• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
чет май 21, 2020 10:09 pmenigma79 написа:
чет май 21, 2020 9:56 pmmaxuel82 написа:
Гледам ,че се продава приставка за телоподаване към която се свързва инверторен електрожен https://tigtag.eu/produkt/mig-200c/ Та искам да попитам дали някой е ползвал подобно нещо и дали си струва да се купи . Имам ето такова инверторче https://argo-market.com/Products/Details/1278 и като цяло вече 4та година си го ползвам и нямам никакви проблеми , но си купих едни тънки профили 1,2мм и само ги прогарям и се изнервям ,а като намаля тока на инвертора почва да се подмушка много шлака и заварката не става както трябва .Та си мисля за телоподавка ,ама няма какво да правя инверторчето ако си купя само MIG апарат .
Според мен не си заслужава инвестицията,а и резултата...
Резултата би се установил само опитно,т.е. с проба!
Има една много хубава наша поговорка: "Не казвай хоп, преди да си скочил".
enigma79 - напреднал
пон май 25, 2020 8:34 pmagj написа:
чет май 21, 2020 10:09 pmenigma79 написа:
чет май 21, 2020 9:56 pmmaxuel82 написа:
Гледам ,че се продава приставка за телоподаване към която се свързва инверторен електрожен https://tigtag.eu/produkt/mig-200c/ Та искам да попитам дали някой е ползвал подобно нещо и дали си струва да се купи . Имам ето такова инверторче https://argo-market.com/Products/Details/1278 и като цяло вече 4та година си го ползвам и нямам никакви проблеми , но си купих едни тънки профили 1,2мм и само ги прогарям и се изнервям ,а като намаля тока на инвертора почва да се подмушка много шлака и заварката не става както трябва .Та си мисля за телоподавка ,ама няма какво да правя инверторчето ако си купя само MIG апарат .
Според мен не си заслужава инвестицията,а и резултата...
Резултата би се установил само опитно,т.е. с проба!
Има една много хубава наша поговорка: "Не казвай хоп, преди да си скочил".
Предвид че имам техният MMA 200 и не съм очарован при прецизни заварки на тънки детайли си представям с телта как ще е,трагедия.Доста четох какво да променя по апарата за да го ползвам за MIG,а именно се пипа шунта 75mv за да може да придобие точната характеристика на тока за MIG и ако се добави и един potentiometer 10k за регулиране на тока,а и ключ за включване и изключване на преработването MIG,последната снимка.

Прикачен файл

Screenshot_20200327-110043_YouTube Vanced.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20200327-105953_YouTube Vanced.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20200326-221815_YouTube Vanced.jpg
cat - специалист
Аз понеже съм само ползвател , и имам въпрос . Кое е по доброто IGBT или MOSFET ?
agj - майстор
Отговора на въпроса ти е точно като на въпроса кое е по добро - бензинов или дизелов автомобил.
Djack - специалист
пет май 22, 2020 5:55 pmaig_welding написа:
чет май 21, 2020 11:02 pmmaxuel82 написа:

.... Да , може и да си прав . Няма да бързам да купувам докато не проуча . Не е много малка разликата ,приставката е 290 лв, а ново телоподаващо е около 700лв . .......

Има вариант. Пратил съм ти лично съобщение, но вероятно ти е пълна входящата кутия.

Поздрави,
Георги
Здрасти, понеже съм на същата тема, ще може ли и за мен едно такова лично съобщение?
Поздрави!
aig_welding - специалист
чет окт 14, 2021 10:06 pmDjack написа:

Здрасти, понеже съм на същата тема, ще може ли и за мен едно такова лично съобщение?
Поздрави!
Изпратих го сутринта, но още си седи в Изходяща кутия!
speka_rs - майстор
Здравейте,

Мисля да си направя подарък за празниците, решил съм да си купя телоподаващо.
Разглеждах машините на АИГ заваряване. Не съм професоналист, но така и така ще се дават парички мисля да е 160 или 200 А. Интересувам се машината да може да работи и с флюсова тел.

Бюджета стига до :
- DEL 200 “Eco Control", модел 5 кг. Ролка
- DEL 200 “Synergic Control", модел 5 кг. Ролка
- и с малко зор DEL 160 “Self Control", модел 5 кг. ролка

Коя от тези машини трябва избера и има ли смисъл да се напъвам за Self Control-a ?
agj - майстор
нед дек 12, 2021 10:48 pmspeka_rs написа:
... и има ли смисъл да се напъвам за Self Control-a ?
Според мен - не! На Селф контрол-а предимството е при заваряване на алуминий.
Всички модели Еко имат опция за работа с тръбнофлюсов тел. Селф Контрола също.
П. П. Ако аз избирах - бих си избрал Синерджик. Най вече заради това че има и TIG – Lift функция.
speka_rs - майстор
чет дек 16, 2021 9:36 amagj написа:

Според мен - не! На Селф контрол-а предимството е при заваряване на алуминий.
Всички модели Еко имат опция за работа с тръбнофлюсов тел. Селф Контрола също.
П. П. Ако аз избирах - бих си избрал Синерджик. Най вече заради това че има и TIG – Lift функция.
Благодаря,

Ами в крайна сметка си избрах Селф контрол 160 А 5 кг и някой други неща.
Купих си малко тръбна флюсова тел и сега ще си ги прибирам за Русе със усмивка на лице.

п.с. Говорих ме и за ВИГ апаратите, ама ще трябва да се съберат парички за АЦ/ДЦ (като ще е гарга да е рошава).
gogo7777 - майстор
чет дек 16, 2021 4:02 pmspeka_rs написа:
чет дек 16, 2021 9:36 amagj написа:

Според мен - не! На Селф контрол-а предимството е при заваряване на алуминий.
Всички модели Еко имат опция за работа с тръбнофлюсов тел. Селф Контрола също.
П. П. Ако аз избирах - бих си избрал Синерджик. Най вече заради това че има и TIG – Lift функция.
Благодаря,

Ами в крайна сметка си избрах Селф контрол 160 А 5 кг и някой други неща.
Купих си малко тръбна флюсова тел и сега ще си ги прибирам за Русе със усмивка на лице.

п.с. Говорих ме и за ВИГ апаратите, ама ще трябва да се съберат парички за АЦ/ДЦ (като ще е гарга да е рошава).
Ееееее ти кво искаш? Купил си играчка 160А.... :)
За ВИГ.......требе машина, а не играчка.....иначе "ако ще е гарга да е рошава" те подхвърля по-нагоре..... :)
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Инверторни заваръчни апарати-всичко за тях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: