• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mitakata - специалист
Имам достъп до такива изправители:

Изображение

(http://www.ebay.com/itm/Benning-Power-S ... 1074201571)
входно напр. :100-240Вт
изходно напр.: 53.5Вт
изх.ток :30А

Ако свържа 3 или 4 в паралел ще имам 90-120А прав ток на 53.5 волта, това предполагам ми стига за прости (домашни, любителски) заварки, а къде да сложа + и -, кое да е на детайла и кое на електрода?
pansim - майстор
Според мен ще е проблем, заради неподходяща ВАХ на източника
pansim - майстор
Нещо затихна темата, та реших да поднеса още малко инфермация за размисъл.
Ето поредния китайски пациент който върнах към живот.
Отличителни белези:
1. надписи 200А - реален ток с 3.2мм базичен електрод 125А :) Който ще да вярва!
2. Надписите /+/ и /-/ на изходните клеми са наопаки :lol: Коментара е излишен. После някой ще се чуди защо не работят базичните електроди.
3. Както добре се вижда, изходен дросел няма - спестен е.
4. Всеки може да види как е навит силовия траф - аз не бих си позволил подобно небрежно отношение към безопастноста. Пояснявам - първичната намотка и вторичната НЯМАТ никаква изолация между тях!!! Вторичната е обвита с прозрачна изолация която не е тръба и на места се докосват двата проводника, т.е остава само лаковата изолация.

Има и положителни неща - мощен вентилатор и добро обдухване на радиаторите!
Изводите за качествата на евтината китайска продукция заливаща бедния Български пазар всеки здраво мислещ човек може сам да си направи.
Благодаря за вниманието!

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
dragozow - майстор
Всеки може да внесе хубава машина, но тогава не може да я продава с голяма печалба. Ако внесе хубави машини трябва да има къде да се пробват, да издава фактури, да плаща на някой да ги сервизира и т.н. Машината от снимката в Китай струва не повече от 55 - 60 долара.
pansim - майстор
+1

Освен това, в нормална държава с работещи контролни органи този опасен за здравето инвертор нямаше да стигне до пазара!
agj - майстор
Уфф,..как не ви омръзна да дрънкате все едно и също бе!!! :x
pansim - майстор
А на теб?
Или ще оспориш навиването на трафа, не отговарящо на никакви норми за безопастност???
Или абсолютното несъответствие на характеристиките и елементарни грешки даже в надписите...

ПП и "БЕ" можеш да казваш на приятелите си на чашка, или на жена си, но не и на мен!!!
danaec - специалист
Един нестандартен въпрос, но все пак има нещо общо със апаратите.
Редуцир вентила за аргон - мери.
1 манометър налягане в бутилката.
2 манометър ?
При условие че на изхода щи има дюза от 0,6 -1,2мм, в този случаи какво ще показва манометър 2.
Трябва ми налягане от 0.4-0,8 атмосвери, да мога да го регулирам.
gogo7777 - майстор
Вторият манометър показва литри в минута l/min
Приблизително 50 l/min = 5,6 bar
agj - майстор
На моя пък пише че 32 l/min. = 6 bar. :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Инверторни заваръчни апарати-всичко за тях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: