• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
чет апр 06, 2023 7:28 pmvaldim написа:
Здравейте,
Имам тази маска, която е била с много качествена касета но очевидно и доколкото виждам касетата е заминала...
Моля дайте мнение дали да търся друга касета (и въобще мога ли да намеря с добри параметри и размери за тази маска) или направо да се насочвам към някаква маска която може да ми препоръчате.
Самата маска е много удобна което не е изненадващо предвид че е швейцарска. това е и причината да търся касета.
Благодаря за мненията
Няма да намериш такава касета това е модел от преди около 30 години. Батерията е капсулована в касетата. Може да се отвори касетата и да смени батерията. Това обче е доста рисковано да се повреди или счупи дисплея. По добрия вариант е да намериш някой които се специализирал в смяна на батерии в капсуловани касети. Мисля че някой в този форум предлагаше такива услуги.

П. П. Другия вариант е на тази маска да сложиш обикновено стъкло.
За нова маска се обади в АИГ Заваряване.
Lutchezar - майстор
Ако е това моделът, тук пише че има 2 батерии и се сменят:
https://www.reddit.com/r/Welding/commen ... satellite/
Но не виждам от телефона стъклото в какво състояние е.
agj - майстор
ср апр 12, 2023 9:13 pmLutchezar написа:
Ако е това моделът, тук пише че има 2 батерии и се сменят:
https://www.reddit.com/r/Welding/commen ... satellite/
Но не виждам от телефона стъклото в какво състояние е.
Не е това модела!
Дали са една или две батерии, не знам! Но с абсолютна сигурност са несменямИ!
agj - майстор
Смяна на батериите на Оptrel Solarmatic Comfort

https://www.mikrocontroller.net/topic/509958
valdim - специалист
МНОГО благодаря за коментарите!
Стъклото не е ОК...май....Има зони с "разливане". Не съм специалист и вероятнмо не изполвам правилния термин.
Най-вероятно ще се насоча към нова маска. В края на краищата здравето е най-важно.
Заварявам за удоволствие, хоби ми е, но обичам да ползвам качествени машини и помощни уреди.
Бюджетът ми за шлем е до 100 лв, макс. 130 лв. Ако можете да предложите нещо качествено за дъгово заваряване до 160 А, ще съм благодарен.
agj - майстор
чет апр 13, 2023 12:02 amvaldim написа:
МНОГО благодаря за коментарите!
Стъклото не е ОК...май....Има зони с "разливане". Не съм специалист и вероятнмо не изполвам правилния термин.
Най-вероятно ще се насоча към нова маска. В края на краищата здравето е най-важно.
Заварявам за удоволствие, хоби ми е, но обичам да ползвам качествени машини и помощни уреди.
Бюджетът ми за шлем е до 100 лв, макс. 130 лв. Ако можете да предложите нещо качествено за дъгово заваряване до 160 А, ще съм благодарен.
Дали ще от 50 или 100лв.все ще е китайска маската. А защитата на очите ще са на на едно и също ниво. Разликата в цената е основно заради големината на видимата зона на касетата и броя на сензорите. Което за любителска работа не толкова важно.
Прикачен файл:
Screenshot_20230411_095105_com.google.android.apps.docs.jpg
Тези маски според мен са достатъчно добри за професионална работа. Избери си според бюджета ти или можеш да направиш консултация на телефоните посочени долу в ляво. Хората от тази фирма са компетентни и точни.
svetipampuh - напреднал
Здравейте,
Имам тази маска: https://www.argo-market.com/Products/Details/1169
Доста доволен бях, докато в един момент започна да прави проблеми. Понякога не включва, а понякога с доста голямо закъснение реагираше. Та в един момент спря да работи. Батерията е сменена. Има ли някой идея от къде може да се вземе такава касета? Имам друга маска и не ми е спешна, но ми беше удобна и ми се иска да я направя за резервна.
nikolson - майстор
Какво казаха от фирмата като попита за касета?
dragozow - майстор
Струва колкото маската, има иначе.
svetipampuh - напреднал
нед окт 01, 2023 10:57 amdragozow написа:
Струва колкото маската, има иначе.
Благодаря! Явно тази няма да се върне към нов живот :(
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56

Тема "Маски и шлемове за заваряване-всичко за тях и избор на маска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: