• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koko112 - напреднал
Да има 6013 даже в размер 2мм,пробвах и тях.Направи ми впечатление че искат малко по-висок ампер от BÖHLER FOX ETI.Правя сравнение между тях защото само такива рутилови имах под ръка. :partyman:
agj - майстор
Трябва ли да съм клиент закупил електрожен от фирмата, за да изпратят и на мен такива електроди ?! :?
koko112 - напреднал
Аз не съм клиент на фирмата,даже не познавам лично колегата AIG,даже не ползвам негов инвертор.
koveslav - майстор
Базичните и рутиловите,за които говорите са точни аналози на OK48.00 и OK46.00 на ESAB. Наистина базичните имат много по-лек и първоначален и повторен старт от ОK48.00 и Норд. Рутиловите(всъщност са рутилово-целулозни) пък са по дебело обмазани от ОК46.00 но работят много стабилно и също като тях се препоръчват за всички пространствени положения включително и за вертикален шев отгоре надолу.Цените,които съм чувал също не са за подминаване.За сега няма внос на 2мм рутилов,а базичен 2мм не се произвежда.
fore - майстор
Аз търся и 2 мм, че и 1,5 мм, то при мене смисъла на инвертора се губи ако ще заварявам с 2,6 или 3,2 само. Да не казвам че повечето детайли които ми се е налагало да заварявам все са по фини.

Каква е цената на 5 кг - 6013 кутия от 2,6 мм примерно. А за 2 мм има ли данни ?
agj - майстор
fore написа:
Аз търся и 2 мм, че и 1,5 мм, то при мене смисъла на инвертора се губи ако ще заварявам с 2,6 или 3,2 само. Да не казвам че повечето детайли които ми се е налагало да заварявам все са по фини.
Значи в твоя случай електрожен не ти е бил нужен!За по фини детайли си има други методи .
agj - майстор
Отново не успя да схванеш смисъла на това което съм написал ! Ама нищо ,карай си електроженчето щом те устройва !
Avas_co - майстор
Форка, май човека искаше да ти каже , че на теб ти е нужна телоподавка, ма ти си знаеш.
Kirilpm - специалист
Ами при мен безпроблемно се работи 1,2мм ламарина с 2.5 електрод,точно там си е най-голямата хубавина на инвертора за мен - безстепенното регулиране,със стария трансформатор бяха сякакви фокуси,пружини,дебели електроди на слаб ток,кантал и така нататък,но врътката по друго се работи.Та ако няма да прави по 20 метра шевове на ден инвертора ще му върши прекрасна работа.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: