• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
aig_welding - специалист
koveslav написа:
Avas_co написа:
........... изгорих няколко 2 мм........
Моля ти се кажи че не са били 2мм,а 2.5. Защото ако наистина са 2мм ще стрелям!!!!(ти си втория човек тук,който твърди че е заварявал с 2мм от тези рутил-целулозни електроди,а вносителите ми казаха,че нямат 2мм.Съответно аз си заредих други...)
Привет,
Не са били 2.0мм, не сме внасяли досега от този диаметър. Пропуска поправям с новата доставка, която ще влезе на склад до края на тази седмица. Разфасовката е по 1 кг. в кутия.
Относно работата на рутил-целулозните електроди е факт по-интензивното горене и "пръскане" в сравнение с обикновените рутилови. Причината за това е целулозната добавка в обмазката. Ползата от целулозната добавка е по-добрата и по-устойчива на страничен вятър защитна газова среда.
Поздрави,
Георги
koveslav - майстор
aig_welding написа:
koveslav написа:
Avas_co написа:
........... изгорих няколко 2 мм........
Моля ти се кажи че не са били 2мм,а 2.5. Защото ако наистина са 2мм ще стрелям!!!!(ти си втория човек тук,който твърди че е заварявал с 2мм от тези рутил-целулозни електроди,а вносителите ми казаха,че нямат 2мм.Съответно аз си заредих други...)
Привет,
Не са били 2.0мм, не сме внасяли досега от този диаметър. Пропуска поправям с новата доставка, която ще влезе на склад до края на тази седмица. Разфасовката е по 1 кг. в кутия.
Относно работата на рутил-целулозните електроди е факт по-интензивното горене и "пръскане" в сравнение с обикновените рутилови. Причината за това е целулозната добавка в обмазката. Ползата от целулозната добавка е по-добрата и по-устойчива на страничен вятър защитна газова среда.
Поздрави,
Георги
И веднага получавате първата заявка!
Другата полза от целулозната обмазка според мен е много по-малката склонност към образуване на шупли и при по-ниски токове,сравнено с Вежен.Освен това тези електроди работят много стабилно и с обикновен електрожен на променлив ток,така че могат да са от полза на всеки потребител.
fore - майстор
Цената им беше 4 лева за 1 кг разфасовка. ?

А имате ли 1,5 мм някакви електроди от рутилките и на какви цени за кило ?
aig_welding - специалист
fore написа:
Цената им беше 4 лева за 1 кг разфасовка. ?

А имате ли 1,5 мм някакви електроди от рутилките и на какви цени за кило ?
Цената на 2.0мм е 4.20 лв./кг с ДДС. Малко са над 4-те лева.
Нямаме 1.5мм електроди.
Мога да ти предложа, но няма да ти хареса:
- ЕСАБ OK 43.32, 1.6 x 300, Е 42 RR 12 - 19.70 лв./кг
- ЕСАБ OK 46.00, 1.6 x 300, E 38 0 RC 11 - 19.50 лв./кг
... и за да е пълна картинката трябва да си поръчаш поне 10кг. ;-)
Avas_co - майстор
Явно съм се заблудил, че са 2 мм. , за което се извинявам, ако съм подвел някого.
Сигурно са с по-тънка обмазка и от там е дошла грешката ми.
В такъв случай тия под 70 А са си много добре за стабилна работа.
dragozow - майстор
При мен има рутилки на Deca 1.6 мм в малки опаковки. Не са много евтини, но много хора които са взели казват че им харесват. Имам и 2 мм. Тънките електроди са кът, за разни пипкави работи който разбира и има възможност не работи по MMA метода.
koveslav - майстор
В търговската мрежа масово разпространения електрод 1,5мм е Универс на Есаб.Цената не е приятна,но в килограм са много бройки.Продава се и на килограм.
Работата с 1,5 е пипкава,но спасението е само телоподаващо,така че си заслужава да се потруди човек,за да не се влагат излишни средства.
Последна промяна от koveslav на пон мар 21, 2016 10:01 pm, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
Avas_co написа:
Явно съм се заблудил, че са 2 мм. , за което се извинявам, ако съм подвел някого.
Сигурно са с по-тънка обмазка и от там е дошла грешката ми.
В такъв случай тия под 70 А са си много добре за стабилна работа.
Ти май перкаш все дебели материали,но като дойде поръчката ще ти дам да пробваш готин 2мм електрод.Аз отдавна ви бая за ОК46.00,който на практика е същия като този,да не говорим че тук и цената е доста по-добра.
Avas_co - майстор
Чак пък само дебели.
Основно са 4-5 мм железа, някой път по-дебели и за тях си ми е екстра с 2,5 мм. електрод.
Но за по-фини работи, явно тя електроди са по-подходящи.
koveslav - майстор
Слуховете за новото производство в Ихтиман се оказаха верни.Не знаех че имат вече и базични електроди.В същия магазин-Редко-ТГ(това не е софийското Редко) поддържат 1.5мм ОК46.00 ,а също от там съм взимал и Универс 1.5мм.
http://redkotg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D ... D1%8F.html
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: