• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Passa - специалист
Недей се притеснява за нищо. И аудиторията няма да е притеснена. А тя е от няколко члена, които са наясно с всичко.

Ти имаш право на мнение, но то е субективно. Аз също има право на мнение и мисля че съм прав. Когато от нечие мнение зависи нещо съществено и може да подведе някого, то значи че то не е изразено във форум в който никой не може да бъде подведен под каквато и да е било отговорност за нищо. :)
Тук просто си пишем. А някой се впрягат, вживяват и изживяват и по закон са винаги едни и същи.
От моят опит знам че тези с големите претенции за спецове не са толкова добри.

Няма как по меко да ти го кажа agj ......... :wink:

Едит:

По професия съм програмист, а по неволя и любител заварчик. Та понеже в програмирането се иска доста четене и мислене тези работи взети от нета и показани в темата ти съм ги чел. Но както и в програмирането, така и тук само с четене не става. Иска си и ръка и акъл. Съседа ми пък е профи заварчик и работи постоянно та за това няма време да пише по форумите. :wink:
Та той ми казва - я напълни една стая с добри заварчици, да видиме дали ще успееш за разлика от програмистите. Но истината е че и добрите програмисти са малко.
С това искам да ти кажа agj че не е нужно винаги да воюваш с всеки които навлиза във въображаемото ти царство. А и то отдавна е превзето.
Приеми реалното, че просто си пишеме с останалите по темата и няма битка и всичко ще е по леко.

А ти ще влезнеш ли във въпросната стая agj за която говори моят съсед ? :wink: Вратата е отворена.
Последна промяна от Passa на ср окт 02, 2019 6:24 pm, променено общо 2 пъти.
npace - специалист
вт окт 01, 2019 7:41 pmPassa написа:
алуминий
Ако ти се наложи да заваряваш нещо направено от алуминий процедурата е следната: изхвърляш нещото на боклука и отиваш и си купуваш ново от истински метал. :lol:
Passa - специалист
ср окт 02, 2019 12:07 pmnpace написа:
вт окт 01, 2019 7:41 pmPassa написа:
алуминий
Ако ти се наложи да заваряваш нещо направено от алуминий процедурата е следната: изхвърляш нещото на боклука и отиваш и си купуваш ново от истински метал. :lol:
Абе гледам хората предпочитат Алуминки джанти пред тенекията...... :wink:
swissmad1 - специалист
вт окт 01, 2019 7:41 pmPassa написа:

По точно да пробваш да направиш хубав заваръчен шев с алуминий с обикновен DC инвертор
Пробвал съм и заваряване на алуминий с DC метода и затова в предишния ми пост съм писал :
АС метода се ползва основно за алуминий
и неговите сплави,
като може за направиш хубав шев и без пулс.Пулса пък спомага за други работи.
А пък доколкото видях , никъде в описанието на електрожен RAIDER не пише ,че може да заварява алуминий с TIG оборудване ,та не мога да разбера що се палиш толкова.
Относно джантите-според мен това не трябва да се заварява ( не ,че не може).Трябва да се сменят с нови.Един живот не струва 250 лева.Не дай си боже пък убиеш някой невинен.
И накрая малко клипoве за РАЗМИСЪЛ- не за спорене.......

https://www.youtube.com/watch?v=EA2UL5XGdvg
https://www.youtube.com/watch?v=CHkx8cca-SQ
https://www.youtube.com/watch?v=FNiKJZkdDTA
Passa - специалист
Не съм се палил. Друг форумник се пали. Просто ми направи впечатлени че са написали три метода за апарат (два еднозначни), който реално поддържа един. Отделно форсирането на дъгата. Никой не казва че е писано за заваряване на алуминий, но ВИГ предполага и това.

Относно клиповете, на първият заваряват с DC инвертор по метода ВИГ, но прави впечатление че е с доста настройки.

Втория пак е по ВИГ и по размер на апарата предполага че е DC. Обаче и той се е счупил от врътки и копчета.

На третия клип заваряваха директно с РЕДЗ алумин. Без аргон и казаха че е грозно :) .... Но ставаше. Заваряваха и на ВИГ с аргон. Апарата не го видях.

Това показва че може да се пробва дори с обикновен DC апарат и алуминиеви електроди да се заварява неотговорни детайли дори без аргон. При късмет може и да стане. :?

Аз лично бих могъл да експериментирам на моята DC телчарка и с МИГ и с ВИГ. Но за целта трябва да сменя шланга с тефлонов канал за алуминиевата тел и да сипа Аргон вместо Каргон. А за ВИГ трябва да купя шланга и волфрамов електрод. За сега не ми се е налагало.

Но ми се струва че ако ще правя това ще е с ВИГ метода. Там като чели нещата биха се получили по лесно и няма да купувам алуминиева ролка, а само добавъчни ал. електроди. Машината ми е с три врътки за рег. на ток, напрежение (подаване на тел) и индукция (трупане на материал). И превключвател за МИГ/ВИГ/ММА.

Като ми направи впечатление че апаратите на клиповете имат много настройки, което вероятно помага за заваряването на алуминия. Моята телчарка няма толкова настройки. Така че резултата вероятно ще е по лош. В магазина казаха че може да заварява и алуминий, но лошо. Аз смятам че ще е меко казано лошо. За това съм и скептичен. Но винаги може да се пробва при необходимост.

Едит:

Ако кажеш, че искаш да си купиш обикновено DC за да заваряваш алумин тук реакцията на разбирачите ще е че няма как да стане и че не си наясно.
Ако кажа че с обикновено DC не може да се заварява алумин пак тези - разбирачите казват че говоря глупости........ :)

И със шапка и без си виновен. :)
redbox - специалист
Passa=Fore
Нема отърване, ей...
agj - майстор
ср окт 02, 2019 10:59 pmredbox написа:
Passa=Fore
Нема отърване, ей...
Наистина ли е тоя? :? Мен успя да ме заблуди с обяснението че е програмист. А пък и никога не бих си помислил че Форката ще оплюва любима марка като Райдър!
Passa - специалист
На мене ми е по интересно това на третият клип дали наистина е възможно или аз не гледам правилно ? Да се заварява без газ с алуминиев електрод на РЕДЗ.

А лова ви на вещици и войните ви тук не са мой проблем. За вас съм който искате.

redbox имаш доста малко постове пък си доста наясно с този форум и кой - кой бил. Явно си с няколко юзера тук.
Аз си мислех че в тези теми се пише за заваряване и техника, а то се водели войни и някакви конспирации.
dragozow - майстор
Да се заварява без газ с алуминиев електрод на РЕДЗ.
Има такива електроди, резултата от тях е спорен. Има по-добри методи на заваряване за алуминий.
agj - майстор
Ръчното електродъгово заваряване с обмазани електроди се обозначава като “РЕДЗ”.
А на третия клип алуминия на DC се за варява и с газ и с алуминиев електрод.
Ето ви и моя вариант на този клип но вече с човека от който този американец е вземал идеята. Синята машина която се появява за момент в клипа е вече на 12год., има доста настроики които обаче с нищо съществено не влият за заваряването на алуминий по този начин. Ето и оригиналния клип които съм заснел преди около 10год.:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Мнение за инверторен електрожен Raider rd-iw 16 (140A)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: