Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.

Кой какъв инверторен заваръчен апарат ползва?

8%
KEMPPI
13
9%
Fronius
15
5%
ЕSAB
8
3%
GYS
5
10%
Viki-B
16
8%
DEL
14
23%
Китайски
39
11%
Друг Марков
19
17%
Друг Български
28
7%
Друг
11

Общо гласове: 168

krasimir_stoi4kov - напреднал
Дай линк понеже не мога да го намеря в интернет да го разгледам по подробно :) :? :? :?


ZEDYCUS написа:
МАРКА и МОДЕЛ: ИЗА 180А
ЦЕНА: "430 лв" :prayer:
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :България
КОГА Е ЗАКУПЕН : 10.04.2014г.
ПРЕДИМСТВА: Лек с малки габарити,има си гаранция и осигурен сервиз,работи добре и при по слабо напрежение- на моменти и под 190волта.
НЕДОСТАТЪЦИ: Слабо място беше щипката за масата, смених я с по здрава на Есаб. ( по настъпващи причини, изкривих я като я настъпих :lol: )
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: Засега не ми се е налагало.
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Чак сега пиша в темата, защото исках да имам впечатление . Направих доста (неотговорни)заварки. Парапети, рамки, банциг ремонтирах. Работи добре и с 2мм,3,2 и с 4 мм електроди-засега само с рутилови. Не ми се е налагало още с други. Заварявах доста с 2мм, защото основата на парапета който правих е от 1,5мм ламарина, заваряваше се без да го пробия. :supz:
След китайския Кинзо минах на български. Вече не съм ограничен от мощноста на машината. :partyman:
БайТанас - специалист
МАРКА и МОДЕЛ: Вики Б стандарт 200тк

ЦЕНА: 500 лв. на промоция на есенния панаир

ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД : България

КОГА Е ЗАКУПЕН : На есенния панаир .

ПРЕДИМСТВА: По думите на консултанта осигуен гаранционен и извън гаранционен сервиз в рамките на три дни изпращаш по куриер за тяхна сметка когато е в гаранция. Когато е извън гаранция евтин ремонт в рамките на 70 лв.

НЕДОСТАТЪЦИ: Заваръчни кабели маса 2 метра ръкохватка 3 метра доста неудобно . На скоро заварявах две траби дълги по 6 метра 3 цола няма къде да закачиш масата.

ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: За сега не и се надявам да е така за напред.

ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): С базечни електроди побвах го с EVB 50 малко по трудно се справя повече пука и пръска и иска по висок ампераж но заварката е добра. С рутиловите електроди няма проблем.
Последна промяна от БайТанас на чет дек 18, 2014 10:36 pm, променено общо 1 път.
zdravcho - специалист
ZEDYCUS,

И на мен ми привлече вниманието твоя заваръчен апарат, но и аз не намирам нищо за него в интернет пространството. Ще може ли малко по подробна информация за апарата, освен техническите параметри - производител/вносител, от къде е закупен...?
idunno - специалист
МАРКА и МОДЕЛ:Fronius Transpocket 1500

ЦЕНА:1100 лв

ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :Австрия

КОГА Е ЗАКУПЕН : 2009 май беше

ПРЕДИМСТВА: лек, удобен, заварява с всички електроди без проблем в дъжд, пек и студ и всякакво друго време, когато се налага да се изкарват пари.

НЕДОСТАТЪЦИ:няма

ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: не се налагало досега

ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Това е отличен електрожен за професионални цели...или за богати домашни майстори :)
stan73 - майстор
МАРКА и МОДЕЛ: ELGEN MMA200SI

ЦЕНА: 220лв. (на разпродажба (или около 325 нормална) )

ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД : Китай

КОГА Е ЗАКУПЕН : Днес

ПРЕДИМСТВА: На кутията му пише ПВ при 200А - 80 процента, а при 178 А - 100 процента (дано да е вярно и да не са се изхвърлили много китайчетата). Дават го с кабели 25 квадрата, но пък са къси.

НЕДОСТАТЪЦИ: Доколкото виждам няма изходен дросел (това може би ще е проблем). Гаранция - само 1 година, но пък магазинът и сервизът са само на 400 метра от нас...

ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: Няма

ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): Засега ми е първият инверторен, досега имах и имам още един трансформаторен Аинхел (вече съм с 2 дискови хернии и този (старият) ще трябва да го продам, че ми идва тежък). С този (новият) обаче се заварява много по-лесно (и това важи даже за начинаещ (а и калпав) заварчик, като мен). Тествах с 2 рутилови електрода - 2.5мм ОК (при около 80 А) и 4мм Вежен (при около 160 А).

Малко данни и описание от мен. Инверторният електрожен е в метална кутия (с "отровно" зелен цвят). Няма куфар в окомплектовката. Захранващият кабел е 3х2.5 мм. Дават и нисък клас защитна маска. Теглото на елекроженът със захранващият кабел е 4.5кг. Кабелът с ръчок и кабел масата са по 25 квадрата (поне така пише, не знам дали има 25 но видимо е поне 15, меден е и е запоен), но са къси, а щипката за масата изглежда относително не много добра. Теглото им е близо кило. Ръчокът изглежда доста приличен. Напрежението на празен ход (измерено от мен) е 70 волта.
След мощният "Грец" на входа на захранването има 4 броя филтриращи кондензатори 470 микрофарада за 400 волта. Схемното решение е с ЕйДжиБиТи Транзистори, които са 4 на брой. Има и 6 двойни диода (не се вижда какви са, а и не ми се разбутва). Управлението е с 3846N. Пансим беше писал в друга подобна тема да бягаме от подобно управление, но аз не знаех, че е такова, а и никой не пожела да ми го отвори да го видя за съжаление там. Ще се радвам ако не му е досадно да поясни, защо не е добро решение. Видимо няма изходен дросел. Това май не е добре... ? Изолацията на трансформатора е с лакът на намотките, а върху вторичната намотка или има навита прозрачна изолационна лента (тънка) или има "нахлузено" изолационно маркуче (май също не е добре да е само с това)... ?
Принципно много ми се искаше да си купя инверторен електрожен от Пансим (ИЗА150) или от Драгозов (АРК140), но съм много притеснен от към финанси за момента и това успях да отделя преко сили за сега, а и магазин/сервизът ми е много наблизо.
Гаматех (от тях го купих) казват, че ги продават от 1 година и досега не се е наложило да отварят нито един, а много от клиентите им ги ползвали в тежки режими (дано и с моят да е така (в смисъл издържлив (не, че ще го ползвам за нещо различно от домашна употреба по къщата (асма, парапети и разни текущи ремонти) и най-вече с електроди 2.5 (от доста малкият ми опит - предпочитам ОК, пред Вежен)), но много бих се радвал на коментар, а и съвети (по снимките) от Пансим, като изявен спец по инверторните заваръчни апарати (благодаря предварително ! ).

П.П. Носих машината при мой приятел да я тестваме (той е страхотен заварчик с много опит). По негово мнение се държи много добре, пали лесно, дъгата е стабилна и се заварява лесно, но пък и пробвахме само с горепосочените 2 вида елекроди. (аз така или иначе вероятно ще заварявам само с 2.5мм електроди...) Кабел масата и кабелът с ръчока са реални 25 квадрата (което всъщност ме очуди (очаквах да са спестили и от това, но е само в дължината). Хареса му също дизайнът (външният) и теглото на машината.

Ето и въпросните снимки (опитах се да кача и още един изглед, но не се получава):

Прикачен файл

DSC03586.jpg

Прикачен файл

DSC03584.jpg

Прикачен файл

DSC03583.jpg

Прикачен файл

DSC03581.jpg

Прикачен файл

DSC03580.jpg
Последна промяна от stan73 на ср мар 25, 2015 11:20 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
Хайде, и аз да се запиша в тая тема.
Каня се от няколко дни да пиша в тая тема, а повода е, че ми предстой нов обект, на който ще трябва да монтирам всичко на метална конструкция и затова реших да си закупя нов заваръчен апарат(по-лек и по удобен).
Искам да подчертая, че аз съм монтажник на .... и заваряването ми е спомагателна дейност.
Така, да започнем със старата машина (имам и дърта пернишка саксия, но тя не е обект на тая тема):

МАРКА и МОДЕЛ: Арго маркет, Арк 200
ЦЕНА: Мисля, че ми дойде малко над 500 лева с отстъпката от колегата Драгозов.
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :Китай
КОГА Е ЗАКУПЕН : Преди малко под 3 години
ПРЕДИМСТВА: Смятам, че амперите на машината са реални(мъчих я машинката с четворка базични електроди на 160-170 ампера и показанията на дисплея си съвпадаха с ампер клещите ми), много добро ПВ( за мен е практически безкрайно, че бачкам май вече само с 2,5 мм.),дълги кабели(с обща дължина 10 метра), не много дървени, има дисплей.
НЕДОСТАТЪЦИ: Оригиналната ръкохватка и щипката са си ташак,кабелите не са от най-меките,машинката не е лека (8 кила, плюс 10 метра кабел по 25 мм. си натежават), няма дросел(аз, за себе си не съм видял проблем от това).
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ:Няма.
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):
Машинката ми е служила супер вярно и реално нямам право да се оплаквам от нея.
Както каза колегата ми " Като запали и е като фуражомелка".
Не ме кефи само размера и теглото и , но инъче си перкам с нея вече само с базични и всичко е на шест.
Мисля, че антистика е само на хартия и за това съм навикнал да държа супер къса дъга, което леко ми прави проблем с новата ми играчка, както и с едно Кемпи, с което си играх наскоро.
Така, покрай новия обект реших да се наглезя с още един електрожен, по който се прехласвам от известно време.
МАРКА и МОДЕЛ: АИГ Заваряване, ДЕЛ 160Д
ЦЕНА: С отстъпката 432 лева, като приспаднем ДДС-то от това, което аз имам да давам ми идва на ... :yawinkle:
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :България( до колкото знам силовата част е китайска, а управлението българско)
КОГА Е ЗАКУПЕН : преди няколко дни
ПРЕДИМСТВА: Супер лек(наполовина на другия ми),супер меки кабели, добра ръкохватка и щипка,дросел, пали супер лесно базичен електрод(даже и ако е работено с него), неограничено ПВ и друго по нататък.
НЕДОСТАТЪЦИ: Супер чувствителен антистик, и с моя навик да навирам електрода във ваната, ми прави номера, но ще му свикна да държа по-дълга дъга(това недостатък ли е?),няма дисплей :-D .
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: [-X
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Ми за 30-на електрода толкова-супер много се радвам на дизайн, габарити и на звука при заваряване, мисля много добра цена и супер яко отношение от Георги, за което благодаря(съжалявам, че нямах възможност да дойда на място да се запознаем, но мисля, че на Пловдивския панаир ще го поправим).
shtaiga - напреднал
Да се похваля с още една машина
МАРКА и МОДЕЛ:Del MMA-TIG 160
ЦЕНА:960 лева
ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :По принцип България,дефакто не знам
КОГА Е ЗАКУПЕН :Юли 2015
ПРЕДИМСТВА:Изключително компактен ,и удобен.При сериозно налягане с ЕН-550-към 140А не изключва.По-сериозно не съм го мъчил.Кабелите са изключително меки и удобни,поръчъх го с 4метрови защото по 3 метра ми късеят.Масата изкара 3 месеца без тунинговане §по принцип ги убивам доста по-бързо§.Ръкохватката изглеждаше добре ,ама след 3-тият ектрод бе сменена с винкелова.
НЕДОСТАТЪЦИ:Показанията на дисплея не са верни §субективно -не съм мерил§.
ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ:Не ,обаче успях да му измъкна захранващия кабели ,та трябваше иструкции по телефона къде се включва.
ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):Засега съм доста доволен,освен за дисплея....
resistbody - майстор
МАРКА и МОДЕЛ: Арго мини 160 / Deltech SYNCHRO_MIG160

ЦЕНА: 240+680 без ДДС

ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :Китай / България

КОГА Е ЗАКУПЕН : 2016/2017

ПРЕДИМСТВА: Китайски електрожен с възможност за преработка, преработен до телопдавка, основно го ползвам на тел, дистанционно на шланга, селф контрол на телта, много лесен за използване, високо ПВ. Възможност до надграждане +ТИГ

НЕДОСТАТЪЦИ: Електрожена преди преработката нямаше дросел, нещо не ми харесва работата с базични, но все още се уча... може и елетродите да не ги бива... рутиловите ги ядеше един след друг...

ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ: Да, за преработка, супер отношение към клиента...

ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари): Лично съм доволен, нямам база за сравнение освен една трансформаторна машина, но там няма база за сравнение..
Virtex - майстор
Ако някои има желание да сподели какъв електрожен има/ползва, нека спазва молбата на автора на темата да се спазва формата досега.

Ако не ви се пише, просто копираите това в мнението и попълнете след полетата необходимата информация.

Код: Избери всички

[b]МАРКА и МОДЕЛ:[/b]

[b]ЦЕНА:[/b]

[b]ДЪРЖАВА ПРОИЗХОД :[/b]

[b]КОГА Е ЗАКУПЕН :[/b]

[b] ПРЕДИМСТВА:[/b]

[b] НЕДОСТАТЪЦИ:[/b]

[b]ПОСЕЩЕНИЕ В СЕРВИЗ:[/b]

[b]ЛИЧНА ОЦЕНКА (и коментари):[/b]
cat - специалист
Марка Argo MIG 180MI телчарка е но комбинирана с електрожен .

Цена 607 лв за апарата иначе комплекта излиза към 800 лв .

Купен преди 2 седмици изгорени 20 рутилови електрода една ролка 4 килограма тел , килограм неръждаема тел , 10тина електрода DUR и половин кутия базични 3.25 .

Предимства , като телоподаващо е разкошен стабилна дъга ,машината си прави добър провар чупих и шлайфах заварки да видя , на ниски токове заварява и тънко 1 мм ламарина неръждавейка се справи много добре със заварката и почти няма пръски . Като ектрожен работи със стабилна дъга на базичните електроди не ги гаси заварката се получава добре доколкото зависи от машината .

Недостатъци , скапана ръкохватка на електрожен бренера на телчарката бива , щипката маса е в категорията абе става, основен недостатък много трудно пали електроди интересното е че няма значение базичен или рутилов пали ги трудно , явно китайците са спестили нещо вътре .

Друг неостатък все пак е китайска техника при мен щуцера за подаване на газ не беше стегнат и изпускаше та се наложи да си го затегна дано не излезе и още нещо .

Посещения в сервиз няма дано и не се налага .

Оценката ми е че като цяло не е лоша машината даже като телоподаващо е много добра единственото което наистина ме издразни е че трудно пали иначе си има функция срещу залепване на електрода и с малко повече драскане си пали .

Тема "Анкета:Кой какъв инверторен заваръчен апарат ползва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: