма никакво късо на клемите където се поставя батерията. Явно като стой се получава някакво късо.
Нали се чудеше още когато моята батерия на маската отказа и дискутирахме разни неща.Май беше преди доста време,твоята си беше още в ред.Само че преди държах маската при съхранение в положение grind,а от тогава я съхранявам включена.Повече проблеми с батерия не съм имал,а батерията която сложих е от случаен магазин,не е нещо специално.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: