• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
:-D :-D :-D
tihomir123 - специалист
Аз си купих от АИГ един DEL MMA 160 много добра машина не изключва изобщо при натоварване в сравнение с другите такива апарати ама китайски
agj - майстор
Снощи около полунощ се появи едно мнение, на bulholms ,мисля че беше.Което на мен много ми допадна ,понеже имах намерение и аз да задам подобен въпрос .А тази сутрин мнението го няма? :? Това се е случвало и друг път и в други теми !!!!
bulhomes2 - майстор
Аз си го изтрих, защото "утрото е по-мъдро от вечерта". Особенно когато вечерта е след гости... Сутринта ми се стори доста заядливо.
agj - майстор
Не мисля че беше заядливо.Аз не би го написал по добре!
:partyman:
bulhomes2 - майстор
А да, ама не мога да го повторя сега...
agj - майстор
tihomir123 написа:
Аз си купих от АИГ един DEL MMA 160 много добра машина не изключва изобщо при натоварване в сравнение с другите такива апарати ама китайски
Един мой колега преди време имаше Kemppi.Редовно го прегряваше ,и апарата изключваше,дори ходи и на ремонт ,вероятно точно честите прегрявания са се е отразили зле на клетата машинка! По принцип ,пък и де факто всички апарати дори и май китайските имат предвидена защита за прегряване.Винаги ми е било чудно - защо си ги купувате тия машини,за да ги пробвате колко могат да издържат и да не прегреят, или да си вършите работата с тях.Та с кои други такива апарати ама китайски, си сравнявал за да направиш такова заключение ?
dragozow - майстор
agj написа:
tihomir123 написа:
Аз си купих от АИГ един DEL MMA 160 много добра машина не изключва изобщо при натоварване в сравнение с другите такива апарати ама китайски
Един мой колега преди време имаше Kemppi.Редовно го прегряваше ,и апарата изключваше,дори ходи и на ремонт ,вероятно точно честите прегрявания са се е отразили зле на клетата машинка! По принцип ,пък и де факто всички апарати дори и май китайските имат предвидена защита за прегряване.Винаги ми е било чудно - защо си ги купувате тия машини,за да ги пробвате колко могат да издържат и да не прегреят, или да си вършите работата с тях.Та с кои други такива апарати ама китайски, си сравнявал за да направиш такова заключение ?
Този случай е по-скоро неправилно подбрана машина. Аз винаги разпитвам някой кандидат купувач какво точно ще работи, колко, ще се налага ли често да ползва максималните възможности на машината и др. Има машини, които на максималния ток имат 15% и това ги прави крайно неподходящи за използване на пълната им мощност. Има и двете крайности, някой бачкатор иска най-евтиното или домашен потребител иска 200 ампера машина, като рядко ще работи с повече от 2,5 мм електрод, но комшията му казал, че трябва да е поне 200 ампера.
agj - майстор
dragozow написа:
agj написа:
tihomir123 написа:
Аз си купих от АИГ един DEL MMA 160 много добра машина не изключва изобщо при натоварване в сравнение с другите такива апарати ама китайски
Един мой колега преди време имаше Kemppi.Редовно го прегряваше ,и апарата изключваше,дори ходи и на ремонт ,вероятно точно честите прегрявания са се е отразили зле на клетата машинка! По принцип ,пък и де факто всички апарати дори и май китайските имат предвидена защита за прегряване.Винаги ми е било чудно - защо си ги купувате тия машини,за да ги пробвате колко могат да издържат и да не прегреят, или да си вършите работата с тях.Та с кои други такива апарати ама китайски, си сравнявал за да направиш такова заключение ?
Този случай е по-скоро неправилно подбрана машина. Аз винаги разпитвам някой кандидат купувач какво точно ще работи, колко, ще се налага ли често да ползва максималните възможности на машината и др.
Именно! За това и няколко мнения на колеги ме провокираха да направя и втора част на настоящата тема-избор на заваръчен апарат.
koveslav - майстор
bobi.r написа:
tihomir123 написа:
Аз си купих от АИГ един DEL MMA 160 много добра машина не изключва изобщо при натоварване в сравнение с другите такива апарати ама китайски
Аз имам DEL MMA 160 и сам доволен от машинката фирмата АИГ са мого точни и пекани не купуваите ИЗА от панчо ментрата от сандански пробутва чисти китаиски ментаци за бг производство :cool:
Е,много добре за електрожените.Аз имам и електрожен на Вики-Б и комби апарат електрожен+телоподаващо на Дел,имам и машина на Есаб.А двама мои приятели имат по един от двата модела на Пансим.Всички машини работят напълно безотказно и са със стаж и нито една "не изключва при натоварване".Имам и колеги със железарски работилници,които от години работят ежедневно с китайци от Хасково,също безпроблемно.Познавам и хора,които работят с машини от Драгозов.И кво праим ся? Струва ми се,че пак почваме да си говорим щуротии,като в един по-ранен етап на темата... Айде вече да я караме малко по-сериозно.
Сигурен съм,че и пичовете от АИГ(наистина сериозни хора,но вие някак неуместно си позволявате да ги намесвате),които и аз лично познавам,въобще не биха одобрили подобни нетактични изцепки.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Инверторни заваръчни апарати-всичко за тях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: