• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pif4o - специалист
Здраеейте колеги, имам това животно (по долу на снимката), бащата ми го даде щото не го ползва вече. Първо искам да ви питам някой знае ли каква марка е и колко вата е, знам със сигурност че е български, помня когато го купувахме на времето през 1986-87 трябва да е било от магазин Урал в Пловдив :)
Второ, това животно се държи брутално, имам предвид че като го пусна и тръгва да ходи неусмиримо по тезгяха и почти не мога да го удържа на място, прави някви яки вибпрации, купих му два чисто нови диска щото си мислех да не е от старите понеже са накриво изядени но пак ходи насам натам. Знам ще кажете трябва да е стациониран, ок стационирах го на една маса и тръгна да ходи барабар с масата. Интересното е че като го пусна само с левия диск няма проблем, но сложа ли и десния и става страшно.
И още нещо, абе тоя новия диск дето купих свършва за отрицателно време, значи старите дискове които свалих са оригиналните от 86-та, тоя за няколко малки стръгания по него и направо метала го яде все едно не шлайфам метала а шлаифам самия диск. Давам пример, един винт 8мм най обикновен не е някъв закален, само да му тръкна 1мм да го скъся, и прави канал в диска, буквално вижвам при пилене как диска си променя формата докато движа метала насам натам по него. Това някъв некачествен диск ли е или просто са ми дали диск за някъв друг вид матерял, макар че едва ли има диск за шмергил ама да пилиш пласмаса :)
Но най вече кажете какво да правя с тая негова лудост да не може да седи мирен, ще ви направя и видео ако искате, а ето го и него

Прикачен файл

Screenshot_2.jpg
ZEDYCUS - майстор
Честито. Елпром Тетевен, като гледам е удължения модел 370 вата с камъни 150х25мм широчина и отвор 20мм(може и 32 мм с втулка)Но може и със фи 175мм да е има и такива и те са 500вата. от снимката не става ясно.
Виж темата :cool: viewtopic.php?f=54&t=35550&hilit=%D1%88 ... 0%B5%D0%BB
Рипането е е от супер некачествени камъни, не си казал какви са бг или китай? Моя не мръдва с дебел бял камък взимал съм от битака италиански от Бахри Асеновград по 10-15лв бр. Мек материал твърд камък-бял, розов или тъмно сив(има ментета дето се ядат супер лесно) Твърд материал мек камък -зелен, най общо казано.
Индианец - специалист
За балансиране нямаше ли някакъв камък, корунд ли се водеше не знам.
Andri01 - майстор
С корунд се оправят работили камъни,по които има бразди. То така и се балансира до някъде шмиргеловия камък.
pif4o - специалист
съб апр 02, 2022 12:23 amZEDYCUS написа:
Честито. Елпром Тетевен, като гледам е удължения модел 370 вата с камъни 150х25мм широчина и отвор 20мм(може и 32 мм с втулка)Но може и със фи 175мм да е има и такива и те са 500вата. от снимката не става ясно.
Виж темата :cool: viewtopic.php?f=54&t=35550&hilit=%D1%88 ... 0%B5%D0%BB
Рипането е е от супер некачествени камъни, не си казал какви са бг или китай? Моя не мръдва с дебел бял камък взимал съм от битака италиански от Бахри Асеновград по 10-15лв бр. Мек материал твърд камък-бял, розов или тъмно сив(има ментета дето се ядат супер лесно) Твърд материал мек камък -зелен, най общо казано.
Двата камъка ги взех от Бахри от асеновград , търсенето ми преди това на този размер не даде резултат 175х32х25. Значи викаш да не закачам лагерите от камък ше да е работата? Сега ше направя едно видео.
Чираче - майстор
А вала да не е изкривен? Знаеш ли как да го провериш за кривина?
pif4o - специалист
Така колеги, както обичаше да казва бившия ми шеф за всяко нещо дето не работеше- "Почисти го и ще тръгне" :-D :-D :-D Та до де се мотах покрай него и ви снимах видео взех че го разглобих, и двата лагера са фира, дясния повече, понеделник ще му купя два нови. Лично се съмнявам че с тях ще се успокои ама аз обичам всичко да е как си требе :) Виждате на видеата как бият и двата диска, това не виждам как може да се оправи, маи ще си карам така :(



Прикачен файл

viber_изображение_2022-04-02_18-01-11-422.jpg
pif4o - специалист
съб апр 02, 2022 5:57 pmЧираче написа:
А вала да не е изкривен? Знаеш ли как да го провериш за кривина?
Нямам идея как да го проверя.
Чираче - майстор
Проверката става на струг, като се установи между центри. И се измерва с индикаторен часовник боя на шийките на лагерите. Обикновено вала се изкривява след лагерите.
ZEDYCUS - майстор
Добре е от бахри да вземеш и корунда пак беше толкоз 10 лв, странично-аксиално биене няма чак толкова на клиповете виждам челно радиално на камъка и от там рипането. Имаш си вибратор за бетон готов. :-D
Съмнява ме да има изкривен вал, едновремешна здрава работа е. Отделно ако беше крив щеше да има и странично биене. Моя е доста повече работил преди да го взема и беше безпроблемен, само първата работа беше смяната на лагерите. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Няколко въпроса за стар БГ шмиргел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: