• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikkk - специалист
Здравейте майстори, преди година-две майстор железар ми направи парапети от неръждаеми профили, сега гледам по тях има червен налеп. Приложил съм снимки. Не зная дали е така от скоро или от отдавна, но самия материал беше без такива неща, защото съм му го доставял аз. За съжаление вече нямам връзка с майстора и не мога да чуя мнението му, така че надеждата ми е тук някой да препоръча как да ги третирам за да изчезнат. Предполагам, че са вследстие от заваряването, защото са концентрирани около местата със заварки.

Пробвах с кореселин - не помага. Пробвах да шкурна - горната повърхност се поизчиства, но под нея остава по-тъмно на цвят петно. Не смея много да шкуря тъй като не разполагам в момента с фина шкурка, аз пробвах с 180 и остават леки следи от нея.

Имам чувството, че съм виждал такива червени петна и навън по други детайли от неръждавейка; има ли идеи дали и как може да се премахне, за предпочитане в домашни условия?

Прикачен файл

DSC_0296_2.JPG

Прикачен файл

DSC_0295.JPG
vladtod - специалист
Неръжд. се полира до огледало и после се запечатва с подходящ лак. Има подходящи кечета за шлайф по железариите , взимай и полирай до блясък.
nikkk - специалист
ОК, но моля за малко уточнения - кече монтирано на флекс има ли? С ниски или високи обороти да полирам? паста да ползвам ли? Благодаря
vladtod - специалист
Без паста съм полирал ,слагаш на флекс и действаш оборотите не са от значение , полираш докато ти хареса.
vpavlov - помощник
Вземи стоманена вълна 0000, полира без усилие на ръка.
gogo7777 - майстор
И след тая вълна ако е "черна" ще започне да ръждясва. Трябва киселина, измиване и после полиране със скочбрайт.
vpavlov - помощник
съб дек 11, 2021 6:29 amgogo7777 написа:
И след тая вълна ако е "черна" ще започне да ръждясва. Трябва киселина, измиване и после полиране със скочбрайт.
Я па ти :-D stainless steel
gogo7777 - майстор
Не се търка неръждавейка с черни вълни, четки и тем подобни. Може ако и те са неръждавейка.
vpavlov - помощник
вт дек 14, 2021 9:43 pmgogo7777 написа:
Не се търка неръждавейка с черни вълни, четки и тем подобни. Може ако и те са неръждавейка.
Затова пиша stainless steel вълна, която е неръждавейка.
  • 1
  • 2

Тема "Червен налеп върху неръждавейка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: