• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
gogo7777 написа:
Ейййй срам нямаш :idea:
Преснимайте клипа с Уони.....щото сега е с Норд 6013 :lol:
Аааа не! Гого,тая няма да стане! Ние с Аги сме рекламни агенти на различни фирми,бре.Неговата запазена марка е Китаец с Норд,а моята комбинация която рекламирам е "четвърттактник" на Вики-Б с електроди Уони.Ся не ни карайте да ставаме конкуренти помежду си,я! :D :D :D
gogo7777 - майстор
Нема ядове бре, важното е електродите да не лепят :lol: Шлаката я заеби.....на твоя авер на клипа е наплавяване метал върху метал, нема заварка, нема провар, нема нищо....само трик върху една планка. Хората се заблуждават така. Машината не праща ли йоните /електроните или каквото е там..../ на еднакво растояние /според силата на тока/, заеби я.
Между другото твоите са добри заварки, браво. :) визуално де.... :wink:
fore - майстор
Абе, в едно може да се поспори с Ковеслав- а именно дали е профи заварчик. За да се отдели шлаката сама и да добие шоколаденият цвят се искат доста добри да не казвам професионални умения.
Както той сам ми спомена, точният ток, сух електрод и правилно водене на заваръчната дъга. Аз бих добавил и правилният ъгъл спрямо детайла.

Моите заварки са с черна -прегоряла шлака. :roll:
koveslav - майстор
А,не! Нека да не се премятаме.Имам задължителен курс,изпит и разряд от механотехникум от преди 30+ години и това е всичко..Знам си недостатъците в заваряването,на профи не се правя и не смятам да се правя.Просто съм заварявал много и усещам разликата в машините и електродите.Кето работи,работи и което не става не става,дразня се когато се твърди обратното.Събирам разни машини и конструкции и се налага и да имам под ръка и аргон и телоподаващо и електрожен и т.н.,защото нямам идея какво и кога ще се наложи.Сниманите заварки са от пореден проект "направи си сам",събирам го от скрап и от остатъци от разнообразни налични профили и материали.Някой ден ще публикувам снимки с хронология на изработката и заварките на различните етапи,доколкото съм се сетил да ги снимам....
Ето и още някоя снимка от творческия безпорядък на моето хоби и част от нещата които правя с новите електроди.Е,хобито ми носи и дивиденти,работя по поръчка,но това е друг въпрос :D :partyman:

Прикачен файл

Photo1004.jpg

Прикачен файл

IMG_20160326_155617.jpg

Прикачен файл

IMG_20160326_155505.jpg

Прикачен файл

IMG_20160401_185724.jpg
fore - майстор
Абе не си профи, ама работиш по поръчка и ежедневно. :) Ок ! Още малко ти трябва да го ева ! :lol:

Аз знам едно, щом нещата започнат сами да се получават - шлаката се отделя сама и тнт, значи нещата са професионални вече.

Това на какво ще стане точно ?
koveslav - майстор
Разговорите по машините са за друга тема,тук говорим за електроди,качеството им,приложението им и т.н.
maxx271 - специалист
Искам да попитам мисля да си купя електроди Вежен но ми трябва обикновени да заварям желязо може ли да ми кажете тези дали са такива
Прикачен файл:
6b92c857250128cdb2b89a27488300b0.jpg
6b92c857250128cdb2b89a27488300b0.jpg (86.35 KиБ) Видяна 2189 пъти
Чираче - майстор
Зависи какво искаш да заваряваш. За неотговорни заварки стават. Аз лично си купувам Ф2,5
Avas_co - майстор
maxx271 написа:
Искам да попитам мисля да си купя електроди Вежен но ми трябва обикновени да заварям желязо може ли да ми кажете тези дали са такива
Прикачен файл:
6b92c857250128cdb2b89a27488300b0.jpg
Защо не си купиш от магазина, тая кутия е сигурно на моите години, пък кой знае как и къде е съхранявана.
А, и Вежен са си все "обикновени" .
maxx271 - специалист
Чираче написа:
Зависи какво искаш да заваряваш. За неотговорни заварки стават. Аз лично си купувам Ф2,5

Желязо не стоманено
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: