Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
Стига сте ми палили и на мен още фитилите. че само се облизвам като котарак. Днеска тъкмо цял до обяд рових. Та този модел се продава и у нас от http://polymeta.bg/?page=newmach&cat=4&pid=37 и цената му е почти същата само че в лева. А при вноса от китай ще платиш мито и ДДС. Всъщност има и други също добри моделчета.
Найденов - специалист
Тия имат интересни неща, но не са дали цени (или поне аз не можах да ги намеря):
http://imm-sliven.com/pro-01.html
hygro - майстор
lov написа:
... и цената му е почти същата само че в лева.
Ами видях в Китай да продават 4-осен рутер CNC3040 за 940 €. Задачите ме притискат да взема един подобен, та много ще ме зарадваш, ако намериш и него за същата цена в лева :-D

Апропо, има и 3-осен CNC3020 за 350 € и дори за 160 €. Колкото и да са "китайски" и недоизпипани (визирам последния), цената "кърти"... :?

:prost:
lov - майстор
Оххх.... Аз сигурно съм по луднал от колегата пуснал темата. Очаквам едни приходи и част от тях отдавна съм ги планирал за това. Мераците са ми от години но едва сега ще имам финасовата възможност.
С китайците както писах по горе заради митата не става когато си физическо лице. Сливенците малко съм ги отписал щото се самозабравят с цените. И по тая причина даже не съм и звънял да питам какво що но нищо не ми пречи да им звънна утре. Иначе ровя даже по цялата европа за нещо за нещо ново или втора ръка. Има начини да се достави на добра цена до тука. И ако видя нещо ще се обадя.
lov - майстор
Е вече мога да се поФаля щото го дотътрих работилницата. Ползвам снимките на продавача защото си тежи животното #-o и за да го транспортирам трябваше да го разглобя. Не съм го събрал напълно а и за един следобяд, разглбабяне товарене и стоварване и три часа път с лек автомобил и ремарке ми дойдоха в повече. А и трябва да се пообслужи малко. :-D
Някой ако има техническата документация за него ще съм му много благодарен.

П.П. наложи се да редактирам защото не са ми излязли снимките.

Прикачен файл

49433587_4_800x600.jpg
49433587_4_800x600.jpg (78.31 KиБ) Видяна 11664 пъти

Прикачен файл

49433587_3_800x600.jpg
49433587_3_800x600.jpg (67.26 KиБ) Видяна 11664 пъти

Прикачен файл

49433587_2_800x600.jpg
49433587_2_800x600.jpg (58.54 KиБ) Видяна 11664 пъти

Прикачен файл

49433587_1_800x600.jpg
49433587_1_800x600.jpg (55.21 KиБ) Видяна 11664 пъти
Последна промяна от lov на ср май 14, 2014 11:37 am, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
А честито и със здраве да си го ползваш.
Последна промяна от bulhomes2 на ср май 14, 2014 2:38 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Сега би трябвало да е ясно и да не става объркване.
tsenkov - специалист
Честито , със здраве да го ползваш. Солидна машинка но си си купил и голям проблем. Какво имам в предвид:-махането на вариатора и липсата на механичен съединител. Просто трябва да забравиш за нарязване на всякакви резби . Пиша го от собствен горчив опит с едно часовникарско стругче което го взех за довършителни операций.За престъргване пробиване и така нататък - става. Ако това те задоволява то придобивката ти е чудесна.
joro39 - специалист
lov написа:
Е вече мога да се поФаля щото го дотътрих работилницата. Ползвам снимките на продавача защото си тежи животното #-o и за да го транспортирам трябваше да го разглобя. Не съм го събрал напълно а и за един следобяд, разглбабяне товарене и стоварване и три часа път с лек автомобил и ремарке ми дойдоха в повече. А и трябва да се пообслужи малко. :-D
Някой ако има техническата документация за него ще съм му много благодарен.

П.П. наложи се да редактирам защото не са ми излязли снимките.
за момент го изтървах викам ще са обадя след празниците ,да ти е честит и със здраве да си го ползваш.
lov - майстор
tsenkov написа:
Честито , със здраве да го ползваш. Солидна машинка но си си купил и голям проблем. Какво имам в предвид:-махането на вариатора и липсата на механичен съединител. Просто трябва да забравиш за нарязване на всякакви резби . Пиша го от собствен горчив опит с едно часовникарско стругче което го взех за довършителни операций.За престъргване пробиване и така нататък - става. Ако това те задоволява то придобивката ти е чудесна.

Ако това имаш в предвид като проблем, че имам само едни обороти на шпиндела не е така.
Самия модел струг конструктивно си е без механичен съединител. А вариатора е като добавка на 3 скоростната кутия.
Иначе доста резби пък съм нарязал на подобен чешки, та не съм имал проблем с инерцията защото чехите си бяха решили проблема като двигателя се ползва и за спирачка.
То е ясно че има за доправяне даже и други дертове ама не са болка за умиране за месец два ще го стегна.
За двигателя съм пуснал тема какво е преправяно и там ми е малко болката щот ми е занаят ама не съм внимавал в час за тези двускоростни двигатели. Та ако някой знае нещо да помага.

Тема "Струг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: