• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
Идуно, аз си знам, че не разбирам от заваряване, че не ми е това работата , но от нямане накъде ми се налага.
А, питането ми е свързано с това, че въпросния модел на Бьолер се намира на по-добра цена от Норд, пък нали Бьолер.
joe007 - специалист
idunno написа:
AWS е съкращението на American welding society което си има своя, различна от европейската система за класифициране на електродите по отношение на химическите елементи в тях и не само.
Разликата между EV50 и EV 55 е точно в процентното съдържание на на основнитв три елемента ( C, Si., Mn) .
Просто базични електроди, но класифицирани от две различни класификационни системи.
Едва ли на някой от вас ще му се наложи да доказва химическия състав на обмазката на електрода в работата си, така че е малко безмислено да се пише кой знае какво за обикновен базичен електрод.
А тези, които мислят, че Бьолер са на нивото на Норд просто не разбират от заваряване. Или поне не професионално.
И то затова се ходи на курсове и чете по разни книги, като ти кажат числата да знаеш в коя кутия да ги търсиш :) и колко време стоят във фурната.
Ако все пак аз съм от тези които не разбират от заваряване то те не бъркат EV50 и EV55, знаят че са различни електроди. Знаят също че стана въпрос и за EVB 50 които са словенски и са аналог на EV50. Да AWS означава това което споменахте, но както споменах "AWS 7018-1" е марка електроди и това че съвпада с американския стандарт няма нищо общо. Все едно от бисквитки "Катеричка" да искаш да скачат от клон на клон. :) А това че се сравняват с НОРД.... ами има защо. Въпреки че сегашния НОРД има малко общо с предишния. Както и EV 50 с "AWS7018-1".
Последна промяна от joe007 на чет яну 28, 2016 7:08 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
...както споменах "AWS 7018-1" е марка електроди и това че съвпада с американския стандарт няма нищо общо.
[-X
Не може да няма общо....
Попитал съм където трябва и се надявам скоро да ми върнат отговора. Показах /изпратих/ и каталога, който сподели. Ще разберем що за недоразумение е FOX "AWS 7018-1" :)
joe007 - специалист
gogo7777 написа:
...както споменах "AWS 7018-1" е марка електроди и това че съвпада с американския стандарт няма нищо общо.
[-X
Не може да няма общо....
Попитал съм където трябва и се надявам скоро да ми върнат отговора. Показах /изпратих/ и каталога, който сподели. Ще разберем що за недоразумение е FOX "AWS 7018-1" :)
Е така е! Не го разбирайте буквално. Естествено че имат, нали са в един стандарт. :) И са кръстени като стандарта. Нещо като марка кола "ДИЗЕЛ" която е с дизелов двигател.
idunno - специалист
Аз работя с Бьолер, и просто не разбирам какво трябва да се обсъжда, в Щатите електродите си имат класификатор по AWS, като някой работи там с Бьолер гледа AWS - не го интересува друго. В Европа е различно.Така и номерът 7018 на американеца му казва,че това е базичен електрод, в Европа си има друга класификация. Това е.
Колкото до това къде се правят едни или други електроди е също просто- където е икономически изгодно .Като Линкълн ги правят в Полша да не би да са лоши?!
Има си технология по която се избират електродите с които се заварява и се гледат ей онези трите елемента, е, и други неща :)
А с какво ще помогне горната дискусия на човек, който не е пипал базичен електрод, отговорът е прост - с нищо.
gogo7777 - майстор
Щатите електродите си имат класификатор по AWS, като някой работи там с Бьолер гледа AWS - не го интересува друго.
Не е така...Тук казуса е, защо има ИМЕ на електрод AWS 7018-1 на Бьолер, като с тази класификация имат още поне три такива. Вежена е 6013, както Емоната ама са различни....единият е рутил-базичен :wink: Не може да има електрод AWS 7018-1 на Бьолер
Avas_co - майстор
Обсъжда се конкретен модел електроди, предлагани на българския пазар на доста добра цена.
Аз, себе се разбрах, каквото ми е нужно.
За което благодаря на Ковеслав и на Джо.
От там нататък, аз пък не разбирам, какво е това е цялото мерене на пишки.
joe007 - специалист
idunno написа:
Аз работя с Бьолер, и просто не разбирам какво трябва да се обсъжда, в Щатите електродите си имат класификатор по AWS, като някой работи там с Бьолер гледа AWS - не го интересува друго. В Европа е различно.Така и номерът 7018 на американеца му казва,че това е базичен електрод, в Европа си има друга класификация. Това е.
Колкото до това къде се правят едни или други електроди е също просто- където е икономически изгодно .Като Линкълн ги правят в Полша да не би да са лоши?!
Има си технология по която се избират електродите с които се заварява и се гледат ей онези трите елемента, е, и други неща :)
А с какво ще помогне горната дискусия на човек, който не е пипал базичен електрод, отговорът е прост - с нищо.
Аз също работя с Бьолер, и с много други. За съжаление електрода не е само стандарт, не е и само тел (в случая стомана). Има електроди по света които имат пренебрежимо близък състав на металната пръчка (да не кажа и еднакъв) с други и това е защото примерно стоманодобивните предприятия са много малко в сравнениие с производителите на електроди. Но това не означава че всички те са еднакво добри. Просто защото обмазката на електрода има решаващо значение как ще се държи един електрод и какви ще са крайните характеристики на заварения метал. Дали ще пали лесно, ще гори без "козирка" , няма да му пада лесно обмазката, дали ще оставя пори и още куп други важни такива. И точно затова най-голямата тайна е в рецептата на обмазката.

П.С. Един въпрос: Ти ако си на мястото на Бьолер и решиш да пуснеш електрод в класа на един от най-добрите и основни електроди които самия ти произвеждаш от както съществуваш, но по-евтин дали ще го направиш също толкова добър?? И ако го направиш кой ще купи по-скъпия?? Да AWS 7018-1 на Бьолер е хубав но EV50 е по.... а има и други.. :)
gogo7777 - майстор
От там нататък, аз пък не разбирам, какво е това е цялото мерене на пишки.
Какво значи "от там нататък".....тая тема касае само Тебе или...?

Разбрал.... :lol:
idunno - специалист
EV 50 и EV 55 са два базични електрода с РАЗЛИЧЕН химичен състав,колко по - просто да се каже, затова единия е по-евтин от другия.нАми новата модификация ETI която е още по- евтина!
Съвсем нормално - ниски изисквания= ниска цена.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: