Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
maxaffey - напреднал
Здравейте,

във форума има доста теми за металорежещи машини, но в нито една не намерих нужния ми отговор, та да попитам:

Трябва ми отрязна машина за метали, като ще я ползвам предимно за рязане на големи профили (6 метрови) на по-малки такива, като ще ми трябва да мога да режа и под ъгъл.

Понеже в момента трябва да изпълнявам една голяма поръчка с много железа и ще трябва да се направя над 2000 сряза, за които фирмите от които ще поръчам материала ми предлагат цени от около 800 до 1400 лева, така че е по-добре да си взема машина аз да си ги правя.

Ето и видовете машини за които съм се замислил:

1. НАСТОЛНА ОТРЯЗНА МАШИНА ЗА МЕТАЛ :

това нещо:http://www.lagery.bg/mashina-otrezna-za ... cle11568bg

Като цените варират от 250 до 600 лева, като преглеждайки ги всички не мога да намеря особена разлика помежду им, всичките са на един принцип, имат предпазител за въртящия се диск, който се отваря при започване на рязането, всички имат менгеме за стягане и всички имат възможност за настройка за рязане под ъгъл. Малката разлика, която виждам е в здравината на метала от който са направени. Всичките са с абразивни дискове, като цената за диск е 10 -30 лева. Четох че при тези машини ако се натиска много се изкривява сряза.


2. Трион кръгов (не знам защо така му казват, като прилича на предишния)

тук: http://www.tashev-galving.com/141+JPS+0 ... 0%BD%D0%B3

Цените варират от 1100 - 2200 лева.

Разлика в дизайна не виждам освен, че работи с метален диск, който може да реже много повече парчета, преди да се заточва и така въпреки по-високата цена на диска се получава по-ниска цена на сряза. Другите плюсове на този диск са липсата на искри, шум, по-бързото рязане, липсата на мустачки и май икономисва от отрязния материал. Тук има обстойна тема за този диск: http://napravisam.net/?p=18419

Цената на дисковете е над 150 лева и после за всяко заточване също се плаща.


3. Банциг за метал

тик: http://www.tashev-galving.com/409327-20 ... 0%B0%D0%BB

или http://polymeta.bg/?page=newmach&id=26

Като тук цените варират от 500 - 2000 лева. Тук пак има стяга за захващане на профила, предполагам, че пак може да се даде ъгъл на рязане. Рязането става само с лента, която не знам каква и е производителността, цената и на колко често се сменя.



Та какво бихте ми препоръчали да взема за интензивно и точно рязане. Искам такава машина, защото вече поръчах един път нарязани профили и не бяха точни и от арматурния двор ми казаха че си режат с флекс :). И при повечето фирми за метали ми казаха, че е така и че не могат да ми ги нарежат под ъгъл, така че по-добре аз да си върша тази работа. А също кажете и някаква идея и за ограничител на дължината на отрязания материал. дали има такива маси - примерно от парче 6 метра да отрежда няколко парчета примерно по 99 см. всяко?
dragozow - майстор
Трябва ти бавнооборотна отрезна машина с охлаждане. Преди години внасяхме и продавахме китайски и италиански, цените на китайските бяха над 2000 лв, все още внасяме дискове с различни размери на Julia за тях. Машините режеха много прецизно, без мустаци, с карбофлексовата шайба е невъзможно да го постигнеш. Имам бивш колега от София, който ги произвежда, не знам цените, но под 1800 - 2000 лв няма да е. Машините изглеждат така:
Изображение
tanosliven - специалист
Виж Девалт , беше около500 Е със метален диск без водно охлаждане
maxaffey - напреднал
Мерси за отговорите.

dragozow, машината изглежда доста солидна и професионална.Питането ми е дали в момента предлагате такива машини, до какъв срок може да се достави и на каква цена (може и на лични). Това водно охлаждане какво охлажда, желязото, докато се реже или самата машина? Дисковете за тази машина на каква цена са и за колко среза приблизително се използват а също дали може да се работи с метален диск, за да се избегнат всички неудобства от абразивните дискове (отделяне на искри, по-бавното рязане, по-голямата топлина, вредните газове, шум и др.).


tanosliven, виждал съм я тази на девалт, но те имат гама от 400 лева до 1200 лева и първо трябва да реша какъв да е принципа на действие - с абразивен или метален диск или с лента?
Kumay - майстор
maxaffey написа:
... първо трябва да реша какъв да е принципа на действие - с абразивен или метален диск или с лента?
Имай в предвид, че металните дискове струват 300...400+лв.
И за различни стомани са различни. При неправилен избор диска се изхабява за няколко ряза!
Абразивен диск 355мм при 100мм височина на материала дава до 5мм отклонение в размера / зависи колко се натиска и колко се огъва диска/ Диск 350-355х25,4х3 за метал струва 7..8...10лв за брой. Зависи от производителя и търговеца! :lol:
puh4 - специалист
Най добрия избор е на Драгозов, така наречения циркуляр за метал. Тук в Малта един метален диск за него варира от 50 до 70 евро (според магазина). Ако се ползва правилно и с редовно охлаждане реже миниум година (лично изпитан), точно, чисто, без много шум, бързо и удобно.
dragozow - майстор
maxaffey написа:
Мерси за отговорите.

dragozow, машината изглежда доста солидна и професионална.Питането ми е дали в момента предлагате такива машини, до какъв срок може да се достави и на каква цена (може и на лични). Това водно охлаждане какво охлажда, желязото, докато се реже или самата машина? Дисковете за тази машина на каква цена са и за колко среза приблизително се използват а също дали може да се работи с метален диск, за да се избегнат всички неудобства от абразивните дискове (отделяне на искри, по-бавното рязане, по-голямата топлина, вредните газове, шум и др.).


tanosliven, виждал съм я тази на девалт, но те имат гама от 400 лева до 1200 лева и първо трябва да реша какъв да е принципа на действие - с абразивен или метален диск или с лента?
Не внасяме, няма пазар, защото никой не работи както преди години. За няколко машини годишно не можем да вземем добра цена от Италия или Китай. Моя колега ги произвежда по поръчка за около 2000 лв, звънни и ще ти дам координати. Дисковете са няколко размера, 225, 250, 275, 300 и 315 като 275 се ползват най-много, не са карбофлексови, а специален закален метал. Издържат от няколко стотин до няколко хиляди сряза, ние имаме клиенти които само с това се занимават и си купуват от години. Цените на дисковете са от 100 до 200 лв в зависимост от размера, като гарантирано имаме най-добрата цена за България.
maxaffey - напреднал
Та от направеното проучване по магазините в България с посещение на място и разговор с продавачите (където не навсякъде знаеха изобщо за какво става въпрос) стигнах до следните машини и цени:

1. Машина "Циркуляр за метал BT-MC 355" на einhell:

Цена
В магазина: цена 329 лв.
на сайта им: 299 лв. - http://einhell.bg/?p=139


2. Някаква марка на baumx която била немска ама се правила в китай

Цена - 269 лв.


3. Циркуляр за метал на raider

Цена - 250 лв.


4. Циркуляр китайски

Цена - 255 лева


5. Стационарен ъглошлайф metabo

Цена - 439 лв.


6. Отрезна машина за метал Makita

Цена - 499 лв.


7. Машина за рязане китайска - изглежда една идея по-професионална

Цена - 530 лв.


8. И най странното, в един от хипермаркетите попаднах на тази машина, на която пишеше че е за метал, но всички други така изглеждащи знам че са за дърво. Човека който беше на щанда каза че е за алуминий, но се чудя ако и се сложи метален диск за метал няма ли да може да реше нормално метални неща, защото е доста удобна за употреба?

цена - 649 лв.

Прикачен файл

1.JPG 1

Прикачен файл

2.JPG 2

Прикачен файл

3.JPG
3
3.JPG (115.23 KиБ) Видяна 7426 пъти

Прикачен файл

4.JPG 4

Прикачен файл

5.JPG 5
maxaffey - напреднал
но проблема на всички е че са с абразивни дискове :(

Прикачен файл

6.JPG 6

Прикачен файл

7.JPG
7
7.JPG (97.35 KиБ) Видяна 7425 пъти

Прикачен файл

8.JPG 8
Kumay - майстор
Добави в избора и МТ242 на Мактес за 399,00лв с 5 диска подарък, а също и DeWalt на цена под 400лв
Малко по-скъпи от китайците, но здрави колкото Макитата.
За този последния циркуляр, дето бил за алуминий забрави! Дискутирали сме темата с обороти, размер на диска, периферна скорост и т.н. :)

Тема "Помощ за металорежеща машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: