• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gosho86 - напреднал
Здравейте, търся мнение за електроди. след като Ихтиманските вече не се правят там, познат ми препоръча някакви нови електроди, намерих им снимка, пише, че се правят във Франция.
Някой има ли мнение, дали е работил с тях? Казват, че се разпалвали по-лесно?
Благодаря!

Прикачен файл

product_1803.jpg
product_1803.jpg (44.48 KиБ) Видяна 13541 пъти
pansim - майстор
Не съм работил с точно такива, но за разпалването - това са рутилови електроди. които по принцип си палят лесно.
Това си е електрод тип "ВЕЖЕН"
Според мен ако са на добра цена, няма причина да не си купиш от тях.
koveslav - майстор
Това си е рутилов обикновен електрод Е6013,вече го няма на Вежен.Сега Вежен са с марка Esab, и 2,5мм като тези се продават нвсякъде между 7 и 9лв на кг,зависи от опаковката."Палят" си повече от лесно.Тези на снимката сигурно са качествени,но цената каква е?
gosho86 - напреднал
Като смятам излизат 5.70лв за кг,
намерих ги тук:
http://jelezaria.com/product/902/elektr ... rebno.html
но не съм се обаждал за наличност
pansim - майстор
Ще пиша тук, дано не се сърди колегата започнал темата.
Вчера се наложи да позаварявам малко - използувах рутилови електроди ВЕЖЕН 2.5мм и Райдер 2.5мм
ВЪпреки гръмкото заявяване от страна на вносителите /Райдер са си чисто китайски електроди/ че са с качества по-добри от ВЕЖЕН, аз останах силно разочарован.
Електродите ВЕЖЕН горят равномерно със леко съскане и почти без пръски. Райдера при същите условия гори с пукане, доста повече пръски и видимо по неустойчива дъга.
Повтарям че се работи с един и същи инвертор, на една и съща сила на тока и полярност.
Та...жалко че ЕСАБ закриха завода в Ихтиман.
Затвърди се мнението ми, че Райдър внасят предимно евтинийка...с не дотам добри качества.
koveslav - майстор
+1! Въобще не се лъжете с Райдер за 3-4лв килото.Не става,особено ако искате да сте сигурни,че няма да се срути някоя заварена конструкция върху вас :D Точно заради добрите качества на Вежен и Есаб,много се чудя на всички цени на електроди под 7лв.Хвалят ми електроди Хюндай,но и те не са чак толкова евтини,а намирам вече базични Бьолер на по 5-6лв килото...На къде е тръгнал света не знам!Електрода е отговорно изделие,как се получават тези цени? Сега пък Саф-фро на 5 лв......А дано,ама надали!
gogo7777 - майстор
Саф-фро отдавна си бръмчат из големият континент и островите..... :wink: Та нищо чудно няма.
koveslav - майстор
Абе марката си е марка,където и да е произведена.Това,което ме тревожи е,че едновременно чувам за здраво падане на цени на няколко гръмки марки електроди.И не ме притеснява тенденцията да поевтинеят,а да не е поредната далавера,организирана от нашенци.Нали всички вече сме наясно,че на големия континент можеш да си поръчаш да пишат какво ли не и стоката да изглежда как ли не.Скоро пробвах евтини базични Бьолер и ми харесаха,но това че гори стабилно и пали леко не е всичко...Дали е легално производство и дали си покрива показателите,дали не съдържа и вредни вещества и гадости.....Наскоро един клиент искаше да му свършим нещо с негови електроди,взел си от пазара китайски.След трети-четири електрода хвърлих и маска и ръкохватка и се дръпнах от масата.Въпреки че работех на откритата площадка,сигурно минути още се стелеше гаден пушек с отвратителна миризма.Какво ли съдржат тези гадости......
gosho86 - напреднал
Взех си от тези електроди по една кутия и вече ги пробвах, много съм доволен, разпалват се много лесно, не отделят много пушек, а и дадох по няколко на колеги, и те са много доволни.
Сега ще правя по голяма поръчка и ми обещаха отстъпка.
Благодаря за мненията тук!
fore - майстор
Ковеслав, точно с Хюндай- Корея бачкам ! Супер са ! И ги вземам тънко. В пъти по евтино от Есаб и Вежен.
Утре отивам да взема 10 кила да има ! :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Електроди мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: