• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fox_vt - майстор
Я кажете като на любител електроди вежен,рожен и фокс стояли повече от половин година на тезгяха в гаража, вежена ни уй не става от тях,а рожена направо пеят. Фокса май са базични. Електрожена е кра кра , ампераж 100. Аз вежена по принцип не ги харесвам с тая смотаната шлака, много по добре ми е със норда но тия рожен направо със кеф да работи човек.
aig_welding - специалист
fox_vt написа:
Я кажете като на любител електроди вежен,рожен и фокс стояли повече от половин година на тезгяха в гаража, вежена ни уй не става от тях,а рожена направо пеят. Фокса май са базични. Електрожена е кра кра , ампераж 100. Аз вежена по принцип не ги харесвам с тая смотаната шлака, много по добре ми е със норда но тия рожен направо със кеф да работи човек.

Какъв ти е въпроса, колега?
ben84 - специалист
Тури ги за двайсетина минути на 200 градуса, малко да дръпнат :partyman:
gogo7777 - майстор
Електрожена е кра кра , ампераж 100. Аз вежена по принцип не ги харесвам с тая смотаната шлака, много по добре ми е със норда но тия рожен направо със кеф да работи човек.
Какъв ти е електрожена по-точно и с какъв диаметър са електродите? Рожена всъщност е дебелообмазан Вежен.
fox_vt - майстор
То аз така съм го написал че май нищо не се разбира :-D . Имах предвид че и двата модела да стояли доста време но сякаш вежена е поел повече влага защото изобщо не работи добре. Електродите са 2,5мм електрожена е Кра кра зелена, траф общо взето.
gogo7777 - майстор
Вежена е поел и отдал повече влага през годините и вероятно обмазката се руши /разпада, изгаря/ неравномерно по време на заваряване. Изхвърли ги.
Здравейте, аз пък намерих на дядо ми електродите от преди 30години минимум Вежен 4-ки само , заварявал съм два пъти с някакви лидълски електроди( много лесно се реботеше с тях ) взех едни да пробвам базични на Elephant хич не се работилесно с тях, обаче с тоя Вежен се чувствам като професионалист прави супер красив шев и най - хубавото е че шлака сам се отделя не ти трябва да го чукаш.
Въпросът ми е има ли вече такива електроди?
нед авг 11, 2019 9:59 pmKempty написа:
Здравейте, аз пък намерих на дядо ми електродите от преди 30години минимум Вежен 4-ки само , заварявал съм два пъти с някакви лидълски електроди( много лесно се реботеше с тях ) взех едни да пробвам базични на Elephant хич не се работилесно с тях, обаче с тоя Вежен се чувствам като професионалист прави супер красив шев и най - хубавото е че шлака сам се отделя не ти трябва да го чукаш.
Въпросът ми е има ли вече такива електроди?
Та да поясня пак , през живота си съм заварявал 2-3 пъти.
нед авг 11, 2019 10:00 pmKempty написа:
нед авг 11, 2019 9:59 pmKempty написа:
Здравейте, аз пък намерих на дядо ми електродите от преди 30години минимум Вежен 4-ки само , заварявал съм два пъти с някакви лидълски електроди( много лесно се реботеше с тях ) взех едни да пробвам базични на Elephant хич не се работилесно с тях, обаче с тоя Вежен се чувствам като професионалист прави супер красив шев и най - хубавото е че шлака сам се отделя не ти трябва да го чукаш.
Въпросът ми е има ли вече такива електроди?
.


Та да поясня пак , през живота си съм заварявал 2-3 пъти.
И да поясня и въпроса си пак, продават ли се вече такива електроди които да си отделят сами шлаката или който работил с такива преди 30г работил?
plamen6703 - майстор
нед авг 11, 2019 10:04 pmKempty написа:
И да поясня и въпроса си пак, продават ли се вече такива електроди които да си отделят сами шлаката или който работил с такива преди 30г работил?
Няма нужда от повече обяснения!
Никога не са се продавали такива електроди, които отделят сами шлаката :) Това е свързано с трупане на много опит в заваряването и се иска майсторлък!
Пробвай с такива да заваряваш http://redkotg.com/emona-d3,2-detail.html и ако искаш сподели резултата.
Успех! :partyman:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: