Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
juvesan - специалист
Здравейте, в моя обхват се появи аргона PrestoTIG 200 AC/DC , обаче 10 мин след като започнах да го пробвам цъфнаха от СОТ и казаха, че отчитат някакви сигнали и смущения в централата. Апарата не е нов, но изглежда напълно изправен...но ...въпроса е : може ли да излъчването му да е причинено от дефект в машината, Централата на СОТ-а е кекава или просто така се случва понякога? Апарата все пак не е някакво кЕтайско менте , става дума за
Изображение

така изглежда, не ми прилича на нещо, което би имало неразрешени излъчвания... :?
Последна промяна от juvesan на пет май 16, 2014 3:15 pm, променено общо 1 път.
zmiori - специалист
Пробваи пак машината. Ако цъфнат пак Сот-аджиите накарай ги да ти кажат какъв им е проблема. Какво им сработва? нека да си оправят системата.
Самата СОТ техника твоя собственост ли е или тяхна под наем /включен в месечната такса/. Ако е тяхна, газ с аргона да си се оправят. Ако предявят претенции накарай ги да ти покажат къде в договора има клауза че нямаш право да ползваш такива машини. А думичките : "ако не можете да се справите има и други мераклии за моите пари" вършат чудеса.
Ако е твоя може да има малък проблем тогава тази корекция може да е за твоя сметка. Но ПЪРВО да се разбере дали проблема е в панела /твоя/ или в комуникационното устройство /трансмитер, GSM-модул /бил по войс канала или GPRS-канала/. Могат да го преместят на място на което няма да му пречи "аргона". Уточни ги тези работи и пиши пак.
juvesan - специалист
E, то техниката е тяхна, НО... мен повече ме интересува възможноста да има някаква невидим ( за мен) проблем в апарата: нещо направено с "пирон и тел" ( машината не е още закупена) с някакъв липсващ капак/екран или нещо , подсказващо проблем в бъдеще... иначе там е "горяло" Кемпи по цял ден ( електрожен инверторен) и Кетайско СО - никога никой не се е оплакал, но аргон досега - не :? И от там нямам наблюдения може ли - не може ли .... :roll:
zmiori - специалист
За апарата не знам, ама аз ако бях на теб щях да го напъна яко и "да му избия детските болести". Може да има някакво високо честотно излъчване по принцип /така да си е/.
Преди време /когато работих в сот/ имахме клиент които имаше някаква машинка която "цакаше" сот-а ама тя така си е работела /тоест нищо и е нямало/. Просто стечение на обстоятелствата /комплексна причина/ мина се с елементарно екраниране на кутиите.
Аз затова те и карам да разбереш какво им прави Сот-а /какво му се случва/.
juvesan - специалист
Ами обяснението , което дали на шефа е, че получили "смущаващ сигнал"... каквото и да значи това. Интересното е, че човека от СОТ-а цъфна БЕз да е включена системата ( нали бях вътре все пак, вероятно щеше не да ми говори , а да търси да ме бие :mrgreen: ) и нямаше на управляващия панел нищо нередно във вид на светлинна и звукова сигнализация - просто изключен СОТ :? А иначе след като се появи, чак след това превключих на AC за алуминий и го поиздух малко - 160А за да видя дали няма да прегрее нещо.... единственото , което стана го видях вечерта - под соларната маска е минала светлина и е очертала прекрасно малко червено триъгълниче над яката ми.... ама какво да направя, като съм 1% аргончик и 99% оксиженист :rolleyes:
agj - майстор
Написал съм цяла тема която ще ти помогне да разбереш къде ти е прблема!Има решение но за теб няма да е най доброто-ще трябва да палиш дъгата контактно!!!
pansim - майстор
juvesan - безконтактното високочестотно палене създава сериозни смущения с доста широк спектър. Не случайно има ограничение в ползуването му близо да чувствителна апаратура.
juvesan - специалист
Има решение но за теб няма да е най доброто-ще трябва да палиш дъгата контактно!!!
Мисля, че съм прочел темата - впрочем чета доста и приветствам, когато някой положи труд и сподели опит и знания, защото е синтезирано и спестява доста труд :prayer: Относно паленето с HF - а бе гяволия си е сега, как да си изкривя душата...особенно в моя случай - от оксижена имам някакви навици за огъня и подаването на материал :lol: , ама там пусто палене с драскане или повдигане никъде няма :lol: Разбира се, ако само то е причина за смущенията и всичко друго е наред....хм..да ме извиняват господата от охраната, ама всеки се спасява поединично! Ама ме загложди, че на доста места има такива машини, хем съвсем не квалитетни ( е тази вече едва ли може да се нарече модерна, ама не ми изглежда и зле) И НЕ СЪМ ЧУЛ конкретно някой да се е разпискал заради паленето и СОТ-а и взех да търся проблеми.. :o

пс. ами да, ама системата все пак беше изключена...толкова ли нямат ТЕ някаква екранировка и филтри ? Защото то и за GSM има сума ти ограничения, ама... :roll:
zmiori - специалист
Щом няма регистрирано събитие АЛ., Тампер, проблем в захранването и др., то тогава проблема им е в предавателя. Което на прост език казано, да му търсят подходящо място.
Аз съм до тук, сега послушай колегите по "нагоре".
juvesan - специалист
zmiori написа:
Щом няма регистрирано събитие АЛ., Тампер, проблем в захранването и др., то тогава проблема им е в предавателя. Което на прост език казано, да му търсят подходящо място.
Аз съм до тук, сега послушай колегите по "нагоре".
оффтопик: това ако успее да задейства тампер с излъчване, директно отивам да се изследвам в радиологията за облъчване на топ**те :lol: Иначе сериозно: по колко защитен ли канал се предават данните..страх ме е да си помисля... а после че чудим как така лъжеспециалисти по РЕБ успяват да забият и заглушат разни обекти и да си свършат недотам законната работа... :x
оффофтопик: съществува ли в БА подразделение за РЕБ в днешно време.... всъщност то нямаме армия де, що ли питам .... :проба:

Тема "Prestotig 200 ac/dc - проблем със СОТ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: