• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Попитах за времето на използване на филтрите защото гледайки този филтър на 3М

Изображение-
който ми се вижда че не е нищо по различно от една еднократна маска ,но струва 20 и няколко лв. А някой от еднократните маски със слой активен въглен може да се използват повече от една смяна! И ако този филтър се използва пак толкова …ми идва доста скъпичък! :?
sek.1 - специалист
Моята я купих миналата есен работил съм доста интензивно с нея основно боядисване . Миналата седмица боядисвах една конструкция с грунд и после боя още не се усеща миризмата им през маската . Филтъра струва 5 - 8 лева в зависимост от какво предпазва и при тази цена не са ми проблем 1 - 2 филтъра за година . Много големи идват снимките и не мога да ги кача.
agj - майстор
sek.1 написа:
Моята я купих миналата есен работил съм доста интензивно с нея основно боядисване . Миналата седмица боядисвах една конструкция с грунд и после боя още не се усеща миризмата им през маската . Филтъра струва 5 - 8 лева в зависимост от какво предпазва и при тази цена не са ми проблем 1 - 2 филтъра за година . Много големи идват снимките и не мога да ги кача.
Е да ,тази цена си е направо супер ,но тези филтри който са предназначени за боядисване са малко по дебели, аз пробвах в магазина този филтър http://stenso.net/a1b1e1k1-filtyr-25-473.html със Eurormask -ите с едно и две гнезда но и двата модела опират и надигат заваръчния шлем и не е комфортно за работа при заваряване !
koko112 - напреднал
Аз използвам шлем SPERIAN и за сега нямам никакви забележки.
marmoz - специалист
Браво на автора,полезна тема :thumbs:
agj - майстор
Причината да продължа материала за заваръчните маски с ново допълнение е темата за "Осветяване на очи с електрожен" viewtopic.php?f=26&t=40265
И се подсетих че съм пропуснал представянето на още един вид маски а именно-
Кожените маски
За тях може де се каже че те също със специално предназначение използват се за заваряване на трудно достъпни места където няма възможност за работа с традиционните маски.
Кожените маски са най различни видове:
Изображение
Изображение
Ето и най доброто което може да се намери от този вид .
Кожена маска със фотосоларен филтър.:
Изображение
Изображение
За жалост обаче на българския пазар аз не съм виждал нищо подобно от горе посочените маски!

Единственото което може да се намери на нашия пазар е това :
Изображение
Мога да кажа че не е твърде удобна но пък при положение че няма друго с което до защитим лицето и очите си при работа на тесни места все пак е някакъв избор!

Ако все пак на някой му се наложи да работи на тясно място може да ползва очила за заваряване от този вид : Изображение
Предлагам точно такива защото при тях може да се ползват завърчни тъмни филтри от № 9 до13 !Но задължително при ползване на такива очила трябва да се ползва и качулка която да предпазва лицето от изгаряне ,всеки с малко повече фантазия може да изработи качулка ,дори може д се ползва зимна шапка на която да се изреже само дупка за очите... аз съм ползвал точно този вариант при екстремни ситуации налагащи завараване на тесни места .
vankovarnata - специалист
Последната е ползвам с автоматичен/соларен / филтър и е много удобна за навиране, обаче е за кратки заварки / лицето гори /
agj - майстор
vankovarnata написа:
Последната е ползвам с автоматичен/соларен / филтър и е много удобна за навиране, обаче е за кратки заварки / лицето гори /
Естествено че ще ти гори лицето щом на слагаш нищо за да го защитиш .
Такова Боне ще ти свърши идеална работа под тази маска!
Изображение
А също може да нахлупиш една зимна шапка на която да се изрежеш само дупка за очите като на Бонето .
agj - майстор
Ето и нещо интерсно:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gc6hmFZ2faQ[/youtube]
Accu-Strike - Алтернатива на автоматична маска за заваряване!
http://accustrike.com/
Genesis - специалист
Привет.

От доста време се кумя да си взема автоматична маска за заваряване. И съм сигурен, че колкото повече се чудя толкова повече ще се мъча (е мъка беше в началото). Така на времето се мъчеш със стария електожен преди да си взема инверторен след като направих 50 метра тераси катерейки се по стълби и маси с това гюле и още 80м ограда.
Мойте нужди са определено само за ММА заваряване ( за сега), като основно изработвам какви ли не коструций в работилницата си и естетвено после монтаж ако са парапети или врати. Основно работя за себе си и по някога пада частно. Попрочетох темите, в българските нет и се позапознах с характеристиките на маските. Но, доста теми са от години, а и не съм обикалял скоро по магазините за такава техника.
Това, на което държа маската да има регулиране 9-13 ( това 5-8 така и не ми стана ясно за какво се ползва), да има регулиране на изсветляването, да бъде с максималко голямо зрително поле, да бъде от лекия клас. Ако може да не бъде соларна. Предпочитам да сменям батеий от колкото почти всичко като се скапе солара, а и нали работя в работилница и почти няма слънчева светлина. Предпочитам предпазното стъкло на екрана да бъде евтинко, че като заварвам по сял ден и на края изморен почвам много да се превеждам и много пръски се лепят по маската, та често сменям предпазното прозрачно стъкло. Това с броя на сензорите нещо и него не разбрах.

Та за това моля всеки, който е ползвал такава маска да каже марката от какво е доволен и от какво не. Определно искам да купя и да забравя.

Благодаря.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: