• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
volf - специалист
ЗА ПОРЪЧКИ: 0889 522036 0889 202949 e-mail: aigwelding @ aigwelding.com
plamen6703 - майстор
На сайта ще му извади очите какъв е начина за поръчки :cool: ! :partyman:
cat - специалист
Днеска си поръчах маска , не обърнах внимание че приемат поръчки само по телефона търсех бутонче поръчай а нямаше . Забравих да поръчам кожени ръкавели обаче, незнам кой ми прие поръчката но явно беше извън офиса и бързаше та неможахме да се разберем .
gkamenov - специалист
Здравейте, днес си купих фотосоларна маска Einhell, защото имах импулс, а никога не съм се замислял за заваряване :) т.е. ще се уча и да заварявам. След като я купих се сетих да попрочета за маските и се изгубих. Ето това са техническите параметри, които и дават:

Power supply: Solar operation
Protection stage (bright/dark): 4 / 9-13
Optical grade: 1
Light scatter grade: 2
Homogeneity grade: 1
Angle dependence: 1
Viewing window: 98 x 43 mm
Shade time: 1 / 30,000 s
Product weight: 0.5 kg

Някой може ли да каже дали е добре по отношение на безопастност, или просто да я изхвърля и да си взема друга ? :)
И още едно питане, като погледна към луминисцентната лама, маската се затъмнява и работи както очаквам, а като погледна към слънцето се затъмнява само за момент и пак става светла - това нормално ли е?
agj - майстор
ср окт 17, 2018 3:41 pmgkamenov написа:
Здравейте, днес си купих фотосоларна маска Einhell, защото имах импулс, а никога не съм се замислял за заваряване :) т.е. ще се уча и да заварявам. След като я купих се сетих да попрочета за маските и се изгубих. Ето това са техническите параметри, които и дават:

Power supply: Solar operation
Protection stage (bright/dark): 4 / 9-13
Optical grade: 1
Light scatter grade: 2
Homogeneity grade: 1
Angle dependence: 1
Viewing window: 98 x 43 mm
Shade time: 1 / 30,000 s
Product weight: 0.5 kg

Някой може ли да каже дали е добре по отношение на безопастност, или просто да я изхвърля и да си взема друга ? :)
И още едно питане, като погледна към луминисцентната лама, маската се затъмнява и работи както очаквам, а като погледна към слънцето се затъмнява само за момент и пак става светла - това нормално ли е?
По отношение на безопасността отговор можеш да дадеш само ти,след известно използване.Иначе числата от тех.параметри казват че:
-класа на маската е добър
-полето на видимата област е малко
и това че е със соларен панел и с несменяема батерия не е осбено добре!
И да ,нормално е да затъмнява само за момент на слънце.
И друг път като получаваш подобни импулси ,се консултираай или чети ...,има доста материали по въпроса за маските.Мисля си ,че можеше да направиш и по добър избор!Но като за начинаещ и този бива!
gkamenov - специалист
Благодаря agj! Импулса ми всъщност беше за електрожен, а след като го грабнах реших че с автоматична маска ще ми е по-удобно и взех тази, защото изглеждаше "най-истинска" от трите налични вида. Иначе ще заварявам не повече от около 1м шев, ама знае ли се накъде ще избия.
fore - майстор
Скоро не съм писал и много не ми се и пише из тия форуми. А и особено след като в Голфаджииският форум на Адвоката и Валдката ме отвратиха от това и си изпатих от луди вещери и сатанисти за което не ми се и говори вече. Поне разбрах че тъмните сили съществуват и трябва много да се внимава навсякъде. За това и ги оставих да си пишат петимата техни в онзи форум + владката и адвоката.
В този форум поне нещата са малко по читави все още.

Както и да е от много време ме глождеше проблема с моята маска купена от Арго маркет и проблема с изтощаването на батерията за около 6 месеца. Понеже тази седмица си купих истинска телчарка с цялото оборудване към нея и реших да сцепя касетата на маската за да видя дали има проблем в нея. При закупуването Телчарката я пробвахме и в режим на ММА и в МИГ и работи отлично. Та няма да казвам от кой я купих, но ще вземам само от там неща занапред. При 160 ампера с 4мм базичен машината го топеше перфектно при спазване на къса дъга и го палеше лесно. В режим МИГ с 0,8 мм тел и Каргон и дете би заварило всеки детайл от тънка ламарина. Та бях скептично настроен към ИГБТ технологията, но действително сега видях че тя работи много по добре ако е направена правилно от Мосфета на Райдъра и от профи Чопърите - (Диоден и инверторен) произведени от Струната Варна, които тествах при тъста ми на базата. Моделите са Лидер и Хобит 200.

Та след като сцепих касетата модел : АРГО БЛУ 5/8-9/13 и я разгледах внимателно забелязах че индикатора за ниско ниво на батерията - СМД свето-диод не стои под прозорчето на касетата. Под прозорчето се намираше резистор или друг вид СМД елемент. Усещайки безмислието на това взех 3мм бургия от шкафа и пробих капака на касетата на правилното място и след това преместих прозрачната ПВЦ лепенка над новият отвор. В резултат за пръв път видях червеният светодиод как свети. И установих че когато слагам литиева зарядна клетка на 2,85 волта разредена диода свети и по време на работа на касетата когато затъмнява, но продължава да сети и при изгасен тример на функция Гринд. Тоест проблема се оказа в този индикатор който продължава да индикира слаба батерия постоянно. Решението на проблема е или да се вади батерията както правя аз или да се монтира допълнителен ключ някъде по маската който да гаси директно + на батерията в касетата.
Литиевата зарядна клетка е мощна и при 2,85 волта има силен ток и работи отлично, но касетата я мери с ниско напрежение и я дава разредена. А и обикновените клетки също рядко стоят за дълго над 3 волта.

Агро маркет нямата вина за този дефект вероятно, проблема е в неправилно проектирана индикация в касетата и прикрит индикатор под пластмасата.

Мисля че и друг питаше за този индикатор и защо не работи.
А отговора го давам аз- индикатора работи и то прекомерно разреждайки батерията, но за да се види трябва да се пробие отвор над него !

Чудя се дали да не разпоя диода от платката, но незнам дали няма да прекъсна друга верига минаваща през него. За това по вероятно е да монтирам ключе на батерията.
Иначе касетата работи отлично като цяло.

Следващата маска е ясно от къде ще я взема вече и ще е Тру колър.
Последна промяна от fore на съб ное 24, 2018 11:27 pm, променено общо 2 пъти.
kuger - майстор
Не знам какво си купил от АРГО.... аз също от там си взех маска, че и резервна батерия си купих за всеки случай. В момента не мога да кажа от колко време точно я имам /поне от две години/, ползвам я много рядко, стои си в кашончето и я вадя кога ми трябва. Дори забравям да превключа на гри... , когато я прибирам.
Ами, бачка си отлично маската, резервната батерия я забутах някъде....
Явно си изтеглил късата клечка.
dragozow - майстор
Форе откакто си е купил маската има поне 15 по-добри филтъра и партиди след нея, нормално е, ние винаги купуваме най-скъпите касети, може китайците нещо да са проспали, можем да погледнем. Имам един колега, който лекува повечето маски, дори тези с капсулованите батерии ги съживява.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Май, няма маска дето да предпази от топлинна катаракта. И закъснението с което потъмняват автоматичните филтри, дори от възможно най-високият клас, все още е достатъчно голямо, за да причини проблеми!
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: