Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
harry - помощник
Искам да попитам ако някой знае някакъв наръчник или някакво обяснение как се заваря? Баща ми има електрожен един такъв стар с електроди но се не му остава време да ми покаже. Та се чудех дали тук няма кой да ми каже има ли тънкости или вклчваш слагаш електрода и ръчкаш.
velsi - Почетен майстор
Има много книги по въпроса. Дори имам на компютъра си една, но е на руски. Как си с руския? Освен това е в djvu формат. Знаеш ли как да го отвориш?
harry - помощник
форматите и английския не са ми проблем, руския обаче ... но все пак бих се пробвал все пак не е на китайски
masteradmin - майстор
Велси или ги качвай някъде или ми ги пращай на мейла ще ги кача в библиотеката.
Flober - напреднал
Бе то само с "ръчкане" и книжки не става -май ще трябва все пак и татко да ти покаже (все пак от 15 години съм в занаята :lol: ) успех !
crez - майстор
harry написа:
Искам да попитам ако някой знае някакъв наръчник или някакво обяснение как се заваря? Баща ми има електрожен един такъв стар с електроди но се не му остава време да ми покаже. Та се чудех дали тук няма кой да ми каже има ли тънкости или вклчваш слагаш електрода и ръчкаш.
1.С "ръчкане" само няма да стане. Това е занаят който даже и с гледане не се научава. Когато гори електрода трябва да го усещаш, прилича на любов с капризна жена, трудно пали пръска разтопен метал,но като се запали докато не "свърши" няма озаптяване. Както в любовта така и в заваряването има много уславности, вида на материала, размера на електрода, силата на тока, наклона и скоростта на подаването му и най важното, предпазните средства. Много боли, изгореното от заварка и остава вечни белези,най страшно е топлинната вълна която гори очите и кожата. Успех,ще се научиш само да имаш желание.

Тема "Kak да заварям" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: