• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
vancho20 - специалист
Да де , за това говорим. Принципно машинките на парксайда са с много добро качество спрямо други свои събратя от бюджетните марки. Имам доста от тях за това знам. Маската заложих на на друга марка не че нещо знам за нея, но просто се доверих на АИГ ,за което им благодаря!
agj - майстор
пон апр 13, 2020 9:14 amvancho20 написа:
пон апр 13, 2020 2:18 amnpace написа:
За оценката по стандарт има значение и от кого е направена. Китаецът дето ще напише 1/1/1/1 на Парксайдера може изобщо да не е чел стандарта, камо ли да е измервал нещо някога.
Кои не са от Китай ?
Има такива които не са от Китай! Но те са на съвсем различна цена от тези които масово се предлагат. Въпроса е обаче да се пресее качественото и некачественото. Класа от четерите цифри е само един от параметрите и той съвсем не е решаващия фактор за качеството на маската.Да, много по приятно и комфортно е да гледаш през маска със четери единици, но това съвсем не е гаранция че очите са максимално защитени. Лично моето мнение е че няма автоматична маска, колкото и скъпа да е тя, да предпазва на 100% очите.
EDI - майстор
Аз заварявам чат, пат, 10-ина пъти на година, и си ползвам картонена 45 годишна маска.Единици от новите изгъзици са по-свестни си мисля.
npace - специалист
нед апр 19, 2020 10:13 amagj написа:
Лично моето мнение е че няма автоматична маска, колкото и скъпа да е тя, да предпазва на 100% очите.
Има комплект маска с ръкохватка, филтъра се задейства с блутут преди да подпали, ама цената е :finga: :finga: :finga:
koveslav - майстор
Есаб Екоарк е най-разумното решение - стандартен шлем с обикновено стъкло.За 25-30лв(както го намерите при различните търговци)получавате напълно стандартна лека и удобна маска,с удобен оглавник с добри настройки на ъгъла на спускане,с много удобен подвижен капак на стъклото с хубави пружини и фиксатори,с голям визьор,осигуряващ хубава видимост и възможно най-добра защита и при заваряване и при шлайфане.Избор на стъкла каквито ви душа сака,стандартни са и се сменят бързо.И никога няма проблеми с батерии,с примигвания срещу слънцето или в сенките и т.н.По принцип понятието удобство е преди всичко въпрос на навик.Свикнете ли на триковете на работа с обикновена маска,после ви е лесно със всякаква,свикнете ли още от начало единствено и само с автоматична,при първия неин проблем ставате направо безпомощни от типа-ми точно сега не мога да заварявам,че нямам батерия за маската,ми точно сега не мога да капна това,че автоматичната маска не ми е тук и т.н. и т.н.... :partyman:
npace - специалист
пон апр 20, 2020 8:46 amkoveslav написа:
Есаб Екоарк е най-разумното решение
Плюс едно мощно фенерче или прожектор - да виждаме хубаво къде палим без компромис в степента на затъмнение.
А като екстра е позволено златно стъкълце. :-D
kabel96 - специалист
нед апр 19, 2020 8:59 pmnpace написа:
нед апр 19, 2020 10:13 amagj написа:
Лично моето мнение е че няма автоматична маска, колкото и скъпа да е тя, да предпазва на 100% очите.
Има комплект маска с ръкохватка, филтъра се задейства с блутут преди да подпали, ама цената е :finga: :finga: :finga:
Дай да я видим тая маска.
npace - специалист
пон апр 20, 2020 11:41 amkabel96 написа:
Дай да я видим тая маска.
https://shop.trafimet.com/en/files/ecom ... EA1343.pdf
kabel96 - специалист
пон апр 20, 2020 12:09 pmnpace написа:
пон апр 20, 2020 11:41 amkabel96 написа:
Дай да я видим тая маска.
https://shop.trafimet.com/en/files/ecom ... EA1343.pdf
Това е дообре но ако работиш само на една машина.Лошото е че по природа нямам вяра на Италианци.
Приемам идеи за нещо висок клас ама универсално.
agj - майстор
пон апр 20, 2020 11:25 amnpace написа:
пон апр 20, 2020 8:46 amkoveslav написа:
Есаб Екоарк е най-разумното решение
Плюс едно мощно фенерче или прожектор - да виждаме хубаво къде палим без компромис в степента на затъмнение.
А като екстра е позволено златно стъкълце. :-D
Докато се държим като прасета, ще живеем в кочина!
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: