• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gosho86 - напреднал
Kumay написа:
gosho86 написа:
http://jelezaria.com/product/940/invert ... -iw16.html
Много е удобен, има си презрамка за слагане на рамото, заварява се с него много лесно, имам го от лятото, ползвам го за хоби, доволен съм. До тогава имах стар електрожен. От познати чух, че има и италиански инверотри за по тристатина лева. Ако те интересува нещо повече може да ме питаш на лично.
:lol: Ми той направо без пари! Направи снимки на твоя - да види щипката на масата държи ли, или е изгоряла? :wink:
Няма никакъв проблем с щипката на масата, незнам от къде сте останали с впечетлението, че изгаря. Колкото до линковете пожелавам и Вие да имате много доволни клиенти

Прикачен файл

20150120_185615.jpg
agj - майстор
gosho86 написа:
Много е удобен, има си презрамка за слагане на рамото, заварява се с него много лесно, имам го от лятото, ползвам го за хоби, доволен съм.
Колега с какви електроди си заварявал?Имам предвид не само вида, а и диаметъра?Ако например,си ползвал 3.25 базични, можеш ли да кажеш на какъв ампераж работиш с тях?
П.П.
А иначе това дали масата държи или е изгоряла не е мерило дали електрожена е читав!
pansim - майстор
Тази щипка ако го напънеш за два - три дена е вън от играта. Ако има сила в инвертора :)
bobko - специалист
абе.. то ръкохватката да е проблема ръкохватки и кабели има.Самата машина дали ще издържи?
Чираче - майстор
Всички мои машини са маркови, и съответно по-скъпи. Но не са еднодневки. Имам максима: Не съм толкова беден, за да пазарувам евтино. Защото спестените пари от евтиното излизат няколко пъти по-скъпо. Не пазарувам машини от Метро, Кауфланд, Карфур, Пени, Лидл, и т.н.
Всеки сам да си решава как да постъпи. И ако сгреши, следващия път да прочете внимателно моя пост. :?
bobko - специалист
Всеки си прави сметката,каква машина да си вземе,иначе тези с евтините марки ще фалират. :) Едни им трябват за един път на 2-3 месеца,на други им трябва всеки ден за по няколко часа.
pansim - майстор
bobko написа:
абе.. то ръкохватката да е проблема ръкохватки и кабели има.Самата машина дали ще издържи?
Няма. Гарантирам.
dragozow - майстор
Ръкохватката не е кой знае какъв проблем и може да се смени от човек без особени познания. Ако машината е смотана вече е по-трудно.
gosho86 - напреднал
agj написа:

Колега с какви електроди си заварявал?Имам предвид не само вида, а и диаметъра?Ако например,си ползвал 3.25 базични, можеш ли да кажеш на какъв ампераж работиш с тях?
П.П.
А иначе това дали масата държи или е изгоряла не е мерило дали електрожена е читав!
Зависи какво заварявам, но средно с електроди 2.5 на около 45А и 3.20 на 75А, Пробвах и с 4, но е слаб за тях не става
agj - майстор
gosho86 написа:
agj написа:

Колега с какви електроди си заварявал?Имам предвид не само вида, а и диаметъра?Ако например,си ползвал 3.25 базични, можеш ли да кажеш на какъв ампераж работиш с тях?
П.П.
А иначе това дали масата държи или е изгоряла не е мерило дали електрожена е читав!
Зависи какво заварявам, но средно с електроди 2.5 на около 45А и 3.20 на 75А, Пробвах и с 4, но е слаб за тях не става
Мдаа ..доста странна ситуация!!В двата случая стойностите на тока са доста под препоръчителните от тези на производителите ..!В третия пък тока е слаб за четворката ..... ! :shock:
:?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Мнение за инверторен електрожен Raider rd-iw 16 (140A)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: