• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
plamen6703 - майстор
Има и учебници, но писателите са повече от читателите и четенето не е на мода :)
Прикачен файл:
20190813_161757.jpg

Прикачен файл

20190813_161911.jpg
gogo7777 - майстор
За съжаление в учебниците няма да намерите нужната информация. Това е занаят......най-лесно възприемат хора с техническо образование и хъс. Един доказал се заварчик знае повече за металите и структурирането им в процеса на заваряване, отколкото един професор-преподавател във ВУЗ. Казвам го от моята камбанария без да обиждам никого. Нашите бумаги просто не са курдисани с новите технологии.

За ъгъла на водене.....:
Преди 100 години Бай Гето си направи "ташак" с мене като ми даде жокер: "-Мушмурок, -ми каза- вземи една химикалка и направи няколко черти на лист хартия, като я държиш под различни ъгли....и гледай кво си драснал.....гледай нюансите ми казва.-Това ти е провара, а това навара....!!!??"
Проумях го 10 години по-късно в Австрия пред една спектрална учебна 3D машина-тренажор .....баси, човека сам е открил топлата вода преди всички....как?....ами с мерак :wink:
npace - специалист
С учебник и целенасочено практикуване на прочетеното най-бързо се постигат базови умения в нов занаят.
Но трябва така в комплект да се извършват - ако пропуснем четенето става бавно, ако пропуснем практиката не става изобщо. :-D
Учебника в линка на Лъчезар е същия като на картинката на Пламен.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: