• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
npace - специалист
пон апр 20, 2020 1:12 pmkabel96 написа:
Това е дообре но ако работиш само на една машина.Лошото е че по природа нямам вяра на Италианци.
Приемам идеи за нещо висок клас ама универсално.
Шланговете не са ли горе-долу универсални за сегашните машини МИГ и ВИГ?
Аз не съм се задълбочавал в характеристики, просто го мярнах като реклама като търсих други работи.
Мярнах и цена от 3000 евро и общо взето затова не съм се задълбочавал. :lol:
пон апр 20, 2020 4:12 pmagj написа:
Докато се държим като прасета, ще живеем в кочина!
Но ще ядем хубавите ябълки. :-D
Какво имаш предвид?
koveslav - майстор
пон апр 20, 2020 11:25 amnpace написа:
пон апр 20, 2020 8:46 amkoveslav написа:
Есаб Екоарк е най-разумното решение
Плюс едно мощно фенерче или прожектор - да виждаме хубаво къде палим без компромис в степента на затъмнение.
А като екстра е позволено златно стъкълце. :-D
Глупости,точно с обикновената маска се работи еднакво добре при всички варианти и позиции и то с най-обикновено стандартно стъкло.Избора на номер стъкло в голяма степен е субективно,аз ползвам само обикновено din 10.Така съм свикнал,докато мой пирятел работи всичко само с 9 и т.н.Различните хора имат различно зрение и светочувствителност.В хубавия шлем си има удобства за всичко,включителто и за прихватки,стига да можеш да работиш.Освен всичко друго обикновения шлем е и доста по-лек от автоматичния.Явно не си ял попарата на автоматичната маска в сенки,проблясъци,частични препятствия между маската и точката на заваряване,отражения от лъскави и поцинковани материали наоколо,в контражур позиции и т.н.Никъде не съм казал,че е лошо удобство автоматичната,аз също имам от доста години такава,но тя просто е удобство и определено не е най-добрата защита(без значение кой модел) и съвсем не винаги и не във всички ситуации може да се разчита само на нея.А само ако свикнеш да работиш нормално с обикновена маска,само тогава ще усетиш и предимствата и недостатъците на автоматичната.
Ако се наложи не ми е никакъв проблем да ти отговоря и по твоя начин. :partyman:
kabel96 - специалист
Малко пояснение.Маската ми трябва не за работа а за пускане и настройка на заваръчни роботи.Докато захапят прекъсват тръгват и тн и няма време да я сваляш ако не е автоматична.А трябва да е качествена щото проби траят и по седмица.
npace - специалист
Е да де, и аз това казвам - обикновена маска по-добре. :-D
Аз имам Есаб Екоарк и комплект позлатени стъкла с лек синкав оттенък и не искам да имам автоматична маска.
Обаче стъкло 10 освен навън на силно слънце ми е светло, а с 11 не виждам хубаво (изобщо) преди да запали. Като насоча 10 вата лед прожектор върху детайла всичко се вижда идеално през 11. Това имах предвид. :-D
agj - майстор
вт апр 21, 2020 12:46 amnpace написа:
Е да де, и аз това казвам - обикновена маска по-добре. :-D
Аз имам Есаб Екоарк и комплект позлатени стъкла с лек синкав оттенък и не искам да имам автоматична маска.
Обаче стъкло 10 освен навън на силно слънце ми е светло, а с 11 не виждам хубаво (изобщо) преди да запали. Като насоча 10 вата лед прожектор върху детайла всичко се вижда идеално през 11. Това имах предвид. :-D
Хм, интересно! Предните ти постове "звучаха" по съвсем различен начин! Явно не само аз съм останал с такова впечатление. Това с прожектор е интересно като идея! Но не винаги е осъществимо. Пък и в предния ти пост прозвуча някак подигравателно! Иначе има логика -дефакто при заваряване на открито и наличие на силно слънце зоната за палене и заваряване става видима. И то естествено през по светло стъкло. Което пък е препоръчително за такива условия.
Последна промяна от agj на ср апр 22, 2020 6:43 am, променено общо 1 път.
npace - специалист
И с мощно фенерче става, но заема едната ръка. С прожектор е удобно, понеже ключа може да се сложи на земята и да се включва/изключва с крак.
С яко цялостно осветление предполагам ще е още по-добре, понеже няма да има нужда да се изключва и ще можем да работим с по-светъл филтър - примерно 100 или 150 вата прожектори половината върху детайла, половината наоколо и стъкло 10 вместо 11. Не съм го пробвал още обаче.
С един прожектор има много светла зона пред нас, а наоколо не е чак толкова светло и е по-комфортно да се изключва като сме без маска.

Такова цялостно осветление може да е вариант за Кабел96.
mikluho - специалист
От петък съм с Argo new Grand Spider X58E PLUS 1/1/1/1.
Прогледнах :-D
Лека, широк джам, коджа настройки, много чувствителна натура!

Живи и здрави от Арго "бакалията" =D>!
Каквото и да съм взел , продължава да е според очакванията ми и да работи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Поствам го ей-тъй, ако някой се чувства нещастен, нещо ...

koveslav - майстор
вт фев 16, 2021 4:03 pmn_a написа:
Поствам го ей-тъй, ако някой се чувства нещастен, нещо ...
Ся направи беля..смятай,че на това тенеке 90% от нашите майстори са се оакали на заваряване с електрод,а ако са на норма сигурно 100%.
Ако се загледате подробно в конструкцията и начина на изработка на старите български РК1 с металните колела от шина,картината в завода в който са произвеждани трябва да е била абсолютно същата.Разликата е че старите кошове на нашите са затворени без заварки,само на сгъвки,укрепвани отвън с опорните шини,иначе всичко е изработено пак ръчно по абсолютно същата "технология"....
silent - майстор
Есаб екоарк 2 е хубава обикновенна маска може да се намери за 24 лв..... на мен ми харесва...
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: